Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Architektų (iš dešinės) Lauryno Vizbaro ir Pauliaus Juškelio pristatytos galimybių studijos pasiūlymus išklausė (iš kairės) ir motobolo klubo vadovai Eduardas Steckis, Renatas Žiubrys, rajono tarybos narys Dovydas Bajoras, Kultūros ir sporto skyriaus specialistas Erikas Žiubrys.

Kauno įmonės „Geotaškas“ architektai Paulius Juškelis ir Laurynas Vizbaras, parengę Kretingos motobolo bazės infrastruktūros gerinimo galimybių studiją, šią savaitę ją pristatė rajono vadovams, Savivaldybės administracijos specialistams, rajono tarybos nariams, motobolo klubo atstovams. Galutinio taško susitikimo dalyviams nepavyko padėti – diskusija dėl šio objekto persikels į Strateginio planavimo tarybą.

„Didžiausias iššūkis buvo tai, kad dar nežinome ateinančio laikotarpio Europos Sąjungos finansavimo galimybių – norėtųsi, kad motobolo bazei atsirastų lėšų būtent iš europinių fondų, nes Savivaldybei atnaujinti motobolo bazę gali būti per didelė našta“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė P. Juškelis, akcentuodamas, kad, rengiant šio unikalaus objekto viziją, jis ir kolegos patyrė gerą Savivaldybės požiūrį, sulaukė gerų idėjų. Galimybių studijos autorių pastebėjimu, sutvarkyta motobolo bazė neabejotinai papuoštų Kretingą ir suteiktų jai dar daugiau išskirtinumo – vis dėlto motobolo tradicijos išsaugotos būtent čia ir yra galimybė jas paversti nacionaline vertybe.

Kretingos motobolo bazė įkurta prieš 40 metų ir jau nebeatitinka šiuolaikinių poreikių, yra pasenusi, nesaugi. Kai kurios patalpos visiškai nebefunkcionuoja, o tam tikrai veiklai – jų trūksta. Kosmetinio remonto, daryto eksploatuojant bazę ir motodromą, nebeužtenka, dėl prasto patalpų tribūnų, aikštės būklės motobolo klubas negali priimti daugiau sportuojančio jaunimo, rengti didesnės apimties renginių.

Prieš rengdami galimybių studiją, jos autoriai pasidomėjo, kaip motobolo bazes įrengia, jas išlaiko užsienio šalių – Vokietijos, Prancūzijos, Olandijos, kur dar puoselėjamos motobolo tradicijos, – klubai. „Į Rytus nesidairėme. Ten – kita sistema, klubai išlaikomi visiškai kitu principu“, – kad Rusijos, Baltarusijos klubai negalėtų būti mums pavyzdžiu, paaiškino P. Juškelis.

Jo pastebėjimu, klubai Vakarų šalyse irgi yra tolėliau nuo miestų centrų, dažnu atveju – prie stadionų, veikia sandėliai, technikos dirbtuvės, kavinės, parduotuvės, dirbtuvėse renkasi technika besidomintis jaunimas. „Gauti tikslesnių duomenų, kaip išsilaiko klubai, nepavyko gauti, tačiau manome, kad jie užsidirba ir patys. Todėl ir mūsų vizija tokia, kad Kretingos motobolo klubas galėtų užsidirbti ir išsilaikyti iš apyvartinių lėšų“, – kalbėjo P. Juškelis.

Buvo pristatyti trys galimybių variantai

Pats paprasčiausias pirmasis orientuotas tik į klubo veiklą, motobolo bazės atnaujinimą, papildomai įrengiant motokroso trasą. Antruoju variantu būtų siekiama platesnių galimybių: sutvarkius motobolo bazę, įrengti dar papildomų sporto, žaidimų aikštelių, pritaikyti motobolo aikštę ne tik motobolui, bet ir kitoms reikmėms, kurios tenkintų bendruomenės poreikius, tarkim, integruoti renginių sceną, įrengti apžvalgos taką besidomintiesiems technikos kultūra, vienu žodžiu, motodoromą pritaikyti taip, kad šis objektas generuotų pajamas. Trečiasis variantas pareikalautų didžiausių investicijų, kadangi pagal jį siūloma įrengti nacionalinio lygio motocentrą, ir, nupirkus šalia esantį sklypą, būtų galima praplėsti motokroso trasą, įrengti viešbutį, kitus infrastruktūros elementus. „Nesant lėšų, galima imtis pirmojo varianto – juk plėstis ir rinktis antrą trečią variantus galima ir vėliau“, – pasebėjo architektas L. Vizbaras.

Tačiau ir nesižvalgant į antrą ar trečią galimybių studijos variantą, motobolo bazei sutvarkyti reikėtų apie 3 mln. Eur. „Galima nerengti motokroso trasos – iškart susitaupytų apie 600–700 tūkst. eurų“, – pasiūlė P. Juškelis, tačiau vis dėlto 2–2,5 mln. Eur suma bazės atnaujinimo poreikiams yra būtina.

Studijos autorių pastebėjimu, lėšų objekto finansavimui dairantis europiniuose fonduose ypač reikėtų akcentuoti jaunimo užimtumo galimybę, neformalųjį švietimą, bendradarbiavimą su aukštojo mokslo įstaiga, regioninę partnerystę. „Labai nesinorėtų, kad ši galimybių studija nugultų stalčiuose“, – vylėsi projektuotojai.

Viena jiems išsakytų pastabų – kad tribūnose suprojektuotų 400 sėdimų vietų tikrai nepakanka – juk į motobolo rungtynes ne karantino metu susirinkdavo per 2 tūkst. žiūrovų.

Rajono mero Antano Kalniaus pastebėjimu, 2019 m. rajono vadovai, tarybos nariai, apžiūrėdami motobolo bazę ir svarstydami, ką būtų galima dėl jos nuveikti, skaičiavo, kad remontui būtų užtekę apie 800 tūkst. Eur. Dabar gi, jeigu ir būtų gautas finansavimas iš europinių fondų, Savivaldybei tektų prisidėti gerokai daugiau – gal ir iki 1,5 mln. Eur. „Tad gal galima eiti kitu keliu – greičiau ir efektyviau būtų paprastas remontas“, – pasvarstė jis.

Susitikimo dalyviai nutarė pratęsti galimybių studijos terminą iki rudens, ją pasirengusi aptarti rajono Strateginio planavimo taryba – kadangi apie europinę paramą dar tik bus skelbiama, anot rajono tarybos nario Dovydo Bajoro, reikia labai gerai pagalvoti, į kokią jos dalį, kokius fondus mūsų Savivaldybė galėtų pretenduoti dėl motobolo bazės infrastruktūros pagerinimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas