Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į 50-mečio puokštę – pirmieji žiedai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-03-10

Kretingos Simono Daukanto progimnazija išgyvena malonias pasirengimo savo gyvavimo auksiniam jubiliejui dienas. Nors didžioji sukaktis bus minima tik balandžio 7-ąją, kai 14 valandą į atnaujintą, šviesiomis spalvomis tviskančią savo buvusią mokyklą sugužės buvę mokiniai ir pedagogai, iš anksto planuoti renginiai jau prasidėjo.

Romandas Žiubrys atviravo, jog yra daug sėkmingesnių istorijų negu jo, o už tai, ką pasiekė pats, teigė esąs dėkingas būtent šiai mokyklai.

Pasak dabartinės direktorės Sigitos Jonaitienės, dar pernai buvo parengta ir vasarą išsiuntinėta daugybė anketų su 5 klausimais tiems, kurie anksčiau čia mokėsi ar dirbo.

„Prašėme pasidalinti prisiminimais apie mokyklą, papasakoti savo sėkmės istorijas. Su atsakymais jau sugrįžo apie 50 anketų, o pats pirmasis atsiliepė reprezentacinius uostamiesčio renginius organizuojančios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ vadovas, renginių organizavimo, kultūros politikos ir vadybos paskaitas studentams Klaipėdos socialinių mokslų kolegijoje skaitantis Romandas Žiubrys“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė direktorė.

Tuometinę Simono Daukanto vidurinę mokyklą R. Žiubrys baigė 1995-aisiais, vėliau Klaipėdos universitete įgijo edukologijos magistro laipsnį, žurnalistinės patirties kaip žinių vedėjas sėmėsi vietinėje televizijoje bei radijo stotyse, taip pat Lietuvos telegramų agentūroje.

„Aš nežinau, ar kam nors galiu būti įdomus, ar ta informacija, kuria dalinsiuosi, verta mokinių dėmesio, tačiau už viską, ką pasiekiau, esu skolingas būtent šiai mokyklai, todėl pabandysiu būti naudingas nors tokiu būdu“, – atviravo penktadienį į susitikimą su progimnazijos bendruomene atvykęs R. Žiubrys.

Jo atmintyje ši mokykla – sutelktos bendruomenės pavyzdys, kur mokiniai ir mokytojai yra kolegos, galintys atvirai diskutuoti, vieni su kitais pasitarti.

Moksleiviai svečiui sugalvojo nemažai juos dominančių klausimų, aktyviausi buvo apdovanoti.

„Toks jausmas, tarsi mes buvome aplenkę laiką ir jau tada mokėmės XXI amžiaus ugdymo įstaigoje. Taip mokykla mane priėmė, tokią aš ją prisimenu ir tikiuosi, jog šias vertybes jai pavyko išsaugoti iki šiol“, – susitikime su moksleiviais, be kita ko, kalbėjo R. Žiubrys.

Iki kol pateko į Simono Daukanto vidurinę mokyklą, jam teko pasimokyti ir tuometinėje Kretingos Jurgio Pabrėžos, ir trumpai – taip vadinamoje antrojoje miesto vidurinėje mokykloje.

„Dėkingas esu pirmiausia buvusiam direktoriui Virginijui Domarkui – už tai, kad mane priėmė čia, į Daukantą, kur galėjau jaustis gerai, kur sutikau visiškai kitokius pedagogus ir pamačiau kitas galimybes“, – sakė svečias.

Šiltais žodžiais jis paminėjo savo buvusį auklėtoją Antaną Razmų, matematikos mokytoją Nijolę Andriuškytę.

„Iš tikrųjų matematika man nesisekė, į Simono Daukanto vidurinę atėjau ankstesnėje mokykloje jos neišlaikęs, turėjau laikyti iš naujo. Pamenu, pirmajame aukšte sprendžiu uždavinius, o visa klasė – buvome keturiolika vaikinų ir merginų – stovi už lango ir laiko kumščius. Tas jaudulys lig šiol niekur nedingo. Aš ir dabartiniams mokiniams linkiu, kad būtų tokie vieningi ir draugiški, kad ir daugeliui metų prabėgus norėtųsi susitikti“, – kalbėjo R. Žiubrys.

Progimnazijos moksleiviams svečias parodė keletą jam brangių nuotraukų iš mokyklos gyvenimo ir iš šiandieninės jo veiklos, atsakė į klausimus. Aktyviausi moksleiviai buvo apdovanoti R. Žiubrio atsivežtomis dovanėlėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas