Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vykdė mokomąsias pratybas, kurių metu buvo imituotas kilęs gaisras, jo gesinimas ir vertinamas įstaigos gebėjimas operatyviai reaguoti. Kartu su Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais pratybose dalyvavo Kartenos ir Baublių komandų ugniagesiai gelbėtojai.

Pratybose dalyvavo visi ir tą dieną ugdymo įstaigoje buvę vaikai ir darbuotojai. Iš pradžių buvo imituotas gaisras: suveikus priešgaisrinės signalizacijos davikliui, buvo nustatytas „gaisro židinys“ ir informuotas Bendrasis pagalbos centras (BPC). Vėliau atjungtas dujų ir elektros energijos tiekimas ir paskelbta žmonių evakuacija iš įstaigos pastato.

Darbuotojai su vaikais, išgirdę pavojaus signalus, skubėjo rengtis, laikydamiesi evakuacijos plane numatyto išėjimo  iš įstaigos maršruto, skubiai paliko pastatą. Visi susirinko ir sustojo grupėmis kieme sutartoje vietoje toliau nuo pastato, buvo atlikta vaikų ir darbuotojų patikra, o netrukus į kiemą įvažiavo didžiulės gaisrinės mašinos. Ugniagesiai gelbėtojai su visa reikalinga įranga „išgelbėjo“ patalpose likusius darbuotojus, „užgesino“ gaisro židinį, apžiūrėjo pastatą.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Arnoldo Varačinsko teigimu, pratybų metu buvo iškeltos kelios užduotys: vykdyti žmonių paiešką ir evakuaciją iš uždūmintų patalpų, nustatyti gaisro židinį ir užgesinti tariamą gaisrą, numatyti laikiną evakuotų žmonių susirinkimo vietą, numatyti informacijos su įstaigos darbuotojais keitimosi tvarką ir būdus, į pagalbą atvykstančių kitų priešgaisrinių padalinių valdymą, teisingą technikos ir įrangos panaudojimą, numatyti galimus pavojus ir jų šalinimo būdus. Darželio darbuotojams pravesti mokymai apie saugų elgesį gaisro metu, taip pat priminta, kokių priemonių pirmiausia imtis atsitikus ekstremaliam įvykiui, apie autonominių dūmų detektorių svarbą.

Įvykusiomis priešgaisrinio gelbėjimo pratybomis pasidžiaugė ir lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė: „Tokios pratybos reikalingos, kad visi gebėtų tinkamai atlikti savo funkcijas ir užtikrinti vaikų saugumą ir tikro pavojaus atveju.“

Šios pratybos buvo puiki edukacija ir įstaigą lankantiems vaikams, ir darbuotojams. Vaikai iš arti galėjo pamatyti, kaip atrodo gaisrinės automobiliai, apžiūrėti jos inventorių, įlipti ir apsidairyti kabinoje, stebėti, kaip gesinamas gaisras, kaip per langą gaisrininkų kopėčiomis gelbėjami viduje likę žmonės. Darbuotojai turėjo puikią galimybę pasitikrinti ir gesintuvo naudojimo įgūdžius, išbandyti, kaip užgesinti ugnį.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas