Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Intensyvus sezonas iškėlė didžiausias iššūkius

  • Edita KALNIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2022-10-04
Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas pristatė praėjusiais metais įsigytą keturratį, kurį aktyviai pradėjo naudoti šiemet: „Patruliuojame tose vietose, kur privažiuoti negali automobiliai, daugiausia – paplūdimyje.“

Lyginant su ankstesniais turizmo Palangoje metais, 2022-aisiais policijos pareigūnams buvo kur kas intensyvesni – teko vykti į daugiau iškvietimų. „Kovido laikotarpiu į Palangą atvykdavo gerokai mažiau poilsiautuoju, todėl ir iškvietimų būdavo mažiau“, – pokyčius įvardijo Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Geriau susimoka baudas

Per vasaros sezoną policijos pareigūnai iš viso gavo 5 tūkst. 351 pranešimą, tai – 6 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Didžiąją dalį jų sudaro Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai. Dažniausiai – neleistinoje vietoje palikti automobiliai.

Viena didžiausių šio vasaros sezono problemų – triukšmas. „Poilsiautojų pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje nėra ruožo, kuriame nebūtų laisvalaikio praleidimo vietos: kavinės, baro, naktinio klubo. Kai tokios vietos sutraukia dideles žmonių grupes, natūralu, kad iškyla triukšmo problema“, – tikino A. Budginas.

Nors vaikščiojant šia gatve ir atrodytų, kad joje – vien pramoginio pobūdžio pastatai, nemažoje dalyje jų yra apgyvendinami poilsiautojai. Taip pat šalia esančiose gatvėse gyvena žmonės, kurie ir neapsikenčia dėl itin dažnai vasarą kylančio triukšmo.

Šioje vietoje tiek gyventojai, tiek verslas žiūri savo interesų. Regis, kiekvienas poilsiautojas, apsistojantis šalia tokios gatvės, turėtų nujausti apie galimą triukšmą. „Verslininkai, teikdami paslaugas, gali ir nutylėti apie problemas, o iš svetur atvykstantys žmonės apie tai nė nenumano“, – atkreipė dėmesį komisariato viršininkas.

Jo manymu, kalbant apie glaudų gyventojų ir verslo bendradarbiavimą šiuo klausimu, to nebuvo ir nebus: „Verslininkai yra suinteresuoti pasipelnyti, jie geriau susimoka baudas ir ignoruoja perspėjimus.“

Sulaukę nemažai gyventojų skundų, policijos pareigūnai ne tik reaguoja į juos, bet ir vykdo prevencines priemones, atlieka patikrinimus. „Nuvykę į vietą pareigūnai surašo administracinį protokolą, paskiria baudą“, – įvardijo A. Budginas.

Taip pat yra bandoma susitarti su verslu. „Žinodami problematiškiausias vietas, susisiekiame su jų savininkais ir bandome kalbėtis. Tuo metu jie patikina, kad ieškos sprendimų, bet ilgainiui niekas nesikeičia. Nepaisant to, tokių pažeidimų netoleravome – visus pažeidėjus patraukėme atsakomybėn“, – tvirtino komisariato viršininkas.

Policija apie triukšmo problemą yra informavusi ir Palangos miesto savivaldybę. „Ji turės spręsti, kaip suvaldyti situaciją“, – atkreipė dėmesį A. Budginas.

Palangos miesto policijos komisariato Ragavimo skyriaus tyrėjas Petras Mačiulis demonstravo prieš metus įsigytą droną, kuris padeda ieškoti žmonių.

Vartoja narkotikus

Per vasarą iš viso pradėti 226 ikiteisminiai tyrimai, didžiausia – 56 – dalis jų dėl vagysčių. Įvykdyta nemažai vagysčių iš automobilių, vagiamos ir automobilių dalys, be priežiūros palikti paspirtukai, dviračiai.

Dar viena rimta problema – narkotikų platinimas ir vartojimas. Šį sezoną nustatyti 28 disponavimo narkotinėmis medžiagomis atvejai. Praėjusiais metais – 12. „Jaučiamas policijos pareigūnų įdirbis“, – rezultatais džiaugėsi komisariato viršininkas.

Pas asmenis narkotinės medžiagos dažniausiai randamos patruliavimo metu, taip pat pasitelkiami ir apmokyti šunys. „Asmenys, su savimi turėdami neleistinų medžiagų, dažniausiai išsiduoda: pradeda muistytis, vengia akių kontakto. Tokiais atvejais pareigūnai dažnai ir aptinka narkotines medžiagas“, – pasakojo A. Budginas. Pareigūnai pas asmenis randa įvairaus tipo narkotinių medžiagų: sintetinių medžiagų, kanapių, marihuanos ir panašiai.

Taip pat pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių medžiagų platinimo.

Sprendimas pasiteisino

Dar 2019 metais priimtas sprendimas J. Basanavičiaus gatvėje drausti važiuoti dviračiais, paspirtukais, kitomis transporto priemonėmis. „Sprendimas tikrai pasiteisino. Išvengiame dviratininkų susidūrimų su pėsčiaisiais, kas neretai pasibaigdavo įvairiais sužalojimais“, – džiaugėsi A. Budginas. Policijos pareigūnai, kartu su policijos rėmėjais, kurių šiemet buvo 6, patruliuodavo Palangos turistų pamėgtoje gatvėje, taip užtikrindami saugumą.

Dviračių takuose taip pat netrūko veiksmo, todėl ten išvengti pėsčiųjų ir dviratininkų, paspirtukininkų susidūrimų nepavyko. Vis dėlto rimtesnių nelaimių išvengta. „Kelyje kiekvienas turi elgtis sąmoningai“, – atkreipė dėmesį komisariato viršininkas.

Šis ribojimas galiojo tik per vasaros sezoną – birželio 1–rugpjūčio 31 dienomis.

Naudoja įvairias priemones

Policijos pareigūnai vykdė daug priemonių konkrečioms problemoms spręsti. Norėdami užtikrinti tvarką tiek mieste, tiek pajūryje, pareigūnai naudojo ir viešą, ir ne viešą patruliavimą. „Stebėjome, kaip poilsiautojai leido laiką paplūdimyje, ar vartojo alkoholį, aiškinomės dėl nelegalios prekybos. Tose vietose, kur negalėjome privažiuoti automobiliu, patruliavome keturračiais ir kitomis transporto priemonėmis“, – įvardijo A. Budginas.

Palangos miesto policijos komisariatas šiuo metu turi du keturračius. Vieną jų įsigijo praėjusiais metais. Kadangi ši transporto priemonė komisariatą pasiekė praėjusios vasaros pabaigoje, intensyviau ją naudoti imta šiais metais. Keturratį pareigūnai naudoja vietose, kur nepravažiuoja automobiliai, dažniausiai – pajūryje.

Taip pat savo įrangą komisariatas papildė ir dronu. „Jis yra su termovizoriumi, todėl naudojame žmonių paieškai, kai reikia apžvelgti teritoriją iš viršaus“, – naujausias priemones pristatė A. Budginas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas