Po varžybų Šveicarijoje: (iš kairės) treneris Lukas Kubilius, Tadas Vaitkus, Mindaugas Viščiūnas, Paulius Kaunas, Greta Intaitė, Kornelija Česnakaitė, Živilė Bružaitė, Emilija Česnakaitė, Emilis Girdenis, Erika Petrikaitė, Modestas Giedras, Justinas Rima, Austėja Beniušytė, Viltė Drungilaitė.

Baigiantis gegužei Kretingos kiokušin karatė mokyklos „Shodan“ sportininkai dalyvavo atvirame karatė čempionate Šveicarijoje. Jame varžėsi sportininkai iš 13 Europos šalių, buvo atvykusiųjų ir iš tolimojo Kazachstano, todėl, „Shodan“ mokyklos trenerio Luko Kubiliaus teigimu, konkurencija buvo tikrai didelė. „Bet „Shodan“ klubo auklėtiniai parodė stiprią kovinę dvasią, drąsiai lipo ant tatamio, kovojo ir į Lietuvą parvežė 10 medalių: 2 aukso, 3 sidabro bei 5 bronzos“, – teigė jis.

Šios varžybos ypatingos tuo, kad jose vyksta ir kumitė – kovų, ir kata – technikos rungtys, kovojama pagal Japonijoje priimtas taisykles, kai net ir jauniausių sportininkų grupėje nenaudojamos kūno apsaugos, todėl varžybos yra itin sudėtingos ir reikalauja išskirtinio pasirengimo. Kata rungtyje aukso medalį iškovojo ir čempione tapo Kornelija Česnakaitė, kumitė rungtyje čempionės vardą iškovojo Greta Intaitė.

Sidabro medalį kata rungtyje laimėjo Erika Petrikaitė, kumitė rungtyje vicečempione tapo Kornelija Česnakaitė.

Komandinėje kata rungtyje sidabro medalį iškovojo Živilė Bružaitė su bendraklubiais Gustu Petrošiu ir Gratu Tamošiūnu. Bronzos medalį kata rungtyje iškovojo Greta Intaitė.

Trečiąsias vietas kumitė rungtyje iškovojo: Emilija Česnakaitė, Austėja Beniušytė, Justinas Rima.

Komandinėje kata rungtyje trečią vietą iškovojo kretingiškių merginų komanda, kuriai atstovavo Greta Intaitė, Erika Petrikaitė, Kornelija Česnakaitė.

Čempionate garbingai kovojo ir iki pergalės nedaug trūko Tadui Vaitkui, Pauliui Kaunui, Mindaugui Viščiūnui, Viltei Drungilaitei, Emiliui Girdeniui, Modestui Giedrui.

Kelionės metu šodaniečiai pabuvojo viename didžiausių Europoje atrakcionų parke, taip pat Pilatus kalne, kurio viršūnėje – 2 tūkst. 128 m aukštyje – visi kartu atliko kata. Po varžybų sportininkai ilsėjosi ir jėgas atgavo vandens parke, o vakare apsistojo palapinių miestelyje.