Iš rungtynių protokolų

• 2022-12-02

Rajono veteranų salės futbolo pirmenybių dalyviai sužaidė priešpaskutinį I etapo turą. Artėjant pirmenybių finišui, dvikovos aikštelėje – be kompromisų. Todėl IV turo abejos rungtynės baigėsi kovingomis lygiosiomis. „Aston Villa“ susitikimą su „Slėniu“ baigė 2:2. Rungtynių pradžia sėkminga buvo „Slėniui“. Jau 3-ią min. Vytautas Baltmiškis išvedė komandą pirmyn. Varžovai padidino apsukas ir 6-ą min. išprovokavo pražangą baudos aikštelėje. Deja, 6 metrų baudinio Stasys Brazauskas nerealizavo. „Aston Villos“ žaidėjai po šios nesėkmės dar labiau suaktyvino žaidimą ir tai atnešė sėkmę. Po Egidijaus Bucevičiaus tikslių smūgių 8-ą ir 15-ą minutėmis „Aston Villa“ jau priekyje 2:1. Tokiu rezultatu baigėsi I kėlinys. Antrą kėlinį komandos drausmingai gynėsi, ir rezultatas ilgai nekito. „Slėnis“ jį galėjo išlyginti jau II kėlinio pradžioje, kai turėjo vieno žaidėjo persvarą. Vis dėlto 48 min. „Slėnio“ ataka buvo lemiama – Nerijus Kniukšta išlygino rezultatą 2:2. Įdomiai ir permainingai vyko ir antrosios rungtynės, kai varžėsi SK „Grafas“ ir „Topoliai“. Kaip ir pirmose rungtynėse, pirmas įvartis krito jau 3 min., ir SK „Grafas“ pirmavo 1:0. Į tai „Topoliai“ atsakė net trimis įvarčiais 13-ą, 17-ą ir 19-ą minutėmis ir pirmavo 3:1. Po dviejų minučių SK „Grafas“ sušvelnino skirtumą – 2:3. Kitą minutę rezultatas – vėl dviejų įvarčių „Topolių“ persvara 4:2. Dar po minutės tašką I kėl. padėjo SK „Grafas“ futbolininkai – 3:4. Antrą kėl. varžovai keitėsi įvarčiais: 31-ą min. Irmantas Medutis išlygino rezultatą 4:4, varžovai 37-ą min. atsakė įvarčiu – 5:4, 38-ą min. rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas I. Medutis vėl atstatė pusiausvyrą – 5:5. Po minutės Kazimieras Gnedojus „Topoliams“ pelnė dar vieną įvartį ir pakeitė rezultatą – 6:5. Galutinį rungtynių rezultatą nulėmė Juozo Serapino įvartis 44-ą min. – 6:6. Rezultatyviausiu ir toliau išlieka SK „Grafas“ žaidėjas I. Medutis, įmušęs 7 įvarčius, antroje pozicijoje „Topolių“ žaidėjas K. Gnedojus – 6 įvarčiai, trečioje pozicijoje „Aston Villos“ puolėjas Egidijus Bucevičius.

Rungtynių statistika: „Aston Villa“ – „Slėnis“ – 2:2 (2:1; Egidijus Bucevičius – 2; Vytautas Baltmiškis ir Nerijus Kniukšta – po 1); „Topoliai“ – SK „Grafas“ – 6:6 (4:3; Kazimieras Gnedojus – 3, Artūras Žilinskas, Andrius Burovas, Kęstutis Savickas – po 1; Irmantas Medutis ir Juozas Serapinas – po 2, Marius Simėnas ir Mindaugas Alksnys – po 1).

Kretingos rajono krepšinio pirmenybėse baigėsi reguliariojo sezono kovos.

I lygoje pirmą vietą užsitikrino „Vydmantai“ (7 pergalės, 1 pralaimėjimas), paskutinėse rungtynėse 86:82 nelengvai įveikę „Kretingalę“ (2 pergalės, 6 pralaimėjimai). „Vydmantai“ pralaimėjo pirmąsias rungtynes prieš Skuodo komandą, o dabar fiksuoja jau septynių iš eilės pergalių seriją. Šiose rungtynėse abi komandos kartu pataikė 30 tritaškių, 20 kartų tai padarė „Kretingalė“, 10 – vydmantiškiai, bet jie vis tiek pasiekė pergalę. „Vydmantų“ komandoje geriausias sezono rungtynes sužaidė Povilas Šakinis (10/12 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 13 atk. kamuolių, 3 per. kamuoliai, 39 naud. balai), pelnęs 29 taškus, Mantas Aukselis (7/11 dvitaškiai, 5 rez. perdavimai, 21 naud. balas) pridėjo 17. „Kretingalės“ komandoje taip pat su 29 pelnytais taškais rezultatyviausias buvo Rokas Žilinskis (4/5 dvitaškiai, 7/11 tritaškiai, 9 atk. kamuoliai, 28 naud. balai), Rokas Tiškus (5/12 tritaškiai, 13 rez. perdavimų, 25 naud. balai) ir Martynas Ruzgus (9 atk. kamuoliai) pelnė po 16. Antrą vietą, sužaidusi paskutinį turą, užėmė „Urbovita“ (6 pergalės, 2 pralaimėjimai), 104:75 nugalėjusi „Baublius“ (1 pergalė, 7 pralaimėjimai). Po I kėlinio baubliškiai, kovoję dėl vietos atkrintamosiose, dar turėjo 10 taškų persvarą, bet likusius kėlinius laimėjo varžovai. Įspūdingai sužaidė nugalėtojų duetas: Deividas Petravičius (13/21 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 41 naud. balas) surinko 40, o Audrius Mineikis (11/17 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 12 atk. kamuolių, 41 naud. balas) – 32 taškus, jie kartu pelnė beveik tiek pat taškų, kiek visa varžovų komanda. Baublių komandoje Arvydas Toliušis (12/18 dvitaškiai, 7/9 baudos, 13 atk. kamuolių, 9 išprov. pražangos, 48 naud. balai) įmetė 40 taškų, Darius Skuodas (12 atk. kamuolių, 20 naud. balų) pridėjo 21. Trečią vietą, sužaidus reguliarųjį sezoną, užėmė „Jokūbavas“ (6 pergalės, 2 pralaimėjimai), 88:70 nugalėję SK „Granitas“ (4 pergalės, 4 pralaimėjimai), tai buvo tiesioginė kova dėl geresnių pozicijų prieš atkrintamąsias rungtynes ir, pastarųjų pergalės atveju, galutinė lentelė I lygoje būtų gerokai pasikeitusi. „Jokūbavo“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Eimantas Kupšys (12/20 dvitaškiai, 12 atk. kamuolių, 10 išprov. pražangų, 36 naud. balai) – 31 tšk., 15 – Valdemaras Knystautas (2/3 tritaškiai, 9 atk. kamuoliai); SK „Granitas“ komandoje Vytautas Šližius (11 atk. kamuolių, 26 naud. balai) pelnė 21, o Nerijus Stonkus (5/5 baudos, 6 atk. kamuoliai) – 15 tšk. Į VI v. po paskutinių rungtynių pakilo „Ridikas“ (2 pergalės, 6 pralaimėjimai), 71:64 nugalėję „Grūšlaukę“ (2 pergalės, 6 pralaimėjimai), kuri po šio pralaimėjimo nukrito į VIII v. „Ridiko“ komandoje 26 taškus surinko Dalius Adomaitis (4/8 dvitaškiai, 13 atk. kamuolių, 6 išprov. pražangos, 29 naud. balai), 15 – Karolis Griškus (3/5 dvitaškiai, 5 rez. perdavimai, 6 išprov. pražangos, 17 naud. balų); „Grūšlaukės“ – 20 Henrikas Lubinas (2/4 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai), 18 – Aurimas Girdenis (10 atk. kamuolių, 8 išprov. pražangos).

II lygoje vienintelė nepralaimėjusi komanda yra „Kurmaičiai“ (8 pergalės), kurie jau nieko nebelėmusiose rungtynėse 85:66 nugalėjo „Linksmiau“ (1 pergalė, 7 pralaimėjimai). Įdomu ir tai, kad šios komandos tarpusavyje susitiks ir ketvirtfinalyje. „Kurmaičių“ komandoje Julius Jasas (14/15 dvitaškiai, 14 atk. kamuolių, 36 naud. balai) pasižymėjo 31 pelnytu tašku, Mindaugas Rima (5/6 dvitaškiai, 13 atk. kamuolių, 8 rez. perdavimai, 33 naud. balai) pridėjo 20, o pralaimėjusiųjų komandoje Laurynas Kazlauskas surinko 19, Egidijus Kryžnauskas (4/7 dvitaškiai) – 18. Antrą vietą po paskutinio turo užsitikrino „Virusas“ (6 pergalės, 2 pralaimėjimai), 66:64 dėl 24:9 laimėto paskutinio kėlinio nugalėjęs „Atsipūtę“ (2 pergalės, 6 pralaimėjimai). „Viruso“ komandoje du žaidėjai pasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi: Vytautas Želvys (5/9 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 9 atk. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 26 naud. balai) – 23, Salvijus Stonkus (5/10 tritaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 15; pralaimėjusiųjų komandoje išsiskyrė Laimonas Jencius (8 atk. kamuoliai, 5 per. kamuoliai, 7 išprov. pražangos) – 19, Arvydas Rozga (2/2 tritaškiai, 11 atk. kamuolių, 20 naud. balų) – 13 tšk. Darbėnų SK „Darba“ (6 pergalės, 2 pralaimėjimai) 87:24 nugalėjo „Atsargiai pavojingi“ (1 pergalė, 8 pralaimėjimai) komandą. Nugalėtojams 16 taškų pelnė Andrius Litvinas (7/9 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 27 naud. balai), 15 – Evaldas Paulauskas (5/6 dvitaškiai); pralaimėjusių komandai Nerijus Urbonas (8 atk. kamuoliai) pelnė 12, Kornelijus Daraškevičius – 7 taškus. Kovoje dėl V v. turnyro lentelėje „Kūlupėnai“ (3 pergalės, 5 pralaimėjimai) 74:62 pranoko „FlexBlow“ (3 pergalės, 5 pralaimėjimai) ir dėl šios pergalės aplenkė varžovus turnyro lentelėje. Rezultatyviausiai „Kūlupėnų“ komandoje žaidė Šarūnas Stalmokas (4/8 dvitaškiai, 5 rez. perdavimai), kurio sąskaitoje – 20 tšk., Sigitas Einikis (6/9 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai, 18 naud. balų) pridėjo 14; pralaimėjusiųjų komandoje išsiskyrė Marius Lukšas (11 atk. kamuolių, 6 išprov. pražangos, 21 naud. balas), surinkęs 18 tšk., ir rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Vitoldas Lapuzovas su 12 taškų.