Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kuriant idėją kilo daug iššūkių

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2022-10-28
Kretingos gimnazisčių komanda: (iš kairės) Živilė Bružaitė, Leila Kriukaitė, Eglė Sirutytė, Aneta Meištinytė, Deimantė Jadenkutė ir Austėja Rauktytė.

Džiaugėsi pasiekimu

Savo pasiekimu labai džiaugiasi ir komandos narės: Austėja Rauktytė, Leila Kriukaitė, Živilė Bružaitė, Deimantė Jadenkutė, Aneta Meištinytė ir Eglė Sirutytė.

Hakatone merginos pristatė idėją pagal iš anksto pasirinktą iššūkį ir temą: ar įrašysiu „problem-solving“ (problemos sprendimą) į savo ateities CV arba kokios būtų priemonės, skatinančios lavinti paauglių problemų sprendimo įgūdžius.

„Mokytoja mums pristatė šį renginį ir galimas temas. Man pasidarė smalsu dalyvauti, tad pasiūliau ir kitoms klasės draugėms“, – pradžią prisiminė Leila, įvardijusi, kad hakatonui pasiūlė galvoti idėją klimato kaitos tematika.

Prieš vykdamos į renginį, merginos jau turėjo sugalvojusios idėją, tačiau eigoje ji šiek tiek pasikeitė. Pagrindinė pirminė mintis buvo sukurti gyvą žaidimą, per kurį į komandas suskirstyti mokiniai diskutuotų globaliomis temomis, taip mokydamiesi ir viešojo kalbėjimo, ir įgydami žinių apie tuo metu vykstančius globalius reiškinius.

„Prie mūsų prieidavo mentoriai, duodavo patarimų. Dažnai tekdavo viską keisti, labai pavargome. Kilo ir nemažai ginčų, bet sugebėjome viską išspręsti, – sunkumus apibendrino komanda, tikinusi, jog prieš išvykstant tikėjosi, kad viskas bus kur kas lengviau. – Iš pradžių atlikome kelias užduotis, darėme pratimus, linksmai leidome laiką. Sunkumai prasidėjo, kuomet reikėjo dirbti su savo idėjomis. Gavome sunkias užduotis, turėjome atsakyti į rimtus klausimus ir panašiai.“

Gavusios gausybę patarimų merginos nebežinojo, kokią galutinę idėją pateikti. „Kai prie mūsų priėjo viena mentorė ir pasakė, kad svarbiausia žaidimo neperkelti į skaitmeninę erdvę, nes mūsų vienintelė komanda kalba apie gyvą žaidimą, supratome, kad liksime prie tokio formato“, – atskleidė Austėja.

Galutiniame rezultate kretingiškių komanda susirinkusiems pristatė savo idėją. „Mūsų idėja – klubas „Diskutuok“. Keliose mokyklose surengti debatus globalia tematika, vėliau geriausios komandos galėtų varžytis tarpusavyje“, – kaip viskas turėtų atrodyti, pasakojo L. Kriukaitė, kartu su draugėmis išsakiusi norą, kad tai galėtų vykti ir šalies mastu.

„Mums reikia susisiekti su savo rėmėjais, kurie ir padėtų realizuoti šią idėją, surasti įgyvendinimui reikalingus specialistus, kitas priemones“, – papildė A. Rauktytė.

Komandos teigimu, toks projektas paskatintų domėtis jaunimą pasauliniais įvykiais, mokytų tai daryti. „Radome informacijos, kad net 90 proc. jaunų žmonių nesidomi jokiais globaliais klausimais. Taip pat šalies jaunuoliai turi sunkumų dėl viešojo kalbėjimo. Tokios diskusijos pakeistų šią susidariusią situaciją“, – atkreipė dėmesį Leila.

Iš viso renginyje dalyvavo 19 komandų, iš kurių buvo atrinktos trys geriausios.

Tai – aktualu

Komandos pasiekimu džiaugės ir ją kuravusi socialinio emocinio ugdymo mokytoja Ana Gabrielė Sabancevaitė: „Komanda įveikė visus iššūkius, dirbo labai intensyviai – nuo ryto iki išnaktų, bet neprarado atkaklumo, nors buvo momentų, kuomet atrodė, kad norėjosi nuleisti rankas, bet merginos vėl parodydavo ryžtą ir kibdavo į darbą.“

Sunkaus darbo rezultatas – vienos iš trijų prizinių vietų laimėjimas, taip pat nekilnojamojo turto paslaugas teikiančios įmonės „Eika“ ir technologinius sprendimus bei produktus kuriančios, gaminančios ir platinančios lietuviško kapitalo įmonių grupės „ACME group“ partnerių susidomėjimas jų idėja. Tai buvo vienintelė komanda, pelniusi dviejų verslų mentorystę.

Po hakatono mokytoja su merginomis aptarė jų pasirodymą. „Jos įsivertino ir suprato, kad didžiausias laimėjimas – įgyta patirtis, savo ribų išbandymas ir praplėtimas, savivertės, pasitikėjimo savimi ugdymas. Man didžiausias prizas – jų, kaip kūrybiškai mąstančių ir komandoje dirbusių asmenybių augimas“, – tikino A. G. Sabancevaitė.

Komandos sugalvota idėja, mokytojos manymu, yra aktuali. „Pati esu debatų trenerė, tikrai galiu sakyti, kad mokiniai, kurie dalyvauja debatuose, tampa labiau politiškai išprusę – jiems rūpi politinės aktualijos, jie tampa aktyvesniais demokratinių procesų dalyviais ir moka pateikti konstruktyvią nuomonę. Tai yra be galo svarbu šiuolaikiniame pasaulyje, kur, kaip komanda ir parodė, vyrauja didelė politinė apatija tarp jaunimo. Jeigu norime išvengti politinių krizių, kurias sukelia į valdžią patekusios radikalios partijos, būtina ugdyti mokinių politinį įsitraukimą“, – apibendrino A. G. Sabancevaitė.

---

Socialinis hakatonas „Smartuoliai“ skirtas rasti naujiems ir veiksmingiems būdams vaikų ir jaunimo Lietuvoje emocinio intelekto ugdymui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas