Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

„Salanta“ – ten, kur šokis susipynęs su draugyste

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2022-06-10
„Salanta“ – 8 poros – šokiu garsinančios Salantų ir Kretingos kraštą toli už Lietuvos ribų. Kolektyvo vadovė Alma Preibienė – antroje eilėje pirmoji iš kairės.

Salantų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių ansamblis „Salanta“, kuriam vadovauja ilgametė choreografė Alma Preibienė, garsina savo kraštą ne tik rajono šventėse, festivaliuose, bet ir Žemaitijos, šalies ir užsienio renginiuose. Kolektyvo sėkmė, anot vadovės, – salantiškių porų draugystėje.

„Scenoje mus nuolat palydi gausias aplodismentais, giria už šokio ekspresiją, kuriamą gerą nuotaiką. Aišku, aš kaip vadovė, matau, kur dar galime pasitempti ir visuomet randu, prie ko prikibti, – juokėsi A. Preibienė. – Gėdos savo kraštui tikrai nepadarome.“

Praėjusi gegužė salantiškiams buvo itin intensyvi: 13–14 dienomis dalyvavo tarptautiniame šokių konkurse-festivalyje „Baltic Amber Jurmala 2022“, kuriame papildė laimėjimų kraitę, namo parsiveždami I ir II vietos diplomus. Taip pat puikiai pasirodė tradiciniame liaudiškų šokių festivalyje „Nupinkim margą šokių pynę“ Žlibinuose Plungės rajone bei Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus jubiliejinėje šventėje „Draugystės ratu“.

Kolektyvas intensyviai dalyvauja įvairiose folkloro šventėse, konkursuose: 2019-aisiais buvo išvykęs į tarptautinį festivalį Kroatijoje, dalyvavo tarptautiniame liaudiškų šokių sambūryje „Samtis kultūros“ Klaipėdoje. Pernai pasirodė Lenkijoje, o Lietuvos šiaurės krašto liaudiškų šokių ir kolektyvų konkurse „Suk suk ratelį“ Kuršėnuose pelnė I vietą, respublikiniame konkurse „Pora už poros“ Prienuose – III vietą.

„Šie įvertinimai yra tarsi įrodymas, kad nestovime vietoje, tobulėjame, garsindami savo kraštą, o mums patiems tai – paskatinimas tolimesniam darbui“, – patikino A. Preibienė.

Šiuo metu ansamblyje šoka 8 poros, 7 jų yra poros ir santuokiniame gyvenime. Vyrai, pasak vadovės, anksčiau niekur nešokę, tačiau jų žmonos sugebėjo uždegti meile šokiui.

„Mūsų kasdienybė tokia: repetuojame dukart per savaitę, o jei reikia, kai artėja kokia šventė, net ir triskart. Žmonės jaučia atsakomybę už visą kolektyvą, aukoja savo laisvalaikį, o kartais ir – darbo laiką. Bet patys juokiamės, kad šokantis žmogus ir darbo kolektyve yra geresnis, – nuotaikingai kalbėjo vadovė. – Esame labai „susicementavę“, draugiški tarpusavyje. Ne tik jubiliejus švenčiame, susirenkame ir kitokiomis progomis, o kartu atšvęsti Naujuosius jau tampa kaip ir mūsų tradicija. Pandemija buvo sunkus laikotarpis: nors duodavau užduočių, bet ne kiekvienas namie turi laisvos erdvės šokiui. Vos tik atlaisvėjo karantinas, sulėkdavom į parką pasišokti.“

Pati vadovė prasitarė, kad „Salanta“ – palyginus jaunas kolektyvas, bet su sava istorija: 1995-aisiais susibūrė kaip jaunimo tautiškų šokių grupė, su kuria dalyvauta ir respublikinėse Dainų šventėse. „Jaunimas „užaugo“ ir išsivažinėjo. Liko tie, vyresnieji, šiandien dauguma šokėjų – 40–50-mečiai. Einat laikui, prisijungia vis nauja pora. Taip nuo 2017-ųjų tapome vyresniųjų liaudiškų šokių grupe, kuri šiemet švęs veiklos 5-metį“, – kalbėjo A. Preibienė, dar vadovaujanti ir Salantų kultūros centro linijinių šokių grupei.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas