Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybė už 163 tūkst. eurų nupirko beveik 50 kv. m butą ir 44 kv. m komercines patalpas Vilniaus g. 18 pastate, praeityje buvusiame Kretingos tarybinio ūkio-technikumo bendrabutyje. Dabar šis avarinės būklės požymių turintis Kretingos dvaro teritorijos svetimkūnis visiškai priklauso Savivaldybei ir iš esmės neliko kliūčių jį nugriauti.

Savivaldybės biudžeto pinigus patalpoms pirkti paskyrę Savivaldybės tarybos politikai pripažino, kad pastatas pačiai Savivaldybei yra nereikalingas, jį galima nugriauti. Atsikratyti šio dar vieno kultūros paveldo statusą turinčią teritoriją darkančio sovietmečio statinio siekia grafų Tiškevičių dvare įsikūręs Kretingos muziejus.

„Turime parengti pastato Vilniaus g. 18 nugriovimo projektą. Projektas neturėtų kainuoti daugiau kaip 10–15 tūkst. eurų, tačiau griovimo darbų kainos prognozuoti nedrįsčiau“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, pasidžiaugusi, kad pavyko sėkmingai užbaigti derybas su pastate likusių naudojamų patalpų savininkais. Gyventojų iškraustymas iš pastato užsitęsė, o derybos su paskutiniais patalpų savininkais buvo pradėtos, kai Savivaldybės administracijai vadovavo Jolanta Girdvainė, derybų neužbaigė ir J. Girdvainę pareigose pakeitęs Egidijus Viskontas. Per tą laikotarpį visoms kainoms nebesuvaldomai šuoliavus į viršų pabrango ir pastatų griovimo darbai. Ar ryšis Savivaldybės taryba skirti lėšų ir kiek jau kitąmet nugriauti buvusį bendrabučio pastatą, paaiškės, kai bus suformuotas ir patvirtintas 2023 metų Kretingos rajono savivaldybės biudžetas.

„Ten buvo rožynas ir vienas iš trijų dvaro fontanų, visa tai ateityje planuojame atkurti. Žingsnelis po žingsnelio, iškart to nepadarysi“, – apie tai, kas bus nugriauto pastato vietoje, sakė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas