Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Biudžetas riebus, bet yra nepatenkintų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-02-24

Vakar Kretingos rajono savivaldybės taryba patvirtino 2017 metų Savivaldybės biudžetą. Suplanuotas 32 mln. 376,9 tūkst. eurų biudžetas yra didesnis už pernykštį. Kiek galutinai didesnis, paaiškės gavus lėšas keliams ir gatvėms tvarkyti, įvertinus kitas, patvirtintame biudžeto plane dar nenumatytas pajamas. Vien pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti didėja 4,6 proc., arba 707,2 tūkst. eurų, – iki 15 mln. 976 tūkst. eurų, 5,2 proc., arba 720,2 tūkst. eurų, daugiau planuojama surinkti gyventojų pajamų mokesčio.

Kretingos rajono savivaldybės 2017 metų būtiniausi poreikiai viršija 35 mln. eurų. Ir savarankiškoms funkcijoms vykdyti trūksta beveik 3 mln. eurų. „Šis biudžetas išpildė ne visus pageidavimus – patenkino 94 proc. pateikto lėšų poreikio. Norai visada yra didesni, tačiau turime pasidžiaugti, kad šiemet pirmą kartą biudžetas yra ne deficitinis“, – svarstant biudžeto projektą teigė tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Baltuonis. Komitetas, nagrinėdamas biudžeto projektą, posėdžiavo tris kartus. Meras Juozas Mažeika patikino, jog biudžeto projekto svarstymas buvo viešas, projektas buvo skelbiamas Savivaldybės internetinėje svetainėje. „Projektą aptarėme ir su Savivaldybės įstaigų vadovais, seniūnais. Galutinis variantas parengtas atsižvelgus į gautus pasiūlymus, pastabas“, – tvirtino meras.

Nors biudžeto projektą tarybos nariai buvo apsvarstę komitetuose, klausimų kėlė ir tarybos posėdyje. Dalia Martišauskienė bandė išsiaiškinti, kodėl iš Savivaldybės biudžeto neskiriama lėšų Salantų gimnazijos renovacijai paspartinti: „Taryba yra patvirtinusi prioritetų sąrašą, kuriame Salantų gimnazijos renovacija – trečia po Sporto komplekso ir bibliotekos Kretingoje statybų. Kodėl bibliotekai ir kompleksui pinigų numatyta, o gimnazijos mokiniai ir mokytojai vėl pasmerkti kęsti daugiau kaip dešimtmetį nesibaigiantį remontą?“ – klausė politikė. Ji suabejojo, ar biblioteką statanti bendrovė „Vėtrūna“, kurios sutartis su Savivaldybe baigiasi rugpjūtį, sugebės panaudoti iš biudžeto šiai statybai skiriamus 500 tūkst. eurų (Sporto komplekso statybai – 800 tūkst. – aut. past.). Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, atsakydamas D. Martišauskienei, pripažino, jog „Vėtrūna“ prarado pasitikėjimą ir Savivaldybė planuoja, jog rugpjūtį statybą perims kitas rangovas. „Vėtrūna“ yra įpareigota likviduoti pastato išorės apdailos broką“, – pastebėjo jis. Mero pavaduotoja Danutė Skruibienė prasitarė, jog tai, kad Salantų gimnaziją remontuoja „Vėtrūna“, buvo irgi vienas iš veiksnių neskirti šiam objektui biudžeto lėšų. V. Domarkas atmetė D. Martišauskienės priekaištą, kad per mažai pinigų biudžete numatyta švietimo įstaigų einamiesiems remontams. Anot jo, šioje srityje Kretingos rajono savivaldybė lenkia kaimynines bei panašaus dydžio šalies savivaldybes. „Pernai mokyklų, darželių remontams iš savo biudžeto išleidome per 700 tūkst. eurų“, – sakė direktorius.

Alvydas Jonaitis, D. Martišauskienė, kiti pasigedo detalesnio išaiškinimo, kaip bus panaudoti 210 tūkst. eurų, skirti Kretingos seniūnijai miesto apželdinimo reikalams. „Apželdinimas nebus vien gėlių sodinimas, tai ir medelių genėjimas, šienavimas“, – aiškino V. Domarkas, pažadėjęs, jog tarybos Kontrolės komitetui bus pateikta ataskaita, kaip šiai reikmei lėšos buvo išleistos pernai.

„Seniūnija per 90 proc. darbų perka iš „Kretingos komunalininko“, kuriam paslaugų įkainius yra patvirtinusi pati Savivaldybės taryba“, – įtarimus dėl galimai neskaidraus lėšų naudojimo sklaidė direktorius.

Povilas Turauskis buvo susirūpinęs, kad per mažai pinigų skiriama kaimų koplytėlėms, kitiems, anot jo, nusikalstamai nesaugomiems ir nykstantiems kultūros objektams išsaugoti. Jis kaltino D. Skruibienę, kad ir ji, kaip mero pavaduotoja, neskiria tam reikiamo dėmesio, ir siūlė biudžete papildomai numatyti 5 tūkst. eurų paveldo saugojimui. D. Skruibienė akcentavo, jog šių metų biudžete šiai reikmei yra skirta 15 tūkst. eurų, kai ankstesniais metais būdavo maždaug po 5 tūkst. eurų. J. Mažeika priminė, jog atskira biudžeto eilute lėšų skiriama bažnyčioms, kurios taip pat yra kultūros paveldo objektai. Pernai biudžeto pinigų buvo skirta Kalnalio ir Darbėnų bažnyčių varpinėms tvarkyti.

Vilius Adomaitis biudžeto projekte pasigedo pinigų naujos Vydmantų seniūnijos įsikūrimui –patalpoms, jų pritaikymui. Meras ramino: „Tarsimės su bendruomene, tų patalpų yra, ir kultūros centre nemažos patalpos. Pasirūpinti patalpomis – užduotis Savivaldybės administracijai.“

Vakar taryba pritarė Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimams ir nuo šių metų liepos 1 d. naujai steigiamai devintai rajone Vydmantų seniūnijai įsteigė 6,5 etato. V. Domarkas užtikrino, jog bendras Savivaldybės administracijos etatų skaičius dėl naujos seniūnijos atsiradimo išliks tas pats – 215,9. Vydmantų seniūnijos 6,5 etato darbuotojų užmokesčiui reikės 17,7 tūkst. eurų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas