Kretingos rajono Mažosios krepšinio taurės finalininkai: I vietą iškovojusi „Grūšlaukės“ komanda (priekyje), II v. užėmusio SK „Darba“ krepšininkai (dešinėje) ir III v. laimėtojai „Kurmaičiai“.

Baigiantis Kretingos rajono krepšinio taurės varžyboms, Mažosios taurės didžiajame finale susitiko „Grūšlaukė“ ir Darbėnų SK „Darba“. Rungtynės prasidėjo apylygiai, bet, sužaidus 3 minutes, esant lygiam rezultatui 8:8 darbėniškių puolimas užstrigo ir varžovams pavyko nutolti – 22:12. Antrą kėlinį „Grūšlaukės“ dar labiau padidino savo pranašumą – 40:23. Įpusėjus III kėliniui jiems pavyko įgyti ir didžiausią finalo rungtynėse 23 taškų persvarą (25 min. 51:28), kurią SK „Darba“ sušvelnino tik pačioje susitikimo pabaigoje. Galutinis rezultatas – 73:58.

„Smagu po pertraukos sugrįžti į taurės varžybas, dar smagiau iš karto iškovoti Mažąją taurę. Visa komanda džiaugiasi iškovotu trofėjumi. Finalas buvo kovingas, nors ir pavyko pabėgti nuo pat rungtynių pradžios į priekį, bet su Darbėnų komanda nė minutei negalima atsipalaiduoti – ji niekada nepasiduoda ir kovoja iki galo“ – po finalo rungtynių kalbėjo „Grūšlaukės“ komandos vedlys Antanas Stonkus.

Darbėnų SK „Darba“ kapitonas Modestas Galdikas apžvelgė visą sezoną ir apibūdino savo komandos išskirtinumą: „Apibendrindamas galiu pasakyti, kad buvo sunkus sezonas: kai galėjome, susirinkome, kai trūko komandos draugų, stengėmės tai kompensuoti dviguba energija. Patekome į Mažąją taurę, gaila, pralaimėjome finalą, bet po paskutinių sezono rungtynių esame geros nuotaikos, nes mūsų komandai yra svarbiausia kolektyvas ir jo dvasia – komanda yra kažkas daugiau negu paprastas krepšinis. Mes niekada neturėjome legionierių – visi vienaip ar kitaip susiję su Darbėnais, tad malonu ginti savo miestelio .“

Nugalėtojų komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Tomas Račkus (3/6 tritaškiai, 7 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 8 išprov. pražangos, 23 naud. balai), pelnęs 21, Aurimas Girdenis (4/7 dvitaškiai) – 17, Antanas Stonkus (5/6 dvitaškiai) ir Eisvydas Petkus (4/8 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai, 6 per. kamuoliai, 22 naud. balai) – po 14 taškų. SK „Darba“ komandos neišgelbėjo 21 Modesto Galdiko (5/8 dvitaškiai, 6 išprov. pražangos) pelnytas taškas, 16 pelnė Laimonas Serapinas (7/13 dvitaškiai, 10 atk. kamuolių), 11 – Rytis Galdikas.

Mažajame finale susitiko „Kurmaičiai“ ir „Baubliai“. Kurmaitiškiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po I kėlinio pirmavo 26:11, II kėlinį „Baubliams“ pavyko priartėti (17 min. 30:26); po dviejų kėlinių rezultatas – 35:28 kurmaitiškių naudai. Po pertraukos „Kurmaičių“ komanda padidino skirtumą iki 21 taško (33 min. 70:49), o varžovai tik pabaigoje sušvelnino atsilikimą – 85:76.

Mažosios taurės bronzą iškovojusioje „Kurmaičių“ komandoje rezultatyviausias buvo Remigijus Milašius (5 rez. perdavimai, 4 per. kamuoliai) su 24 taškais, Justino Jodkonio (8/11 dvitaškiai, 5/5 baudos, 9 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai, 26 naud. balai) kraityje – 21, o Juliaus Jaso (7/12 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių, 21 naud. balas) – 17. „Baublių“ komandoje sėkmingiausiai žaidė Šarūnas Stalmokas (7/11 dvitaškiai, 4/6 baudos, 8 atk. kamuoliai, 3 per. kamuoliai), pelnęs 24, Darius Skuodas (8 atk. kamuoliai, 4 per. kamuoliai), pridėjęs 19 ir Tomas Dobravolskis (10 atk. kamuolių) – 16.

Simbolinis Mažosios taurės penketas: Antanas Stonkus ir Aurimas Girdenis (abu iš „Grūšlaukės“), Laimonas Serapinas (SK „Darba“), Justinas Jodkonis („Kurmaičiai“), Šarūnas Stalmokas („Baubliai“).

Rezultatyviausi Mažosios taurės žaidėjai (nuo pusfinalių): Tomas Račkus („Grūšlaukė“) – 39 tšk.; Remigijus Milašius („Kurmaičiai“) – 39, Modestas Galdikas (SK „Darba“) – 36 tšk.

Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus specialistas Erikas Žiubrys po pirmenybių pasidžiaugė, kad pagaliau baigėsi pandemija ir kad tikrai matyti padidėjęs komandų susidomėjimas sugrįžti sportuoti: „Krepšinio taurės varžybos vyko be jokios koronaviruso baimės, džiaugiuosi, kad ir toliau pirmenybes galėjome vykdyti Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje – tu pasirūpino gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys ir ūkio dalies vedėja Simona Mikelkevičienė.“