Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sezoną lauko aikštėse baigė jau metus veikiančios Kretingos „Minijos“ futbolo akademijos auklėtiniai. Akademijos trenerių techninio direktoriaus Dariaus Žindulio ir administratoriaus Martyno Vilucko teigimu, vaikai ne tik treniravosi, bet ir startavo įvairaus lygio varžybose ir pagal skirtingas amžiaus grupes žaidė „11x11“, „8x8“, „5x5“.

Vienos svarbiausių rungtynių – Lietuvos futbolo federacijos rengiama elitinė jaunimo futbolo lyga, kurioje žaidžia aštuoniolikmečių komandos. Kretingiškiams joje sekasi ne ypač sklandžiai – po I rato rungtynių D. Žindulio treniruojama U-18 komanda tarp 10 komandų užima paskutinę turnyrinės lentelės vietą. „Pradėjome neblogai – dviem pergalėmis, bet paskui taškus rikti buvo sunkoka, o žaisti teko su pajėgiais varžovais, – situaciją komentavo treneris. – To priežastis – gana aiški: ryškiausi komandos lyderiai atstovauja vyrų komandai „Minija“, ne visada galėdavo žaisti už jaunimo komandą arba žaisdavo limituotą rungtynių laiką. Viską objektyviai įvertinus, jeigu visi lygiai treniruotųsi ir žaistų, galėtume būti stiprūs lygos vidutiniokai.“ D. Žindulis atkreipė dėmesį ir į tai, kad žaidimą šioje lygoje galima vertinti ir kaip jaunuolių mokymo procesą, per kurį pasirengiama kovoms „Minijos“ komandoje.

Tam pritarė ir M. Viluckas, kurio pastebėjimu, jaunuoliams pereiti į vyrų komandą yra sunkus psichologinis momentas, be to, jų laukia ir didesni greičiai, daugiau fizinio kontakto, būtina greičiau priimti sprendimus. „Atrodo, tarp jaunuolių buvai lyderis, o, atėjęs į vyrų komandą, esi tik eilinis žaidėjas. Todėl reikia gebėti pakovoti dėl savo vietos komandoje, ir ne visi su tuo susitvarko“, – U-18 komandos žaidimo ir įgytos patirties svarbą elitinėje lygoje įvardino M. Viluckas, neabejodamas, kad, sezonui prasitęsus pavasarį, gerai padirbėjus savo poziciją turnyrinėje lentelėje tikrai galima pagerinti. Kretingiškiams II ratą reikės sužaisti 11 rungtynių.

Neblogai jaunimo I lygos Šiaurės-Vakarų divizione sekasi Arūno Dievino treniruojamai U-15 vaikinų komandai, kurie po I rato užima II turnyrinės lentelės poziciją ir dviem taškais atsilieka nuo Telšių „Džiugo“, kurį nugalėjo namų aikštėje.

Gimusieji 2010 m. Arvydo Balsevičiaus auklėtiniai žengia pirmuosius futbolo žingsnius: bendrai su gimusiaisiais 2009 m. jie -aidžia U-14 grupėje, tai yra su trejais metais vyresniais varžovais. „Iš esmės, jie semiasi žaidybinės patirties ir patiria didelius iššūkius, bet sekasi neblogai: jie tarp 9 komandų yra šešti ir tik 1 tašku atsilieka nuo IV vietos“, – komentavo M. Viluckas.

Savo amžiaus varžybose dalyvauja ir kitos „Minijos“ futbolo akademijos komandos: U-12, treniruojama Gedimino Petrausko, U-11, kurią iš M. Vilucko perėmė Edgaras Drąsutis, A. Balsevičiaus treniruojama U-10 komanda, Dangirdo Žilinsko ugdomo U-9 ir U-8 amžiaus vaikai. Esminis dalyvavimo čempionatuose aspektas – kad vaikai nebijotų iššūkių, kad šiandien nebijotų patirti nesėkmę, kuri ateityje atneš pergalę.

Futbolo akademijai pavyko futbolu sudominti ir mergaites, kurios, treniruojamos M. Vilucko, dalyvauja U-12 čempionate, kol kas nelaimi, tačiau ateityje, trenerio pastebėjimu, situacija keisis – rezultatas bus.

Sezoną lauko aikštėse „Minijos“ futbolo akademija užbaigs D. Žindulio organizuojamu trijų dienų turnyru, kuris, planuojama, įvyks lapkričio 25–27 d. Be kretingiškių, jame turėtų varžytis komandos Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Telšių, Tauragės, Mažeikių ir Vilniaus atstovai. O persikėlus į sales, planuojami prieššventiniai turnyrai, ypač mažiesiems.

Futbolo akademijos šeima auga – šiuo metu joje treniruojama apie 200 vaikų, daug pastangų dedama, siekiant futbolu sudominti darželinukus ir pradinukus: futbolo treneriai dirba Kurmaičių pradinėje mokykloje, „Žilvičio“ lopšelyje-darželyje, Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas