Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įkurtuvės atnaujintoje ligoninės operacinėje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2017-03-03
Kretingos ligoninės vadovė Ilona Volskienė (kairėje) ir Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus vedėja Daina Drakšienė – prie operacinėse įrengtų anesteziologinių bei chirurginių konsolių.

Kretingos ligoninės III aukšte po pusantrų metų trukusių renovacijos darbų duris atvėrė šiuolaikiškai įrengtas Anesteziologijos ir reanimacijos skyrius. Skyriuje atnaujintos dvi operacinės, erdvi reanimacijos palata bei personalo kambariai.

Lubose įrengtos konsolės

„Neturėjome nė kada surengti atidarymo, – kaip ir namie po remonto dar yra nebaigtų darbų. Tačiau jau labai džiaugiamės tuo, ką galime parodyti jums šiandien“, – kalbėjo pakiliomis naujakurystės nuotaikomis šiomis dienomis gyvenančios Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė bei šio skyriaus vedėja gydytoja anesteziologė-reanimatologė Daina Drakšienė, vedžiodamos po atnaujintas skyriaus patalpas.

Reanimacijos palatoje viršum 6 funkcinių lovų sumontuotos lubinės konsolės, prie kurių pajungta visa, kas reikalinga sunkaus ligonio priežiūrai: tiekiamas deguonis, taikomas vakuuminis atsiurbimas, įrengta apšvietimo sistema, infuzinės sistemų laikikliai, monitoriai bei kita reikalinga įranga.

„Kiekviena konsolė – tarsi atskiras kompleksas sunkiam ligoniui. Nebereikia nešioti jokios papildomos įrangos. Visos komunikacijos, kaip mes sakome – skyriaus venos ir arterijos, išvedžiotos po lubomis“, – tvirtino D. Drakšienė. Skyriuje atnaujinta ventiliacijos sistema, kuri įsijungia automatiškai.

Pagalvota ir apie širmas, suteikiančias liginiams privatumo, o už stiklinės pertvaros – speciali patalpa, skirta ypač sunkiai sergančiam ligoniui. Palatoje įrengtas ir slaugytojų postas.

Kiekviena konsolė – tarsi atskiras kompleksas sunkiam ligoniui. Prie ligonių tądien budėjo slaugytojos: (iš dešinės) Lina Vaičiūnaitė ir Kristina Šoblinskienė bei skyriaus vedėja D. Drakšienė.

Operacinėse – 40 darbuotojų

Į didžiąją operacinę patenkama iš gydytojų persirengimo kambario, greta kurio glaudžiasi dušas bei sanitarinis mazgas. „Darbuotojai čia išsirengia į operacinę ir sugrįžta iš jos, – prireikus čia pat ir nusiprausia. Į specialią patalpą po operacijų sugrąžinami ir chirurginiai instrumentai, kurie nuplaunami, supakuojami ir specialiame konteineryje išnešami sterilizuoti“, – pasakojo skyriaus vedėja.

Durys į operacines atsidaro ir užsidaro automatiškai, – jei atsitiktų taip, kad automatika nesuveikia, yra atsarginiai įėjimai. Didžiojoje operacinėje, be visos reikalingos įrangos, dar sumontuota moderni anksčiau ligoninės įsigyta įranga – C lankas, kuriuo traumatologai per operaciją kompiuterio ekrane mato vaizdus.

Chirurginių operacijų metu gydytojai pasitelkia laparoskopą, kuriuo be pjūvio atliekamos vidaus organų operacijos. Šis prietaisas su specialias priedais naudojamas ir kaip artroskopas, taip pat be pjūvio operuojant sąnarius. Atliekant šias operacijas, reikalinga aptemdyta patalpa, todėl ant langų įrengtos specialios žaliuzės.

„Naujose operacinėse sumontuotos anesteziologinės ir chirurginės konsolės, į kurias tiekiamos medicininės dujos, deguonis, suspaustas oras, yra vakuumas“, – aprodydama mažąją operacinę, pasakojo D. Drakšienė.

Ten pat – ir naujagimių reanimacijai pritaikyti stalai su specialia įranga. Esant reikalui, naujagimis čia laikomi tol, kol atvyksta reanimobilis išgabenanti jį į reanimaciją.

Skyriaus renovacijai – 340 tūkst. eurų

„Gydytojai, atvykę dirbti po studijų ar iš kitų Klaipėdos gydymo įstaigų, stebisi, kad pas mus yra šitokios geros sąlygos ir įranga, – neslėpė I. Volskienė, patikindama, jog ligi to buvo eita gana ilgai ir sunkiai. – Antraip būtų atėjusi diena, kai, neatitikus higienos reikalavimų, nebebūtų leidę dirbti. Tačiau iš ES projektų nebuvo skiriama lėšų operacinėms atnaujinti, tik – iš valstybės investicijų programos (VIP)“.

Vadovė pasidžiaugė, jog Anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus patalpų renovacijai buvo skirta VIP lėšų ir darbai pradėti užpernai rugpjūtį: 2015 m. gauta 144,8 tūkst. eurų, o 2016 m., pritarus šviesaus atminimo sveikatos ministrui Jurui Požėlai, – 195 tūkst. eurų.

Operacinių įrangą jau buvo įsigiję anksčiau iš Savivaldybės bei pačių sutaupytų lėšų: Savivaldybė skyrė 62 tūkst. eurų, o ligoninė prisidėjo 80 tūkst. eurų.

„Tai – didelis skyrius mūsų ligoninėje. Jame dirba 40 darbuotojų: anesteziologai- reanimatologai, anestezistės, instrumentatorės, slaugytojų padėjėjos, o operuoti iš kitų skyrių ateina chirurgai, traumatologai, akušeriai-ginekologai bei LOR gydytojai. Pernai iš viso buvo atlikta 1 tūkst.742 operacijos, iš jų – 540 sudėtingų, nors pagal Sveikatos ministerijos nustatytą normą privalėjome atlikti 400“, – kalbėjo I. Volskienė.

Be traumatologinių – kaulų lūžių, išnirimo, sąnarių išnirimų atstatymo, sąnarių artroskopinių – bei chirurginių – tulžies pūslės, skrandžio, apendicito, žarnyno nepraeinamumo, hemorojaus – operacijų, skyriuje taip pat atliekamos Cezario pjūvio operacijos.

Laukia ministro verdikto

Kretingos ligoninė pastatyta 1958 m., etapais ji renovuojama jau visą pastarąjį dešimtmetį. Darbams išleista kone 5 mln. eurų.

Anot I. Volskienės, beliko sutvarkyti pastato išorę iš kiemo pusės, renovuoti likusią dalį Akušerijos – ginekologijos skyriaus ir klinikinės diagnostikos laboratoriją. „Darbams užbaigti šiemet iš ministerijos prašome 550 tūkst. eurų“, – tvirtino ji.

Praėjusį mėnesį buvo paviešinta Sveikatos ministerijos nuostata, jog VIP lėšų ilgalaikiams projektams, tarp jų – ir Kretingos ligoninei, nebeketinama skirti. Į šią žinią išsyk reagavo Seimo narys Antanas Vinkus, ir Kretingos rajono vadovai ir išvien su I. Volskiene nuvyko į ministeriją. Kad įvertintų situaciją, prieš priimant galutinį sprendimą, ketino atvykti pats sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

„Iš VIP programos mūsų neišbraukė, o ministro dar tebelaukiame. Tikimės, kad pamatęs, kiek darbų jau atlikta ir liko tik paskutinis žingsnis, jis pakeis sprendimą. Ministerijoms viskas labai paprasta – vieni davė, kiti brūkšt neįsigilinę atėmė. Mums reikia gyventi ir dirbti, žmonėms – turėti savo ligoninę “, – tikino ligoninės vadovė.

Jos žodžiais, gydytis į Kretingos ligoninę atvyksta ne vien mūsų, bet ir – Plungės, Skuodo, net – Klaipėdos rajonų gyventojai. „Ypač pagausėja ligonių vasarą iš Palangos, ypač – Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Jie nenori vykti į Klaipėdos ligonines, ir kreipiasi į mus. Vasarą taip padaugėja iš užsienio gydytis sugrįžtančių mūsų rajono pacientų“, – apie ligoninės svarbą regione ir būtinybę užbaigti jos renovaciją kalbėjo I. Volskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas