Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Kretingos sporto mokyklos komanda, tapusi Gintauto Stasiulevičiaus atminimo taurės turnyro nugalėtoja: priekyje (iš kairės) Gabija Šalkauskaitė, Aistė Petrulytė, Kamilė Daugintytė, Austėja Krakytė, Laura Lėbaitė; stovi Danielė Pivoriūtė, Urtė Mikalčiūtė, Andrėja Benetytė, Urtė Žukauskytė, Orinta Jašinskaitė, Modesta Kusaitė, Samanta Malonytė, Julija Galdikaitė, Miglė Sadauskaitė, Austėja Rancaitė ir treneris Algimantas Pranaitis.

Kretingos sporto mokyklos merginų, gimusių 2008–2009 m., rankinio komanda, Lietuvos rankinio čempionato U-15 antrame divizione užėmusi III v., tęsia kovas dėl vietų bendroje įskaitoje. Yra ir daugiau gerų žinių: Algimanto Pranaičio treniruojamos rankininkės nugalėtojų vardus iškovojo I rankinio turnyre trenerio Gintauto Stasiulevičiaus atminimo taurei laimėti.

Pateko į stipriausiųjų aštuonetą

Tęsdamos kovas Lietuvos rankinio U-15 čempionate, kretingiškės atkrintamąsias rungtynes namų aikštėje žaidė su „Šiaulių SC-Dubysa-I“ iš I diviziono ir pasiekė įtikinamą pergalę 30:21. Po savaitės – atsakomosios rungtynės Šiauliuose. „Tikėjomės, kad, turėdami 9 įvarčių persvarą, galime jaustis saugiai. Tačiau jau pirmą kėlinį kritome, kaip sakoma, į duobę, ir 21-ą minutę rezultatas buvo 16:5 šiauliečių naudai, pirmą kėlinį jos laimėjo 17:8“, – savo auklėtinių pasirodymą komentavo treneris, kurios pastebėjimu, viską turėjo lemti II kėlinys.

Po pertraukos kretingiškės susikaupė, išnaudojo varžovių klaidas, gerai gynėsi ir, nors rungtynes pralaimėjo 25:26, pateko į kitą čempionato etapą. Trenerio teigimu, antrą kėlinį vartus ypač gerai apgynė vartininkės, kas turėjo didelės įtakos. O per abejas rungtynes įvarčius pelnė: Modesta Kusaitė – 14, Orinta Jašinskaitė – 13, Julija Galdikaitė – 9, Adrija Montvydaitė – 8, Austėja Krakytė ir Urtė Žukauskytė – po 5.

Po šių svarbių rungtynių Kretingos sporto mokyklos rankininkių komanda pateko į stipriausiųjų U-15 komandų aštuonetą. Kitas rungtynes kretingiškės žaidė namų aikštėje ir Kauno rajono (Garliavos) komandai – trejus metus iš eilės Lietuvos čempionei, šį sezoną I divizione su Klaipėdos komanda besidalinančiai I–II vietomis – pralaimėjo 25:44, dabar mūsiškių gegužės 10 d. laukia atsakomosios rungtynės Garliavoje. „Norėčiau akcentuoti, kad garliaviškės rankinį pradeda žaisti nuo pirmos klasės, treniruojasi penkiskart per savaitę. Kad ir koks bus rungtynių rezultatas, įgysime žaidybinės patirties“, – neabejojo A. Pranaitis.

Simbolinis turnyro Gintautui Stasiulevičiui atminti septynetas, į kurį pateko ir dvi kretingiškės: Urtė Žukauskytė (antra iš dešinės) ir Modesta Kusaitė (trečia iš kairės).

Įvarčius šiose rungtynėse pelnė: Modesta Kusaitė – 10, Urtė Žukauskytė – 5,Orinta Jašinskaitė ir Julija Galdikaitė – po 4, Austėja Krakytė – 2, o rungtynes Kretingos sporto mokykloje stebėjęs Lietuvos rankinio federacijos sekretorius Miglius Astrauskas tarė, kad „komanda yra, reikia salės.“

„Jau dabar aišku, kad kitą etapą kovosime dėl V–VIII vietų. Galiu pasakyti, kad pasiektas rezultatas nuteikė maloniai – vis dėlto praėjusį sezoną buvome XIII v., tad padirbėta neveltui“, – sakė treneris.

Turnyre – I vieta

Baigiantis balandžiui Kretingos sporto mokyklos rankininkės už tėvų lėšas buvo išvykusios į Kauną, kur dalyvavo I rankinio turnyre legendiniam treneriui Gintautui Stasiulevičiui atminti – jo vardo taurės varžybose dėl prizų dviejuose pogrupiuose varžėsi 6 komandos.

Kretingos sporto mokyklos komanda 16:10 nugalėjo „Kauno SM-Gają-I“ ir tokiu pat rezultatu – „Utenos SC“. Dėl I v. kretingiškės susitiko su „Garliavos SM“ ir pergalę šventę 20:18 (11:9). Komanda buvo apdovanota taure, medaliais, o į komandų trenerių ir atstovų išrinktą simbolinį septynetą pagal pozicijas pateko dvi kretingiškės: kairiojo pusiau krašto žaidėja Modesta Kusaitė ir dešiniojo krašto žaidėja Urtė Žukauskytė, kurios buvo apdovanotos specialiais prizais. Geriausia Kretingos komandos žaidėja pripažinta Julija Galdikaitė. Treneris apgailestavo, kad per pirmąjį susitikimą traumą patyrusi komandos kapitonė Orinta Jašinskaitė negalėjo komandai padėti finalinėse rungtynėse.

„Apskritai pergalė prieš Garliavos komandą buvo labai svarbi, nes taip atsirevanšavome už pralaimėjimą dėl vietų U-15 čempionato II divizione“, – teigė A. Pranaitis.

Prie pergalės turnyre įvarčiais prisidėjo: Modesta Kusaitė – 19, Julija Galdikaitė – 16, Urtė Žukauskytė – 6, Austėja Krakytė – 4, Aistė Petrulytė – 3.

A. Pranaičio teigimu, per pastaruosius dvejus metus komanda neišvengė sportininkių kaitos – komandą dėl įvairių priežasčių paliko 8 žaidėjos. Tačiau trenerio pastangomis komandą papildo naujos sportuoti norinčios merginos, kurios pakankamai greitai geba pasiekti gerų rezultatų ir asmeninės pažangos.