Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Linija kelyje vairuotojams sukėlė ir nuostabą, ir juoką

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2022-06-10
„Nejaugi ir mums automobiliais dabar taip į šonus reikės mėtytis?“ – ironizavo keliu Kretinga–Kūlupėnai važiavęs „Pajūrio naujienų“ skaitytojas.

Vieną dieną, važiuodami keliu Kretinga–Kūlupėnai per Klibius, rajono gyventojai juokais leipo: ištisinė punktyrinė linija – tarsi įkaušusio žmogaus ženklinta. „Pajūrio naujienoms“ susidomėjus, trečiadienį darbininkai broką suskubo taisyti: šleivus punktyrus dažė juodai ir tose vietose balino iš naujo.

Nebe pirmas kuriozas

Kad kelyje Kretinga–Kūlupėnai yra nesklandumų, redakcija sužinojo iš juo važiavusių gyventojų. „Žiūrim ir galvojam – nejaugi ir mums automobiliais dabar taip į šonus mėtytis?“ – ironizavo į „Pajūrio naujienų“ redakciją paskambinęs pavardės nenorėjęs viešinti vyras.

Klibiuose gyvenantis šio kaimo bendruomenės pirmininkas seniūnaitis Jurijus Petrovas, kurį taip pat pakalbinome, atviravo turintis 35-erių metų vairuotojo stažą, bet taip nubrėžtų linijų lig šiol ir jis nebuvo regėjęs. „Kam yra skirtos linijos? Ogi kad vairuotojas orientuotųsi, kuria puse važiuoti. Ištisinė linija – ypač svarbi, ją pažeidus, dviem mėnesiams galima ir teises prarasti. Jeigu pagal nupaišytus punktyrus taip „grybausi“, tai mažų mažiausiai atrodysi neadekvatus“, – svarstė pašnekovas.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Tomo Mikelkevičiaus teigimu, teisės aktuose parašyta, kad kelio ženklinimas turi būti aiškus ir suprantamas, neklaidinti eismo dalyvių. Visuomenė yra teisi, keldama pretenzijas dėl nerūpestingo darbo. „Signalų apie kreivai pažymėtą liniją mes taip pat gavome, tačiau moralinės teisės, kas ką blogai padarė, komentuoti neturime, tai matyt padarys atsakingi asmenys“, – sakė jis.

Anot viršininko, kuriozinių situacijų Kretingoje pasitaikė ir anksčiau – antai ne taip seniai judrioje miesto Šventosios gatvės ir Žemaitės alėjos sankryžoje valstybinės reikšmės kelią prižiūrinti įmonė vieną šalia kito buvo pakabinusi du tos pačios paskirties kelio ženklus, o eismą reguliuojantį šviesoforą uždengusi.

Darbininkams teko taisyti broką: kreivai pažymėtus punktyrus užpurkšti juodais dažais ir tose vietose balinti iš naujo.

Broką suskubo taisyti

„Kad horizontaliojo ženklinimo darbai atlikti nekokybiškai, Valstybinė įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija informavo rangovą bendrovę „Brosta“ ir techninį prižiūrėtoją, brokas bus ištaisytas artimiausiu metu“, – taip „Pajūrio naujienų“ klausimą apie situaciją kelyje Kretinga–Kūlupėnai pakomentavo Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiasis komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas. Kadangi darbai – nekokybiški ir nepriimti, už juos rangovui esą ir nebuvo sumokėta.

Kretingos rajono gyventojai Lietuvos automobilių kelių direkcijai pateikė ir dar vieną klausimą: tuo pačiu keliu Kretinga–Kūlupėnai pravažiavus posūkį į Šukę, kur prasideda miškas ir baigiasi naujai paklotas asfaltas, prasideda seno asfalto ruožas. „Duobė ten – prie duobės. Pavasarį darbininkai jas „lopė“, bet kažkodėl ne visas. Taip ir paliktas dabar tas ruožas nei skustas, nei luptas“, – sakė pašnekovai.

S. Jansono žodžiais, valstybinės reikšmės keliais rūpinasi bendrovė „Kelių priežiūra“, kuri darbus vykdo pagal nuolatinės priežiūros normatyvus. „Atkreipiame dėmesį, kad skubiausiai, laikinomis priemonėmis, užtaisomos tik pavojingos išdaužos, o smukesni pažeidimai paliekami pašalinti vykdant paprastojo remonto darbus“, – akcentavo komunikacijos vadybininkas.

Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Kretinga–Kulūpėnai ruožo nuo 12 iki 17 km paprastojo remonto darbus pagal prioritetinės eilės sąrašą preliminariai planuojama atlikti 2023–2024 metais, priklausomai nuo skiriamo finansavimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas