Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Plungės apylinkės Kretingos teismo rūmams nepavyko įrodyti, kad Slyvų gatvėje Padvariuose (Kretingos r.) nelegalią šunų veisyklą turėjusi Inga Aurylienė su gyvūnais elgėsi žiauriai – pagal inkriminuotą Baudžiamojo Kodekso (BK) 310 straipsnį moteris išteisinta. Taip pat nepavyko įrodyti, ir kad ji naudojosi suklastotu neegzistuojančios veterinarės antspaudu.

O paploninti piniginę teks

Šunų daugintoja nuteista tik už vertimąsi neteisėta ūkine veikla ir dokumentų klastojimą. Paskirta subendrinta galutinė bausmė – 110 MGL (minimalus gyvenimo lygis), arba 5 tūkst. 500 eurų, kuriuos per 12 mėnesių turės sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą. Bet piniginę padvariškei teks atverti dar plačiau: apie 390 eurų civilinį ieškinį pervesti jį pateikusiai VMI, per banką sumokėti ir konfiskuoto turto (automobilio) vertę atitinkančią sumą – 12 tūkst. eurų. Konfiskuotas I. Aurylienės mobilusis telefonas „Samsung“, be to, dvejus metus jai uždrausta veisti gyvūnus.

Neteisėtu šunų veisimu ir pardavimu moteris galėjo verstis apie penkerius metus. Nuo 2015-ųjų įvairių veislių šunis ir mišrūnus ji pardavė beveik 40-iai žmonių iš įvairių Lietuvos vietovių. Apie parduodamus keturkojus paskelbdavo skelbimų portaluose internete.

Skaitant nuosprendį, kaltinamoji posėdžių salėje nedalyvavo. Jai atstovaujantis advokatas Linas Kontrimas teigė teismo nuomonę iš dalies vertinantis teigiamai. „Mano ginamoji nuteista dėl tų nusikalstamų veikų, dėl kurių prisipažino ir nekilo ginčų“, – akcentavo jis.

Baudžiamojoje byloje padvariškė buvo kaltinama žiauriu elgesiu su gyvūnais, nes keturis šunis paleido į nežinią ir, tamsoje besiblaškydami keliuose, du iš jų žuvo po svetimų automobilių ratais. Teismą matyt įtikino I. Aurylienės pasakojimas, kad ji negerai pasielgė dėl išgąsčio, mat pakeliui į Medomiškių kaime esančią sodybą pašerti dar ir ten laikytų savo šunų iš artimųjų gavusi žinią, jog yra sekama gyvūnus gelbstinčių organizacijų savanorių. Apie 16–17 sodyboje buvusių šunų norėjusi nugabenti laikinai pasaugoti pažįstamai. Pro Salantus važiuojant Skuodo link, pamačiusi iš paskos sekančią mašiną, padidinusi greitį, nusileidusi nuo kalno, įsukusi į keliuką ir sustojusi. Kadangi keli šunys susipjovę, apsidergę, atidariusi mašinos dureles, tris biglius paleidusi ir nuvažiavusi. Ties Skuodu iš automobilio išleidusi labradorą. Jeigu nebūtų bijojusi, kad visuomenininkai sumuš, nebūtų taip elgusis.

Plungės apylinkės Kretingos teismo rūmų nuosprendis per 20 dienų nuo jo įsigaliojimo gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui. Ką darys, advokatas L. Kontrimas penktadienį dar nežinojo.

Konfiskuotų šunų neatgaus

Sukrečianti istorija ne tik Kretingos rajone, bet visoje Lietuvoje nuskambėjo prieš porą metų, kai, būnant Padvariuose, staiga pradingo kretingiškės Kristinos Ančerevičienės Vakarų Škotijos baltasis terjeras Sniegius. Kur tik jo neieškota – pasitelkus būrį draugų, „išmaišyti“ ir aplinkiniai laukai, ir gyvenvietės gatvės, eita kone į kiekvieną kiemą. Augintinį pavyko aptikti Slyvų gatvėje Nr. 8, I. Aurylienei priklausančiame ūkiniame pastate, uždarytą su kitais ten laikomais keturkojais. Vaizdas Sniegiaus ieškojusius žmones apstulbino: įvairių veislių šunys sugrūsti mažuose ankštuose narvuose, į kai kuriuos stambesni gyvūnai vos tilpo, vietos neturėjo nė apsisukti, nebuvo padėta nei vandens, nei maisto. Patalpoje – smarvė, trūko oro. Gardai neprižiūrėti, šunys išsivolioję savo pačių išmatose, gulėjo šlapimo balose. Dar keletas keturkojų – lauke, bet vaizdas ir čia panašus: voljerai nevalyti, smarvė, neįpilta nė lašo vandens, indai apversti dugnais į viršų. Į kokį gyvūnų pragarą Padvariuose pateko, pilietiški kretingiškiai netruko pasidalinti socialiniuose tinkluose, pritraukė būrį visuomenininkų iš gyvūnų globos organizacijų, iškvietė policijos pareigūnus, o šie – Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT). Gyvūnus apžiūrėję specialistai vėliau patvirtino: nė kvadratinio metro ploto nesiekiančiuose narvuose laikomų kai kurių gyvūnų pėdutės pažeistos, ištinusios, keliems nustatytos rimtesnės ortopedinės patologijos, nes vargšai ilgą laiką ant grotelių buvo priversti stovėti tarsi kabant ant tarpupirščių. Už gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimų pažeidimus ir žiaurų elgesį VMVT Klaipėdos departamento inspektoriai šunų veisimu ir prekyba užsiimančią padvariškę patraukė administracinėn atsakomybėn ir paskyrė 625 Eur baudą su 22 šunų konfikskavimu.

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai, išnagrinėję I. Aurylienės skundą dėl to, pripažino, kad gyvūnų laikytoja pažeidė gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus, ir kad jai teisingai paskirta administracinio poveikio priemonė, bet kaltinamosios veiksmų nevertino kaip žiauraus elgesio su gyvūnais. Su tokia nuomone nesutikusi VMVT apeliacinį skundą pateikė aukštesnės instancijos Klaipėdos apygardos teismui ir pasiekė pergalę. Šį sprendimą I. Aurylienė apskundė Aukščiausiajam teismui, bet ten, regis nieko gero nepešė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas