Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rajono politikai nerimsta

  • Savivaldybėje
  • 2022-09-13

Iki naujų Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų, kuriuos numatoma surengti 2023-ųjų kovo 5 d., nelikus nė pusmečio, Kretingos rajono savivaldybės valdžioje toliau siaučia permainų vėjai – ateinantį penktadienį antrą kartą Savivaldybės taryba bandys atstatydinti Savivaldybės administracijos direktorių Egidijų Viskontą.

Pirmas bandymas šių metų gegužę E. Viskontui pareikšti nepasitikėjimą to siekusiems Savivaldybės tarybos opozicijos politikams su meru Antanu Kalniumi priešakyje nepavyko. Šį penktadienį tarybos nariai, dar kartą balsuodami slaptai, spręs dėl E. Viskonto atleidimo iš administracijos direktoriaus pareigų. Šįkart E. Viskontas administracijos direktoriaus kėdę kažin ar beišlaikys: jo darbu nepatenkinti jau 13 iš 25 tarybos narių ir viešai tą pareiškė. Šįkart prie visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ („kraštiečių“) prisijungė ir demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija: Vitalija Valančiutė, Stasys Kaniava, Rimantas Macius, Tomas Abelkis.

2019-aisiais išrinkta dabartinės kadencijos Kretingos rajono savivaldybės valdžia, lyginant su ankstesnėmis, yra nestabiliausia: praėjus vieneriems metams po rinkimų subyrėjo pirmoji valdančioji tarybos koalicija. Tada „kraštiečius“ paliko konservatoriai–krikščionys demokratai, buvę tosios daugumos svarbus partneris. Byrant pirmajai daugumai postą paliko ir jų deleguota administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Dabartinės, antros valdančiosios koalicijos nelieka, išsiskyrus jos svarbiausiems politiniams partneriams konservatoriams-krikščionims demokratams ir socialdemokratams. Socialdemokratai viešai prabilo apie tai, kad konservatoriai-krikščionys demokratai prarado jųjų pasitikėjimą.

E. Viskontą antroji koalicija vadovauti Savivaldybės administracijai delegavo šiam esant nepartiniams. Vėliau E. Viskontas įstojo į Lietuvos socialdemokratų partiją, yra šios partijos Kretingos skyriaus narys.

Kretingos socialdemokratų stovykloje permainos irgi nesibaigia: iš partijos ir skyriaus pirmininko pareigų pasitraukus Tomui Abelkiui, laikinai skyriaus pirmininku buvęs partijos ir Savivaldybės tarybos senbuvis Steponas Baltuonis šiomis dienomis skyriaus vadovo pareigų atsisakė. Vadovauti skyriui jo taryba laikinai paskyrė Jolantą Gedvilaitę. „Esu įsitikinęs, kad lyderių pozicijas perimti turi jaunosios kartos atstovai. Reikia pasitikėti jaunais žmonėmis ir padėti jiems dalinantis turima politine patirtimi, Savivaldybės veiklos, reikalų žinojimu“,– kalbėjo S. Baltuonis. Ar liks J. Gedvilaitė toliau vadovauti skyriui, rugsėjo 23 d. spręs visuotinis narių susirinkimas.

Administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir mero pavaduotojo pareigybės Savivaldybėje irgi yra politinio pasitikėjimo. Vicemeru nuo pat kadencijos pradžios iki šiolei dirba konservatorius-krikščionis demokratas Dangiras Samalius. Socialdemokratė Violeta Turauskaitė administracijos direktoriaus pareigas perėmė iš Povilo Černeckio, kuris šį postą paliko pirmąkart keičiantis valdžioms taryboje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas