Kretingai moksleivių taurės varžybose atstovavo gausus būrys karatekų.

Kėdainiuose įvykusiose Lietuvos šalies moksleivių kiokušin karatė taurės varžybose keturioliktus metus Kretingos „Shodan“ mokyklai atstovavę karatekos iškovojo 1 aukso, 5 sidabro ir 15 bronzos medalių.

„Šios varžybos yra vienos svarbiausių per visą karatė sporto sezoną tiek klubams, tiek asmeniškai sportininkams, nes jose yra atrenkami stipriausi mūsų šalies jaunuoliai nuo 10 iki 17 metų“, – tvirtino auklėtinių rezultatais pasidžiaugę klubo „Shodan“ vadovas Lukas Kubilius, treneriai Aivaras Baltmiškis, Erika Rukšėnaitė, Žygimantas Šniaukas, Dovydas Martišius.

Iš viso moksleivių taurės varžybose kumitė (kovų) rungtyje pergalių siekė apie 710 sportininkų iš 39 Lietuvos karate klubų. Kretingos karatė kiokušin „Shodan“ mokyklai atstovavo 32 sportininkai, iškovoję 21 prizinę vietą.

Čempionu šiose varžybose tapo Mindaugas Viščiūnas, U-10 berniukų grupėje svorio kategorijoje iki 45 kilogramų pirmoje kovoje sportininkas susirungęs su bendraklubiu Aronu Šileika, antroje – finalinėje – kovoje nugalėjęs varžovą Domą Banį (klubas „Shori“): pergalė Mindaugui teisėjų sprendimu atiteko po atkaklios kovos.

Vicečempionais šiose varžybose tapo: Mykolas Martinaitis, Karolis Šlima, Emilija Gerasimenko, Vėjas Urbonavičius, Leonas Alčauskas.

Bronzos medalius iškovojo: Julius Bruzdeilinas, Vakaris Kažukauskas, Juozas Jonkus, Karina Samulionytė, Milda Klovaitė, Paulius Kaunas, Justas Jonušas, Lukas Singh, Martynas Tarikas, Emilis Girdenis, Živilė Bružaitė, Ula Gaubė, Domas Venckus, Neda Galdikaitė, Matas Klova.

Šiose varžybose savo jėgas taip pat išbandė šodaniečiai Markas Budrys, Tautvydas Letukas, Viltė Drungilaitė, Emilija Česnakaitė, Edvinas Čiunka, Motiejus Rimkus, Kamilė Ilgaudaitė, Ugnė Paulauskaitė, Astijus Leščiauskas, Nojus Gaučius, Matas Valančius. Nors jiems sekėsi kukliau, treneriai pasidžiaugė kiekvieno jų dalyvavimu šiose svarbiose varžybose.