Šeštadienį įvykusiose pirmosiose varžybose kretingiškiai nugalėjo Prancūzijos čempionus „Suma Troyes“.

Savaitgalį kretingiškiai leido daug emocijų sukėlusiose naujo formato – Europos motobolo čempionų taurės – varžybose. Tai – istorinis įvykis, nes tokio lygio rungtynės Europoje įvyko pirmą kartą.

Pritraukė daug žiūrovų

Prasidėjus koronaviruso pandemijai ir kilus karui Ukrainoje motobolo bendruomenė susidūrė su tam tikrais iššūkiais – organizuoti tarptautines varžybas buvo sudėtinga. Europos motobolo čempionų taurės varžybos – pirmosios tarptautinės po 4 metų pertraukos. Jose varžėsi trys komandos: Kretingos motobolo klubas, Prancūzijos čempionė „Suma Troyes“ ir Vokietijos čempionė „Puma Kuppenheim“.

Pirmasis Europos motobolo čempionų taurės etapas išsiskyrė žiūrovų gausa – suskaičiuota, kad jis pritraukė apie 7 tūkst. lankytojų. „Žiūrovai reginiu buvo patenkinti. Jų susirinko išties daug, pasvarstėme, kad Kretingoje tiek žmonių į varžybas nebuvo susirinkę gal kokį dešimtmetį“, – sakė varžybas komentavęs Tomas Kubilius.

Renginio sėkme džiaugėsi ir Kretingos motobolo klubo vadovas Eduardas Steckis: „Pas mus įvyko pirmasis Europos motobolo čempionų taurės etapas. Rezultatu esu patenkintas: žiūrovų susirinko gausiai, sulaukėme išties didelio palaikymo.“

Pirmasis Europos motobolo čempionų taurės etapas išsiskyrė žiūrovų gausa – svarstoma, kad tiek žmonių varžybose jau nebuvo sulaukta kokį dešimtmetį.

Kretingos, Vokietijos ir Prancūzijos komandos demonstravo greitą, įdomų žaidimą. „Mūsų komanda yra jauna ir tikrai perspektyvi. Tokios rimtos varžybos jai – labai naudingos, kuo daugiau jie žais, tuo geresnius rezultatus demonstruos“, – akcentavo E. Steckis, pasidžiaugęs laimėtomis varžybomis prieš Prancūzijos komandą.

Susirinkusiuosius pasveikino ir Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Vaida Jakumienė, ir turnyrą stebėjęs FIM Europos motobolo komisijos atstovas iš Vokietijos Thomas Staudt. Jis taip pat apžiūrėjo ir Kretingos motodromą. „Atitikome visus reikalavimus ir nesulaukėme jokių pretenzijų“, – tikino E. Steckis. Antrasis varžybų turas įvyks liepos 22–23 dienomis Vokietijoje, trečiasis – rugpjūčio 19–20 dienomis Prancūzijoje.

Netrūko įvarčių

Pirmose rungtynėse susitiko Prancūzijos čempionė „Suma Troyes“ su Vokietijos čempione „Puma Kuppenheim“. Per šias varžybas buvo pelnyta daugiausiai įvarčių – po įtempto žaidimo Vokietijos komanda laimėjo 4:3. „Abi komandos apylygės, tačiau pergalę iškovojo Vokietija“, – kalbėjo T. Kubilius.

Laimėtojams 3 įvarčius pelnė Jannis Schmitt, 1 – Dominik Mückenhausen. Priešininkams „Suma Troyes“ 1 įvartį pelnė Jemery Colier, 2 – Artur Albertoni.

Dieną užbaigė Kretingos motobolo klubo ir prancūzų „Suma Troyes“ dvikova. Kretingiškiai prancūzus spaudė nuo pirmos žaidimo minutės, tai parodo ir rezultatas – Kretingos motobolo klubas iškovojo svarią pergalę 4:1.

Susirinkusiuosius pasveikino Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Vaida Jakumienė ir turnyrą stebėjęs FIM Europos motobolo komisijos atstovas iš Vokietijos Thomas Staudt.

Pirmą kėlinį kretingiškiai pelnė 2 įvarčius, antrą kėlinį – 1. Trečią kėlinį aikštės šeimininkus pasivyti bandė prancūzai ir paskutinę kėlinio minutę kamuolį įvarė į kretingiškių vartus. Vis dėlto jų tai neišgelbėjo – Kretingos motobolo klubo treneris Lukas Šimkus ketvirtą kėlinį įmušė dar vieną įvartį į Prancūzijos komandos vartus. „Mūsų komandai tai buvo pirmosios rungtynės, jie turėjo daugiau jėgų, aktyviau atakavo varžovų vartus. Prancūzams koją galbūt pakišo ir nuovargis, kurį jautė po pirmųjų rungtynių su Vokietija. Jie bandė susikurti progas, tačiau dažniausiai tai padaryti jiems nepavykdavo, o jeigu ir pavykdavo, tai mūsų žaidėjai atlaikydavo prancūzų atakas“, – apibendrino T. Kubilius.

Šeimininkams 3 įvarčius pelnė komandos kapitonas ir treneris Lukas Šimkus ir 1 įvartį pridėjo Gintas Rudys. Prancūzijos komandai 1 įvartį pelnė Séverin Marchand.

Sekmadienį varžybos Kretingos motobolo klubui klostėsi liūdniau. Mūsų komanda 1:5 pralaimėjo susitikimą su Vokietijos „Puma Kuppenheim“. „Kretingiškiai startavo gerai – pirmojo kėlinio pusėje įmušė pirmąjį įvartį, bet po to Vokietija realizavo skirtą baudinį, kiek vėliau tą patį kėlinį pelnė dar vieną įvartį“, – sekmadienio varžybų pradžią komentavo T. Kubilius.

Antrą ir trečią kėlinį tarp komandų virė intensyvi kova, tačiau nebuvo pelnytas nė vienas įvartis. „Ketvirtą kėlinį dėl motociklo gedimo į aikštę neišvažiavo komandos lyderis Lukas Šimkus, tuomet prancūzai į mūsų vartus įmušė net 3 įvarčius. Vėliau į aikštę sugrįžęs Lukas situacijos jau nebepagerino“, – rungtynes apibendrino T. Kubilius.

Vokietijos komandai 2 įvarčius pelnė Dominik Müchenhausen, o 3 – Jannis Schmitt. Kretingiškius vienu įvarčiu pradžiugino L. Šimkus.