Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Antrus metus iš eilės Vydmantų gimnazijos moksleiviai dalyvavo „Erasmus+“ projekte, per kurį šiais metais vyko į Lenkiją, Zakopanę.

Vydmantų gimnazija antrus metus iš eilės gavo pasiūlymą vyresniųjų klasių mokiniams išvykti į Lenkiją, Zakopanę, ir dalyvauti „Erasmus+“ projekte. Šį kartą kelionė buvo ypatinga, kadangi grupė susibūrė iš vienos būtent III gimnazinės klasės mokinių. O ir lydinčios pedagogės – etikos mokytoja Irena Grabienė ir socialinė pedagogė Rasa Embrasienė – sukūrė pozityvią aplinką.

Viskas – apie toleranciją

„Erasmus+“ tema buvo tolerancija ir kultūrų istorija pagal projektą „Time machine of my city“. Tikslas – išnagrinėti skirtingų kultūrų šaknis ir apibūdinti pakantumo svarbą, taip pat atsisakyti žalingų stereotipų, kuriuos esame linkę pritaikyti tam tikroms tautoms ar kultūroms.

Projekte dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš trijų skirtingų šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Turkijos. Nuo pat pirmojo susipažinimo vakaro susikūrė jauki atmosfera ir pradėjo megztis nauja draugystė.

Grupės apsistojo šalia Zakopanės esančiame kaime Biały Dunajec. Lenkai visus priėmė jaukiai ir šiltai, suteikė visus apgyvendinimo patogumus.

Kiekvieną dieną jaunuoliai buvo užimti skirtingomis veiklomis, kuriose prireikė stipraus komandinio darbo ir noro komunikuoti, giliai suprasti vienas kitą. Vyko sesijos, skatinusios pažinti ne tik vienas kitą, bet ir save, daug saviugdos užduočių. Taip pat mokiniai sprendė kosmopolitizmo problemas, mokėsi kitų kultūrų moralinių ir tautinių ypatybių. Vyko įvairūs žaidimai, skirti atsikratyti socialinio nerimo ir leidę vienas su kitu jaustis patogiai, mokė atvirauti.

Asmeniniai įspūdžiai ir pamokos

Be sesijų ir užduočių, jaunuoliai su mokytojomis gavo galimybę pasivaikščioti po pačią Zakopanę ir netgi visai dienai išvykti į Krokuvą.

Visi išvykos dalyviai aplankė Zakopanės senamiestį, keliavo kalnų takais tyro geriamo vandens krioklio link, vieną vakarą panorėjusius mokinius nuvežė į terminius baseinus.

Krokuvoje projekto dalyviai pamatė Vavelio pilį ir katedrą, lankėsi ir klausėsi edukacijos Krokuvos žydų JCC centre. Su lietuvių gimnazistais vykusi mokytoja E. Grabienė projektą apibendrino teigiamai ir mano, kad jie ugdo lyderystę ir asmeninę atsakomybę, pilietiškumą ir bendrystę, kūrybiškumą.

„Labai džiaugiuosi mūsų gimnazistais. Vykdama su mokiniais, visada prisiimu labai didelę atsakomybę. Gimnazistai puikūs, gebantys pajuokauti, draugiški, atsakingi, gerbiantys kitų ir mokytojų nuomonę“, – gerus žodžius kelionės dalyviams skyrė E. Grabienė.

Gimnazistai taip pat pasidalino patirtais įspūdžiais.

Gimnazistas Ugnius tokios galimybės negalėjo atsisakyti: „Toks šansas pasitaiko retai. Kelionė labai patiko, patobulinau anglų kalbos žinias, komunikaciją su kitais, gavau daug teigiamų įspūdžių, ištrūkau iš kasdienybės.“ Aistė tikino, kad emocijų kelionėje netrūko: „Šioje gražioje kelionėje būta visko – ašarų ir juoko, liūdesio ir džiaugsmo akimirkų, kurios mus suartino. Keista, kad taip greitai galima priprasti prie žmonių ir kad taip sunku juos paleisti.“

Matas akcentavo, kad svarbiausia kelionėje buvo komandinis darbas ir tolerancija kiekvienam. „Kitų šaliu žmonės labai bendraujantys ir sukalbami“, – stebėjosi jis.

Visiems ypač patiko vadinamieji kultūrų vakarai, kai projekte dalyvavusios šalys pristatė savo tautą ir kultūrą. Lietuvių grupė vežėsi tradicinių mūsų skanėstų, šoko porą liaudiškų šokių, papasakojo apie krašto istoriją.

Kamilė PULOKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas