Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Projekto „Balta drobulė“ sumanytoja Audronė Levickytė-Bumbulienė prie spalvingų klaipėdiečio tapytojo Ernesto Žvaigždino drobių.

Šviečianti Valdos Verikaitės stiklo kompozicija „Tame pačiame sapne“ traukia parodos lankytojus.

Palangos kurorto muziejuje eksponuojama jau ketvirtą kartą rengiama projekto „Balta drobulė“ paroda. Šiemet jos temą „Seserys“ savo kūriniuose atskleidžia 32 menininkai, o pati paroda skirta ypatingai progai – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui.

„Visada malonu matyti, kai sumanymai prigyja, kai jie pamažu perauga į tradiciją, – „Pajūrio naujienoms“ prisipažino projekto „Balta drobulė“ sumanytoja ir kuratorė Palangos kurorto muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė-Bumbulienė. – Šiais metais jau ketvirtąjį kartą rengiamoje parodoje dalyvauja 24 Lietuvos ir 8 Latvijos kūrėjai, atsiliepę į mūsų kvietimą ir sutikę interpretuoti temą „Seserys“.

Projekto sumanymas gimė 2017-aisiais, kai Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ dailininkai muziejuje buvo surengę savo parodą „Mostas mano miestui“. Tada, bekalbant su kūrėjais, ir nuskambėjo pasiūlymas kasmet, pavasariui įsibėgėjus, rengti parodas, kurias vienytų vienas pavadinimas, o temos būtų skirtingos.

Kretingiškės dailininkės Dalios Skridailaitės „Tinklai mėlynam vandeny“.

Vilnietis dailininkas architektas Zigmantas Brazauskas perteikė Palangos grąžinimo Lietuvai ir pajūrio ruožo iki Būtingės prijungimo istoriją – po parodos kūrinys „Ex aequo et bono“ liks Palangos miesto savivaldybėje.

„Pavadinimą „Balta drobulė“, galima sakyti, pasiskolinome iš Antano Škėmos: mums balta drobulė – tam tikra metafora, ji asocijuojasi su tuo, kas dar nesukurta, su švariu lapu. Kasmet rengiamos parodos vis kitomis temomis, susijusiomis su Palanga, jos istorija, asmenybėmis, įvykiais. Pirmoji 2018-aisiais įvykusi paroda buvo skirta grafienei Sofijai Tiškevičienei, 2019 m. buvo dvi temos: „Palanga – Žemaitijos perlas“ ir „Prezidentas Antanas Smetona ir Palanga“.

Pernai menininkai savo kūriniuose turėjo perteikti temą „Nespalvotai spalvota“ – parodą dedikavome pirmiesiems Palangos fotografams Paulinai Mongirdaitei ir Ignui Stropui. Deja, dėl pandemijos ji neįvyko, nors darbai buvo sukurti“, – pasakojo A. Levickytė-Bumbulienė.

Pasak jos, šių metų parodos tema pasirinkta siekiant pabrėžti, kad seserimis gali būti ir tautos, kokios yra Lietuva ir Latvija – dvi mažos baltų šalys su didžia istorija, lig šiol kalbančios giminingomis kalbomis, ne kartą susitikusios praeities istorijų vingiuose, dažnai pasilyginančios viena su kita dabarties darbuose, einančios tuo pačiu tobulėjimo ir augimo keliu į ateitį. Tad neatsitiktinai parodoje dalyvauja ir Lietuvos, ir Latvijos menininkai.

Tema „Seserys“ interpretuojama tapybos, grafikos, tekstilės, stiklo meno kūriniuose. Darbai į Palangą atkeliavo iš Rygos, Liepojos, Vilniaus, Kauno, Kretingos, Klaipėdos. Kaip ir kasmet parodoje gausus kurorto menininkų būrys – be „Mosto“ narių grafikės Gražinos Oškinytės Eimanavičienės, Gražinos Eimanavičiūtės, Redos Ščerbakovienės, Rasos Užpelkytės savo kūrinius eksponuoja Miglė Jonaitienė, Audronė Bukauskienė, ypatingai su Palangos istorija siejasi šventojiškio Petro Barono sukurti medaliai.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas