Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar balsuojate Seimo rinkimuose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Visi pokyčiai – tik į gera

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2024-08-23

Artėjant naujiesiems mokslo metams Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro (KEGPMC) Kretingos filiale – geros nuotaikos: mokinių daugėja, intensyviai gerinamos mokymo ir mokymosi sąlygos.

 

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė (dešinėje) ir Kretingos filialo direktorė Jurgita Petraitienė vieningai teigė, kad mokyklos aplinkos gerinimas neatsiejamas nuo šiuolaikiškos mokymo įstaigos įvaizdžio.

„Buvo apmaudu, kai 2022-aisiais, buvusią Kretingos technologijos ir verslo mokyklą jungiant prie Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, girdėjome ir Kretingos rajono visuomenės būgštavimus, ir vietos politikų kalbas, kad filialas neišsilaikys, kaip mokymo įstaiga smuks tiks žemyn, o mokinius mokytis autobusais vešime į Klaipėdą. Kaip matyti – taip nenutiko. Kretingos filialas tik stiprėja, auga, mokinių gausėja, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtos, mūsų pačių uždirbtos lėšos investuojamos tam, kad užtikrintume mokslo kokybę, o mokymo ir mokymosi sąlygos prilygtų šiuolaikinėms pažangioms mokslo įstaigoms“, – kalbėjo Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė. Jai paantrinusi Kretingos filialo direktorė Jurgita Petraitienė pastebėjo, kad mūsų visuomenėje keičiasi požiūris į profesinį mokymą, kaip turintį daug pranašumų ir suteikiantį jaunuoliams pakankamai daug galimybių – ir mokytis, ir pritapti darbo rinkoje.

 

Išasfaltuotas pagrindinis įvažiavimas, įrengtas užtvaras.

Mokinių daugėja

KEGPMC Kretingos filialo administracija planuoja, kad šiais, naujaisiais, mokslo metais filiale mokysis per 500 mokinių: jaunimo klasėse – 45, Gimnazijos skyriuje – 180, Profesinio mokymo skyriuje – 220, suaugusiųjų klasėse – 100. Palyginti, 2022-aisiais, kai mokykla buvo prijungta prie profesinio mokymo centro, joje mokėsi pusketvirto šimto vaikų.

„Manome, kad mokinių skaičiaus gausėjimą lemia tai, kad didėja ir profesinio mokymo programų pasiūla“, – įsitikinusi J. Petraitienė. Ji paaiškino, kad pirminis profesinis mokymas vykdomas pagal 3 švietimo sritis: inžinerija ir inžinerinės profesijos, paslaugos asmenims, žemės ūkis.

 

Kretingos filiale remontuojama aktų salė, suremontuoti persirengimo kambariai, kuriems baldus gamins profesinio mokymo centro baldžiai.

Kokių profesijų galima įgyti KEGPMC Kretingos filiale?

Pagal pirminį profesinį mokymą, čia galima įgyti automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko, transporto priemonių remontininko, virėjo, dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo profesijas, po prijungimo profesijų pasiūla pasipildė krovinių transporto priemonių priežiūros specialisto, dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo, natūralios kosmetikos gamintojo, kirpėjo formaliojo profesinio mokymo programomis.

„Pirminio profesinio mokymo programos vykdomos kartu su vidurinio ugdymo programa, taip pat vykdomas pirminis profesinis mokymas asmenims, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių“, – akcentavo J. Petraitienė, kurios pastebėjimu, gerėja ir mokymosi rezultatai: 2023 m. valstybinius brandos egzaminus išlaikė 66,3 proc., o 2024 m. – 96,7 proc. mokinių.

 

Sporto salės stogas – suremontuotas ir apšiltintas.

Kartu su mokiniais naujuosius mokslo metus pradės ir 71-as filialo darbuotojas: 13 administracijos darbuotojų, 33 mokytojai, 2 profesionalią pagalbą teikiantys specialistai ir 23 asmenys – aptarnaujančio personalo.

Siekiama komforto ir saugumo

Pravėrus KEGPMC Kretingos filialo duris, mokinius ir mokytojus pasitinka interaktyvus ekranas, kuriame pateikiama pati naujausia tos dienos informacija: tvarkaraščiai, renginiai, svarbūs pranešimai, su profesinio mokymo centru susijusios naujienos, mokinių pasiekimai. Nupirkus naujų sėdmaišių, kėdžių, puošiant aplinką gėlėmis, kuriama jaukesnė ir akiai patrauklesnė aplinka. „Išgirdome mokinių pageidavimus – jie patys panoro, kad mokykloje būtų kuo daugiau poilsio zonų“, – D. Martišauskienė įvardino ir daugiau gerų pokyčių, susijusių su besimokančiųjų ir dirbančiųjų komfortu, saugumu ir, žinoma, mokymosi kokybe: filiale atnaujinta kompiuterinė įranga – nupirkta 70 kompiuterių, įrengtos hibridinio mokymo klasės, investuota į inovatyvias mokymo priemones – tarkim, vienoje klasių įrengta hibridinė interlenta, kainavusi 13 tūkst. Eur. Ji gerokai palengvina mokymosi procesą suaugusiesiems, kuriems sudarytos sąlygos mokytis nuotoliu. Taip pat įrengtos 4 teorinės mokymo klasės, dėl saugumo įrengtos 4 kameros, tam tikrose zonose įdiegtos naujos belaidžio ryšio technologijos Wi-Fi.

 

Vienoje klasių įrengta hibridinė interlenta ypač palengvina nuotolinį mokymą ir mokymąsi.

Nuolat gerinama mokyklos infrastruktūra: išasfaltuotas pagrindinis privažiavimo kelias ir įrengtas kelio užtvaras, mokinių ir mokytojų rūpesčiu suformuoti nauji želdiniai, suremontuoti nesandarūs ir vandenį praleidžiantys filialo aktų ir sporto salių stogai, jie apšiltinti, suremontuoti 2 persirengimo kambariai šalia sporto salės, nupirkti ir sumontuoti 2 kietojo kuro katilai ir jiems priklausanti įranga.

„Gaila, kad visu tuo pasidomėti ir pasidžiaugti laiko nesuranda dar vienas mūsų dalininkas – Kretingos rajono savivaldybė, kuri savo rajono mokinių gerovei kurti neišleido nė euro“, – pastebėjo D. Martišauskienė, išvardinusi būsimus darbus filialo aplinkai gerinti: šiuo metu statybininkai triūsia pirmame pastato aukšte – rengiamas tualetas žmonėms su ribotomis galimybėmis, taip pat bus įrengta ir lauko nuovaža – šiems darbams iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos gauta 20 tūkst. Eur. Remonto darbai vyksta aktų salėje – iš valstybės biudžeto tam gauta per 90 tūkst. Eur, profesinio mokymo centras investuoja 50 tūkst. Eur savų lėšų. „Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sporto salei remontuoti gauname per 100 tūkst. Eur, antra tiek investuosime patys“, – D. Martišauskienė sakė, kad per INVEGA numatoma teikti paraišką dėl praktinio mokymo dirbtuvių ir mokomojo pastato apšiltinimo, kad būtų pagerinti pastatų higienos reikalavimai ir pasiektas pastatų energetinės klasės B naudingumas. Šiems darbams, preliminariu skaičiavimu, reikėtų 3, 905 mln. Eur. Profesinio mokymo centras taip pat numato dalyvauti Europos Sąjungos finansuojamuose projektuose, kad filialas galėtų įsigyti įrangos kokybiškam mechatronikų ir krovininių transporto priemonių specialistų praktiniam mokymui ir įrengti grožio srities praktinio mokymo klasę kirpėjų profesiniam mokymui.

„Mūsų mokymo įstaigos dalininkės – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos – investicijos į Kretingos filialą sudaro apie 60 proc., likusi dalis – mūsų pačių lėšos, kurias būtent ir telkiame filialo gerovei“, – tvirtino D. Martišauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas