Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Kretingos seniūnijai nurodyta kryptis – į Padvarius

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Seniūnijose
  • 2022-08-12
Buvusios dvaro stalių dirbtuvės Žemaičių g. 1

„Jaunimas dabar gali „džiaugtis“ – patalpų šiemet neturės“, – po to, kai Strateginio planavimo tarybos posėdyje nebuvo pritarta sprendimui Kretingos seniūniją iš buvusio buitinio Rotušės a. Nr. 1 perkelti į Vilniaus g. Nr. 8 ir atlaisvintas patalpas užleisti Kretingos jaunimo centrui, apmaudo neslėpė rajono meras Antanas Kalnius.

Kaimiškosios seniūnijos vieta – kaime

Meras įtarė, jog neperkelti seniūnijos į Vilniaus g. 8 – Savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Viskonto užsispyrimas. „Nesuprantu, ar jūs tendencingai jas laikot kažkam, kad taip prieštaraujat? – klausė jis.

Direktorius prašė neklaidinti visuomenės. „Nesu aš vienintelis, kuris prieštarauja, neįvedinėkit destrukcijos“, – atkirto jis ir pakartojo buvusio mero Juozo Mažeikos žodžius, kad iš neteisės teisė gimti negali. O J. Mažeika kalbėjo apie tai, kad klausimas, kuris prieštarauja įstatymams, apskritai neturėjo būti posėdyje svarstomas.

„Jei kalbame apie kaimiškąją seniūniją, tai puikiai žinom, kad pagal įstatymą ji ir privalo būti įkurdinta kaimo teritorijoje. Vilniaus g. Nr. 8 buvo Kretingos miesto seniūnija, mes šią įstaigą perkėlėm į kitą vietą taip pat mieste, o dabar į buvusią perkelti svarstom kaimiškąją. Iš šono žiūrint, negražiai atrodo. Tokiu atveju galėjo miesto seniūnija ir toliau sau dirbti ten, kaip dirbusi“, – sakė jis.

Vaidas Kuprelis apgailestavo, kad meras tą pačią patalpų problemą mato vienaip, o Savivaldybės administracija – kitaip. „Anksčiau į Strateginio planavimo tarybos posėdžius ateidavom iš anksto žinodami, kas tarp jų susitarta, ir nebūdavo tokio blaškymosi“, – pastebėjo politikas.

Už sprendimą Kretingos seniūniją perkelti į buvusias Kretingos miesto seniūnijos patalpas, esančias Vilniaus g. Nr. 8, iš 8-ių posėdyje dalyvavusių politikų ir balsavo tik pats meras. Du politikai susilaikė, 5 buvo už tai, kad seniūnija atsidurtų Padvariuose, o kurioje vietoje, nė vienas konkrečiai neįvardijo. Anksčiau aptarti trys galimi variantai, ir visi teritorijoje, turinčioje paveldosaugos teritorijos statusą: buvusios dvaro stalių dirbtuvės Žemaičių g. 1; apleistas gyvenamasis namas Žemaičių g. 3 ir iki pamatų nudegęs tvarto pastatas Žemaičių g. 1A.

Vieniems svarbiausia gyventojų nuomonė, kitiems – administracijos

Romualdas Jablonskis pritarė, kad kaimiškoji seniūnija turėtų būti įkurdinta už miesto ribų, tačiau, kol tęsis vietos paieškos, sakė, laikinai būtų galima perkelti į Vilniaus g. Nr. 8, prieš tai suremontavus. Politikas nemano, kad Vilniaus g. Nr. 8 būtų ideali nuolatinė vieta kaimiškajai seniūnijai – nepritaikyta patekti neįgaliems žmonėms, be to, kaip klausimą kėlė kolega Tomas Abelkis, ar užtektų vietų atvykusiems interesantams parkuoti automobilius?

R. Jablonskis ragino visiškai nepasiduoti gyventojų įtakai – kaip išryškėjo kartą jau dalyvaujant to paties klausimo svarstyme Rūdaičiuose, vieni savo kaime seniūnijos nori, kiti nenori, treti abejoja. Žvelgti būtina iš Savivaldybės administracijos pozicijos, kas jai tinka, jos sprendimas ir turėtų lemti. Atsižvelgus į gyventojų norus-nenorus kelis verslus iš Kretingos esą jau teko išguiti, nuo to rajonui tik blogiau.

„Šnekat, kad žiūrėtume iš administracijos pozicijų... Bet juk gyventojams reikės pasiekti tą vietovę, todėl yra svarbu, kur jiems patogiau. Ne tik apie įstatymus galvokim, o ir apie žmones. Kaip iš Rūdaičių į Padvarius nuvažiuoti? Kuris iš jūsų dabar žinot, kiek autobusų kursuoja? Į Kretingą nuvykti – viena, o į Padvarius – kita“, – kalbėjo Jolita Vaickienė. Jos manymu, bendruomenės turėtų žinoti visus galimus variantus ir apsispręsti, kur būti seniūnijai. Politikė bet kokiu atveju ragino nedelsti, patalpas Vilniaus g. 8 remontuoti, pritaikyti kabinetinei sistemai, nesvarbu, kas laikinai ar nuolat jomis naudosis.

E. Viskontas akcentavo, kad Padvariai turinti būti ta vieta, į kurią, ieškant patalpų kaimiškai seniūnijai, reikėtų orientuotis – ten yra du Kretingos muziejaus pastatai, kuriuos būtų galima renovuoti.

Iki pamatų nudegęs tvarto pastatas Žemaičių g. 1A

Pasiuntė atlikti „žvalgomųjų darbų“

„Aš irgi – už Padvarius. Pavyzdžiui, atnaujinus muziejaus pastatą-dirbtuves, seniūnija būtų gražioje garbingoje vietoje, o statinys turėtų išliekamąją vertę. Jaunimas galėtų palūkėti, į jam surastą vietą keltųsi antruoju etapu“, – sakė Steponas Baltuonis.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas vicemeras Dangiras Samalius teigė esąs už tai, kad jaunimas įsikurtų Kretingos miesto centre, o seniūnijai tinkamiausia vieta – Padvariuose, kur ir gyventojų daugiausiai, ir susisiekimas geras. „Mano pasiūlymas – duoti administracijai dar laiko nuspręsti, kurioje vietoje tiksliai“, – sakė D. Samalius.

J. Mažeika pakartojo, kad Padvariuose yra 3 objektai. Savivaldybės administracija turėtų išanalizuoti ir pateikti optimaliausią, žinant konkrečius skaičius, kiek kainuotų remontas, būtų visiems lengviau apsispręsti. A. Kalnius teigė, jog skaičiai ir variantai jau anksčiau buvo pateikti, negi administracijos darbuotojams užkrauti tą patį darbą iš naujo? Kol parengs sąmatas, praeis dar 2–3 savaitės, bus tik mindžikuojama, gaištamas laikas.

„Nesutinku, kad visos galimybės išsemtos. Padvariuose yra ir privatus rekonstruojamas pastatas, galima ir apie tai galvoti, variantus iki galo būtina išanalizuoti“, – patikslino J. Mažeika.

Ši kolegos mintis merą nustebino – esą negi Savivaldybei, turinčiai savo patalpų, naudinga būtų jas nuomotis iš privatininko? „Tarybos nariams aš to nesiūlyčiau“, – priėjo prie išvados A. Kalnius.

Keliskart jis formulavo tą patį sprendimą Kretingos seniūniją perkelti į patalpas, esančias Vilniaus g. 8 Kretingoje, o patalpas buvusio buitinio pastate atiduoti jaunimui, bet pritarimo nesulaukė. J. Mažeika pareikalavo atlikti „žvalgomuosius darbus“ ir per „protingą laiką“ pateikti skaičius, kiek kainuotų įrengti pastatą seniūnijai Padvariuose.

Savivaldybės administracija sąmatą parengs iki lapkričio.

Balsavimu, kaip sakė politikai, kaimiškajai seniūnijai jie nurodė kryptį į Padvarius o, kol ten bus įrengtos patalpos, laikiną jos buveinę Vilniaus g. 8 Kretingoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas