Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Terekas“ nuskynė 2022 metų moderniosios pramonės žvaigždę

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2022-10-25
Konkurso „Pramone 4.0 žvaigždė 2022“ laureatei uždarajai akcinei bendrovei „Terekas“ apdovanojimas buvo įteiktas tarptautinėje konferencijoje „Making Industry 4.0 Real“: (iš kairės) Lietuvos inžinerijos ir technologijos pramonės asociacijos direktorius Darius Lasionis, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje AHK direktoriaus pavaduotojas Dominic Otto, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė ir „Tereko“ generalinis direktorius Juozas Maksvytis.

Lietuvoje ketvirtą kartą surengtuose Lietuvos modernios pramonės įmonių apdovanojimuose uždarosios akcinės bendrovės „Terekas“ Kretingoje pagaminta pirmoji pasaulyje integruota PET taros gamybos, kokybės kontrolės ir pakavimo į paletes įranga „BlowPack“ pripažinta geriausia kategorijoje „Produktas / paslauga 4.0“.

Konkursas „Pramonė 4.0 žvaigždė 2022“ yra vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje, juo siekiama įvertinti pramonės skaitmeninimo ir transformacijos lyderius. Konkurso finalui pateiktas paraiškas vertino Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų AHK, Lietuvos inžinerijos ir technologijų asociacijos LINPRA, asociacijos INFOBALT ir Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai, pirmame konkurso etape finalininkus atrinko konkurso partneris – technologijų centras „Intechcentras“. Finalą pasiekė 5 įmonės. Nominacija „Produktas / paslauga 4.0“ skirta įmonėms, sukūrusioms išmanaus sprendimo produktą (ar paslaugą), kuris jau yra pritaikytas pramonės įmonėse ir kurį naudodami klientai pagerino gamybos veiklos rezultatus. Komisija „Tereko“ sukurtą skaitmenizuotą PET taros gamybos technologiją „BlowPack“ pripažino unikalia ir inovatyvia. Ji 3 kartus sumažina taros gamybai reikiamų įrenginių skaičių, maždaug perpus, lyginant su ankstesne „Tereko“ sukurta ir gaminama įranga, sumažina užimamų patalpų plotą, leidžia net 30 kartų padidinti gamybos našumą, išplėsti produkcijos asortimentą – gaminti įvairaus tūrio tarą – nuo 150 g iki 6 litrų talpos.

„BlowPack“ valdo vienas operatorius, kai ankstesnėms mūsų technologijoms aptarnauti reikia 5–6 darbuotojų. Operatorius nėra „pririštas“ prie įrangos, ją patikrinti, pasirūpinti žaliavos pateikimu turi kas 4–5 valandas. Su „BlowPack“ patogu nepertraukiamą gamybą vykdyti visą parą“, – naujos mašinos pranašumus dėstė bendrovės „Terekas“ generalinis direktorius Juozas Maksvytis.

„Terekas“ garsėja pasaulyje kaip lanksčiausias PET taros įrangos gamintojas iš Kretingos. Įmonės gaminiai daugelį metų pelno Lietuvos pramonininkų konfederacijos metų gaminio auksą. Sėkmė konkurse „Pramonė 4.0 žvaigždė“ nusišypsojo „Terekui“ ne iškart. „Šiemet paraišką konkursui teikėme bene 4-ąjį kartą, iki tol vis būdavo geresnių už mus. Šįkart pavyko įrodyti, kad mūsų produktas Lietuvoje yra geriausias“, – laimėjimu pasidžiaugė J. Maksvytis.

Apdovanojimą pelniusi „BlowPack“ įranga skirta pasaulinei rinkai.

Robotizuotą „BlowPack“ mini PET taros pūtimo gamyklą „Tereko“ komanda (įmonėje dirba 11 konstruktorių, 4 IT inžinieriai, 5 programuotojai), padedant partneriams įmonėms „Elinta“, „Festo“, „Arginta“ ir kitiems, sukūrė ir pagamino, ištestavo per pusantrų metų. Šiai technologijai pagaminti turėjo užsakymą iš JAV Atlantos valstijos. Pagal pasirašytą sutartį užsakovas buvo sumokėjęs avansą, kaip garantą, kad pagamintą mašiną nupirks. „Tereko“ verslo plėtros direktorius J. Maksvyčio sūnus Gintautas yra atviravęs, kad išankstinio „BlowPack“ pristatymo metu daugeliui pakuočių gamintojų šis „Tereko“ sprendimas atrodė „per geras, kad būtų tiesa“. Per nuotolinę konferenciją „Terekas“ unikalią mini PET taros gamyklą jau pristatė beveik 200 potencialių klientų iš viso pasaulio, nuo Australijos iki JAV. Šiomis dienomis naująją „BlowPack“ įrangą „Tereko“ specialistai demonstruoja tarptautinėse parodose Diuseldorfe Vokietijoje ir Čikagoje JAV. „Siunčiame apie „BlowPack“ mašiną žinią potencialiems užsakovams, kad stotų į eilę mašinai pagaminti“, – tarė J. Maksvytis. Paklaustas, kiek užtrunka „BlowPack“ įrangą pagaminti, įmonės vadovas sakė: „Planuojame per 6 mėnesius, priklausys ir nuo užsakymų skaičiaus, jei jų daugės – gali tekti mašinos palaukti ir 8 mėnesius“.

Ką įmonei reiškia toks pripažinimas? „Tai, kad Lietuva gali inovacijomis nustebinti pasaulį, „Terekas“ irgi. Esu įsitikinęs, kad tokių inovatyvių technologijų dar ne vieną sukursime. „BlowPack sukūrėme ir pagaminome veikiami COVID-19 pandemijos, karo Ukrainoje. Esame tikri kareiviai – einame tiek, kiek galime, o po to dar tiek, kiek reikia“, – kalbėjo „Tereko“ įkūrėjas ir vadovas J. Maksvytis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas