Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kretingą išbandė dviračiais numynę 10–12 kilometrų.

Kol bus ar nebus pagal Strateginį planą Kretingoje įrengtas dviračių takų tinklas, sąlygas dviratininkams, riedutininkams ir paspirtukininkams pagerinti galima jau kitąmet – tam užtektų apie 50 tūkst. eurų, – tokią išvadą padarė šią savaitę dviračiais po Kretingą pakeliavę Savivaldybės tarybos nariai Konstantinas Skierus, Steponas Baltuonis, Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, dviračių entuziastas Juozas Pelionis ir įmonės „Kretingos komunalininkas“ vadybininkas Audrius Beniušis.

Surengti šį žygį dviračiais buvo sutarta prieš savaitę Savivaldybėje įvykusiame pasitarime dėl dviračių takų Kretingos mieste ir rajone būklės, plėtros. „Kretingoje dviračių takai prasideda iš niekur ir baigiasi į niekur“, – tąsyk Kretingos miesto dviračių takus apibūdino S. Baltuonis. Pasitarime dalyvavęs J. Pelionio bendražygis Rimantas Skiparis (jiedu dviračiais mynė ir aplink Baltijos jūrą) prisipažino net turėjęs reikalų su policija, kai dviratininkui pavojingą aštrų bordiūrą Šventosios gatvėje su plaktuku bandė nužeminti pats. „Trinkelės dviračių takui netinka, o jomis išklojo taką renovuotoje Vilniaus gatvėje. Kodėl taip daro“, – piktinosi R. Skiparius, dviračiu išmaišęs Kopenhagą, kitas dviratininkams draugiškas šalis. „Dviejų vienodų takų Kretingoje ir rajone turbūt nėra. Skiriasi jų spalvos, panaudotos medžiagos“, – kalbėjo J. Pelionis, kuriam pritarė ir kiti pasitarimo dalyviai, akcentavę, kad dviračių takams geriausiai tinka asfalto danga, kaip antai Vilniuje, kur asfaltuoti takai yra vienodos raudonos spalvos.

Maršrutą dviračiais po Kretingą taip pat pasiūlė J. Pelionis. Startavę nuo Savivaldybės pastato Savanorių gatvėje žygeiviai čia ir grįžo numynę apie 10–12 kilometrų. „Tikro dviračio tako tame maršrute, deja, buvo tik 100 metrų naujai įrengtame Melioratorių gatvės žiede“, – konstatavo K. Skierus. Dviratininkai sustodavo apžiūrėti kelyje pasitaikiusius trikdžius, juos fiksavo nuotraukose. Kelionės maršrutas vedė Žemaitės alėja nutiestu dviračiu taku, Vilniaus gatve iki muziejaus, iš čia per Akmenos pėsčiųjų tiltą į J. Basanavičiaus gatvę ir vėl į Žemaitės alėją, iš jos Vilniaus gatve iki Rotušės aikštės, tolyn Mėguvos, P. Paulaičio, Laisvės, Taikos, J. Jablonskio gatvėmis į Melioratorių gatvę, iš jos dviračių taku sodininkų bendrijos „Minija“ link ir atgal, ta pačia Melioratorių gatve į Savivaldybę.

Dviračių takais nuo Rožyno gatvės Žemaitės alėja, Šventosios ir Klaipėdos gatvėmis galima nuvažiuoti iki pat Bajorų, iš Žemaitės alėjos Vilniaus gatve pasiekti miesto centrą Rotušės aikštę. Čia stop, nes paminėtas takas vienintelis veda į centrą ir iš jo. Žygio dalyviai pamatė ir įsitikino, kad galima ir nelaukiant didesnių investicijų Kretingą padaryti patogesne, patrauklesne ne vien dviratininkams, bet ir paspirtukininkams, riedutininkams, kurių daugėja. Numatė kelias galimas arterijas šiems eismo dalyviams. Pradėti nuo Vytauto gatvės, kurios važiuojamojoje dalyje atskirti 1 m juostą dviratininkams, iki pat Rotušės aikštės. Kita su centru jungianti arterija atsirastų juostą dviratininkams pažymėjus Mėguvos gatvės važiuojamojoje dalyje iki sankryžos su P. Paulaičio gatve. Toliau P. Paulaičio gatve į Laisvės gatvę ir miesto centrą. Šita arterija į centrą dviračiu saugiai nuvykti galėtų gausiai apgyvendintos miesto pietinės dalies žmonės. Šiomis arterijomis ir jau esamais takais dviratininkai pasiektų muziejaus dvaro parką. Nuo muziejaus dviratininkams pritaikius kelio į Darbėnus ruožą, numinti galėtų ir į kapines, „Vienkiemio“ sodybą. Juostą Mėguvos gatve galima ir iki pat Jauryklos parko pratęsti.

Savanorių gatvėje būtina atšaka dviratininkams į Topolių akligatvį su patekimu į Žemaitės alėją, iš čia Rožyno, Dvaro, Parko gatvėmis į Kretingos miesto maudyklas – pirmąjį ir antrąjį dvaro tvenkinius, Padvarius.

„Paženklinti pasirinktose gatvėse juostas dviratininkams, pastatyti pasikeitusį eismą žyminčius ženklus, pašalinti esamus trikdžius, kaip antai, sumažinti bordiūrus, pastatyti informacinius skydus apie susisiekimą dviračiais Kretingos mieste galime maždaug už 50 tūkst. eurų kitam vasaros sezonui“, – teigė K. Skierus. Sektinu pavyzdžiu kaip žymėti juostą dviračiams važiuojamojoje gatvės dalyje, K. Skierus nurodė J. Basanavičiaus gatvės ruožą nuo „Northway“ medicinos centro iki senojo Darbėnų kelio. Politikas tik nusistebėjo, kodėl šioje gatvėje juostos dviratininkams nėra į kitą pusę – nuo medicinos centro iki Žemaitės alėjos, tas atstumas vos 150 metrų. Dviračio žygio dalyviai sutarė susitikti ateinančią savaitę ir pateikti sukonkretintus pasiūlymus, pagal kuriuos turėtų būti parengtas suprastintas darbų projektas, jo sąmata. Padarius šiuos darbus beliktų, kad projektui pritartų Savivaldybės taryba, skirtų jam įgyvendinti lėšas. „Mieste būtų saugiau judėti, gyventi. Kretinga labiau atsivertų ir turistams, mėgstantiems keliauti dviračiais. Galime ir turime padaryti tai, kam nereikia rimtų investicijų, Kelių direkcijos suderinimo, kai gatvės yra vietinės reikšmės“, – sakė G. Liobikienė, akcentavusi, kad yra parengta Kretingos miesto ir rajono dviračių takų infrastruktūros išvystymo strategija, kurią būtina peržiūrėti ir darant šiuos pirmuosius žingsnius gerinant sąlygas dviratininkams, paspirtukininkams ir riedutininkams, tuo pačiu kai kuriais atvejais ir pėstiesiems, mamoms su kūdikių vežimėliais. „Dirbti reikia nuosekliai. Štai dviračių takas renovuotoje Savanorių gatvės dalyje įrengtas, bet lig šiol nepažymėtas“, – teigė seniūnė.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, pranešė, kad dviračių taką ir taką pėstiesiems palei plentą Šiauliai – Palanga, kuris sujungtų Žemaitės alėjos taką su į „Minijos“ sodus vedančiu taku, Kelių direkcija yra pažadėjusi įrengti kitąmet.

Vitalija VITKAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas