Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Rampą Vydmantuose stato įmonės iš Latvijos darbininkai. Rampą latviai žada pastatyti iki Joninių.

Vydmantuose šalia gimnazijos stadiono statoma 122 tūkst. eurų vertės rampa ekstremalaus BMX dviračių, riedlenčių, specialių paspirtukų sporto mėgėjams atitiks šio sporto profesionalų reikalavimus.

Rampą stato konkursą laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „CGS“ iš Vilniaus, užsiimanti lauko treniruoklių, sporto, vaikų žaidynių aikštelių rengimu. Įmonė bendradarbiauja su Latvijos bendrove „Mind Work Ramps“. Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Viskonto teigimu, rampos statybą „CGS“ užbaigs iki šio mėnesio pabaigos. Tokia profesionali rampa Kretingos rajone bus pirmoji, ji daroma iš betono ir metalo konstrukcijų. „Rampos betoninį paviršių šlifuos rankiniu būdu, kad išgautų jo glotnumą. Betoninė, ne iš medžio, rampa bus patvari. Jos priežiūra paprasta – po žiemos, prieš naują sezoną tereikės nuvalyti“, – apie gyvenvietėje statomą sporto įrenginį aiškino Vydmantų seniūnijos seniūnas Rimvydas Šakinis. Seniūnija rūpinasi rampos statyba, vėliau ją prižiūrės. Rampai statyti 122 tūkst. eurų laimėjo Vydmantų bendruomenė iš Kretingos rajono savivaldybės biudžeto 1 proc. lėšų, skirtų gyventojų inicijuotiems projektams. „Dabar jaunimėlis Vydmantuose su visokiomis riedlentėmis, dviračiais gatvėje ant asfalto laksto, daugiau pasiekę – vyksta į Palangą ant ten esančių rampų“, – rampos Vydmantuose reikalingumą grindė Vydmantų bendruomenės pirmininkas, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Simas Končius. Vydmantuose statoma profesionali rampa domina palangiškius. Tą patvirtino R. Šakinis, užsiminęs, kad rampos projekto viešame svarstyme buvo daugiau jaunimo iš Palangos nei iš Vydmantų.

Dar šią vasarą turėtų būti pastatytos naujos BMX dviračių, riedlenčių rampos Kretingoje ir Darbėnuose. Jos paprastesnės, iš medžio, skirtos šio sporto mėgėjams. Jos bus statomos jau nusidėvėjusių rampų vietoje – Pastauninko parke Kretingoje ir prie Darbėnų gimnazijos stadiono. „Remontuoti rampą Pastauninko parke nebeapsimokėjo, taip pat ir Darbėnuose. Naujos rampos bus pastatytos ant esamų pamatinių polių. Abiejų rampų statybai Savivaldybės biudžete suplanuota 60 tūkst. eurų. Deja, nepavyko tam gauti lėšų iš Valstybinės sporto rėmimo programos“, – sakė E. Viskontas.

„Senąją rampą išardėme, kad nekeltų pavojaus“, – Kretingos miesto seniūnijos seniūnė Gintarė Liobikienė patvirtino, kad sulūžusios ir nesaugios rampos Pastauninko parke neliko. Ar jaunimas rampos pasigenda? Seniūnė atsakė, kad teiraujasi, kada naują pastatys Darbėnų seniūnija 2015-aisiais prie gimnazijos pastatytą rampą ardys artimiausiomis dienomis. „Šią savaitę apžiūrėjome, įvertinome ardymo darbus. Ardysime patys, seniūnijos pajėgomis. Rampos laužą išvešime utilizuoti. Rampa reikalinga, čia Darbėnų jaunimo pamėgta susibūrimo, aktyvaus laisvalaikio vieta“, – teigė Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys. Abiejų seniūnijų seniūnai įsitikinę, kad prieš metus ar pusantrų suprojektuotų naujų rampų statybai numatytų lėšų neužteks.

„Pirkimai rampoms statyti dar neįvyko, tačiau apklausėme galimus rangovus, ir pagal jų pateiktus komercinius pasiūlymus aiškėja, kad reikės lėšų papildomai“, – aiškino A. Poškys. Naujos rampos Darbėnuose ir Kretingoje bus iš medžio, skirtos mėgėjams kaip ir šiandieną griaunamos ankstesnės.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas