Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Rajono kultūros paveldu rūpinsis Meda Skersienė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2021-10-22
Pamilusi Kretingą, Meda Skersienė džiaugiasi galėdama prisidėti prie šio krašto istorijos objektų puoselėjimo ir saugojimo.

Ilgametį Kretingos rajono savivaldybės paminklotvarkininką Algirdą Mulvinską, šiam išėjus užtarnauto poilsio, prieš mėnesį pakeitė nauja kultūros paveldo specialistė 30-metė Meda Skersienė.

M. Skersienė – menotyros bakalaurė, po studijų 2014-aisiais darbą pradėjusi Kultūros paveldo departamento Tauragės, o nuo 2016-ųjų Klaipėdos teritoriniuose padaliniuose. Prieš pusantrų metų su šeima – statybų sektoriuje dirbančiu vyru Artūru ir 4-mečiu sūnumi Oskaru – M. Skersienė atsikraustė į Kretingą. „Man pasisekė, kad pavyko įsidarbinti Kretingoje, mieste, kuris man, kilusiai nuo Mosėdžio, labai patiko. Džiaugiuosi, kad galėsiu pritaikyti savo žinias ir įdėti pastangų, dirbdama miesto, kurį pamilau, gerovei, puoselėti jo istoriją ir paveldą“, – kalbėjo naujoji specialistė.

Pirmojoje darbovietėje Tauragėje ji rūpinosi kultūros paveldo objektų apskaita, o Klaipėdoje dirbo kontrolės srityje: teko stebėti, kaip rūpinamasi paveldo objektais, ar šalinamos defektų priežastys, taip pat kontroliuoti „juodųjų architektų“ invaziją į paveldo objektus, vykdyti registruotų kultūros objektų stebėseną.

Dirbdama Kretingoje, M. Skersienė rūpinsis valstybės saugomų objektų priežiūra: iš viso Kretingos rajone yra per 700 kultūros paveldo objektų, iš jų – apie 300 (statiniai, mažosios architektūros objektai, palaidojimo vietos) saugomi valstybės, kurių reikšmingumo lygmuo yra didesnis. Jai svarbu susisteminti šiuos objektus ir vykdyti nuolatinę jų būklės stebėseną.

Pirmosiomis darbo Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriuje dienomis, M. Skersienė tikino, jau ne sykį susitikusi su seniūnais, aptarę problemas, apvažiavę senąsias kaimų kapinaites.

„Seniūnijose aktualiausios ir yra kapinaičių problemos: kitąmet reikia numatyti Savivaldybės biudžeto lėšų, kad, atlikus kadastrinius procesus, jas paženklintų. Rajone yra per 60 išnykusių kaimų ar maro kapinaičių, ligi šiol dar ne visos jos yra paženklintos ir įtrauktos į registrą“, – kalbėjo paminklotvarkininkė.

Taip pat įprastai metų pabaigoje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui teikiami prašymai, kiek ir kokių partizanų žūties ar su pokario istorija susijusių rajono vietų reikia paženklinti ir įamžinti. „Šį darbą atlikdavo Kretingos muziejaus istorikas Julius Kanarskas, šiemet teks pasirūpinti man“, – teigė M. Skersienė.

Kitų metų paveldotvarkos programoje Kretingos mieste, pasak paminklotvarkininkės, yra numatyti du pagrindiniai darbai: renovuoti Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos kapo koplyčią ir tęsti anksčiau pradėtą senųjų kapinių su Tiškevičių koplyčia tvoros renovaciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas