Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Aistrą barmeno profesijai puoselėja Olandijoje

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2022-06-17
27-erių Laurynas Lazdauskas baigęs bakalauro ir magistro studijas Lietuvoje išvyko gyventi į Amsterdamą, kur dar labiau pamilo barmeno profesiją

Buvęs ilgametis Pranciškonų gimnazijos mokinių tarybos prezidentas 27-erių Laurynas Lazdauskas, baigęs bakalauro ir magistro studijas Lietuvoje, išvyko gyventi į Amsterdamą Olandijoje. Ten jaunuolis puoselėja savo aistrą barmeno profesijai, kuri reikalauja nuolatinio tobulėjimo.

Pasirinko gaisrinę saugą

Baigęs gimnaziją Laurynas įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (dabar – Vilnius TECH) Gaisrinę saugą. Po to baigė magistro studijas „Statybinės medžiagos ir produktai“. „Laisvų metų nesirinkau, nes nenorėjau sustoti, kadangi tai reikštų, jog nebaigsiu jokių mokslų. Tuo metu buvau užsivedęs mokytis ir tobulėti“, – kalbėjo Laurynas.

Gaisrinės saugos studijų programą jaunuolis pasirinko, susižavėjęs ugniagesio gelbėtojo profesija. „Privalomąją praktiką atlikau Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, todėl kartu įgijau ir ugniagesio gelbėtojo profesiją“, – įvardijo kretingiškis.

Magistro studijų pasirinkimas kiek kitoks – jaunuolis nutarė pažinti statybines medžiagas ir produktus. „Nusprendžiau rinktis šią sritį, nes pamačiau galimybę atlikti mokslinius tyrimus statybų sektoriuje. Visą gyvenimą žavėjausi tvarumo ir daugkartinio daiktų, produktų panaudojimo idėja, todėl atsiradus galimybei kurti kažką naujo ir tvaraus statybų sektoriuje, naudojant statybines atliekas, iš karto tuo pasinaudojau“, – apie magistro studijas pasakojo L. Lazdauskas.

Sunkiausia – palikti Lietuvą

Išvykti į Nyderlandus kretingiškis neplanavo. „Neplanavau išvykti, tačiau taip susiklostė aplinkybės ir atsirado galimybė išvykti, kuomet sutikau merginą, gyvenančią ten, be to, irgi lietuvę. Kaip mėgstu sakyti, žmonės į Amsterdamą atvykstą dėl trijų priežasčių: mokslai, darbas arba meilė. Mano buvo trečiasis variantas“, – gyvenimo pasikeitimą paaiškino jau trejus su puse metų Olandijoje gyvenantis Laurynas.

Jaunuolis dėl tokio sprendimo nesigaili: „Mane čia sužavėjo liberalumas, neturiu problemų dėl kalbos, kadangi lengva susikalbėti anglų kalba. Man patinka ir miesto dydis, viskas pasiekiama dviračiu, tad esu suskaičiavęs, kad per metus greičiausiai numinu daugiau kaip 6 tūkst. kilometrų“, – patirtimi dalijosi kretingiškis.

Iš karto gyventi Olandijoje Laurynas nesiryžo, tad vasarą išvyko patyrinėti šalies, ten padirbėti. „Kadangi aptarnavimo sektoriuje sukuosi jau maždaug 9-erius metus, greitai ir lengvai gavau darbą viešbučio bare“, – apie savo gyvenimo pradžią Amsterdame pasakojo L. Lazdauskas, pridūręs, kad nuo to laiko ir dirba baruose.

Kretingiškio tikinimu, jo emigracija į svečią šalį buvo lengvesnė negu daugumos kitų emigrantų: „Mano emigracija buvo daug lengvesnė negu daugelio kitų. Mano mergina čia gyveno jau 7 metus, todėl visi procesai vyko greičiau ir paprasčiau: leidimų, dokumentų tvarkymas, darbo paieškos, naujos aplinkos kūrimas.“

Jaunuoliui sunkiausia buvo palikti savo šalį: „Per daug myliu mūsų šalį. Šį sunkumą jaučiu ir dabar. Kitas sunkumas – kalba. Daugiausia valstybinių institucijų klausimais, nes kasdienybėje šios problemos nėra, visa komunikacija vyksta anglų kalba.“

Laurynas Lazdauskas savo, kaip barmeno, įgūdžius ne tik tobulina, bet juos išbando ir įvairiose varžybose.

Dirba nuo 18 metų

Išvykęs Laurynas susirado darbą viename barų, tačiau tai nebuvo pirmoji pažintis su barmeno profesija. „Mano istorija prasidėjo Palangoje, viloje „Ramybė“, kur ir susiformavo mano aistra barmeno profesijai“, – įvardijo jis, pridūręs, kad bare dirba jau nuo 18 metų.

Iš pirmo žvilgsnio daugumai barmeno profesija atrodo paprasta, tačiau norint dirbti tokį darbą reikia nemažai žinių ir įgūdžių. „Barmeno profesija nėra vien pripildyti taurę vyno. Tai – nuolatinis domėjimasis apie produktus, jų istorija, klasikinių kokteilių pagrindų išmanymas, naujų kūrimas. Tai profesija, kuri neturi pabaigos tobulėjimui“, – tvirtino kretingiškis.

Lauryno teigimu, barmenas turi suvokti, kas yra taurėje, kodėl toks produktas egzistuoja, suprasti, kaip veikia žmogaus organizmas, dėl kokių priežasčių žmogus apsvaigsta, kaip jis jausis kitą dieną ir kaip išvengti blogų pasekmių.

„Tai profesija, kai tu esi motina ar tėvas, psichologas, geriausias klausytojas. Ji reikalauja nuolatinio komunikacijos tobulinimo, sugebėjimo užmegzti ryšį su žmogumi. Barmeno specialybė įdomi tik tada, kai mėgaujiesi tuo, ką darai, kitu atveju – tai tik tarpinė stotelė“, – patirtimi dalijosi jis.

Taiko šeimas

Barmeno specialybę kretingiškis pamėgo antraisiais savo studijų metais, kuomet pradėjo domėtis ir gilintis į šią profesiją. „Teatro studija „Atžalynas“ padėjo susiformuoti mano komunikabilumui, pajausti malonumą scenoje. Baras yra tarsi maža mano teatro studija su daug mažų pasirodymų“, – kaip pritaikė dar Kretingoje įgytą patirtį įvardijo L. Lazdauskas.

Dirbdamas bare jaunuolis taiko pagrindinius keturis žingsnius: savojo įvaizdžio parengimas, jo teigimu, turi būti geriausias savo paties variantas, darbo vietos pasirengimas, pats pasirodymas ir darbo vietos sutvarkymas.

„Kiekviena darbo vieta skirtinga, tačiau visi šie žingsniai išlieka. Darbo laikas taip pat įvairus, tenka dirbti ir dienomis, ir naktimis“, – sakė Laurynas.

Ilgą laiką dirbant šiame sektoriuje jaunuoliui teko išgyventi daug skirtingų situacijų. „Yra tekę taikyti šeimas. Vieną vakarą vyrai diskutuoja, kodėl taip blogai pasielgė, kitą – tenka kalbėtis su jų žmonomis. Praėjus savaitei ateina visa šeima su vaikas leisti laiką kartu, o paslapčia ateina padėkoti už abu prieš tai buvusius vakarus“, – vaikinas pasidalijo viena situacijų.

Laimėjo varžybas

Pastarieji du mėnesiai kretingiškiui buvo sėkmingi – jam pavyko laimėti kelias barmenų varžybas. „Kiekvienos varžybos skirtingos, bet dažniausiai rungtis yra sukurti naują, niekam nežinomą kokteilį. Būna ir greičio rungčių – kuo greičiau padaryti tam tikrą kiekį skirtingų gėrimų, teorinės rungtys ir panašiai. O prizų būna įvairių – piniginiai, kelionės, įvairūs žymių prekinių ženklų produktai“, – varžybas apibūdino L. Lazdauskas.

Varžybose jaunuolis dalyvauja, nes jaučia malonumą, taip pat įžvelgia barmeno profesijos grožį. „Konkursai paskatina dar daugiau domėtis, kurti. Mane žavi tvarumo ir antrinio panaudojimo idėja, tad mano kūryba dažniausiai su tuo ir susijusi“, – atskleidė jis.

Vieno firminio kokteilio Laurynas įvardinti negalėjo: „Visi kokteiliai yra mano paties sukurti, o jų yra daug.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas