Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar jums įdomu, kodėl pykstasi rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Tarptautinės virtualios mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų iniciatyvos-konkurso „Trapi taika“ dalyviai savo darbais palaikė Ukrainos tautos laisvės siekį.

Kretingos Simono Daukanto progimnazija, paskelbusi tarptautinę virtualią mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų iniciatyvą-konkursą „Trapi taika“, sulaukė apie 200 mokinių ir mokytojų darbų. Su konkurso nugalėtojų darbais bus galima susipažinti jau šiandien, balandžio 29 d., Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje atidarytoje parodoje.

„Šiuo metu netyla kalbos apie karą Ukrainoje, o klasėse mokomės iš dabar vykstančių globalinių procesų. Mokiniai, mokytojai, mokyklų bendruomenės nerimauja, bijo, smerkia. Tad, organizuodami konkursą „Trapi taika“, užplūdusias emocijas pasiūlėme perkelti į kūrybinius darbus“, – kalbėjo dailės mokytoja Simono Daukanto progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Živilė Sabaliauskaitė.

Ji akcentavo, kad progimnazijos inicijuota tarptautinė virtuali mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų iniciatyva-konkursas „Trapi taika“ – tai skatinimas veikti ir atkreipti dėmesį į šiandien vykstančius pasaulio politinius įvykius, o mokytojai ir mokiniai palaikymą nuo karo kenčiančioms bendruomenėms išreiškė meninėmis priemonėmis, taip skleisdami taiką ir viltį. Darbus konkursui pateikė 200 mokinių ir mokytojų iš Rumunijos, Kretingos, Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus, Palangos, Prienų, Akmenės, Zarasų, Tauragės, Utenos, Širvintų, Vievio bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo mokyklų. Išrinkti ir konkurso nugalėtojai. Mūsų rajone jais tapo: I gr. (6–10 metų mokiniai) – septynmetei Viltei Kazlauskaitei (mokyt. Alma Daškevičienė) iš Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagr. m-klos atiteko žiūrovų prizas; II gr. (11–14 m. mokiniai) – III v. – 13 m. Sofija Lesutytė iš Pranciškonų gimn. (mokyt. Liuda Liaudanskaitė) ir tos pačios mokytojos mokinei 13 m. Justei Vaičiūtei atiteko žiūrovų prizas; III gr. (15–18 metų mokiniai): III v. ir žiūrovų prizas – Beta Augustė Rogačiovaitė (Vydmantų gimn., mokyt. Ramunė Grikšaitė); IV gr. (mokytojai, mokyklų darbuotojai): I v. – Onutė Viskontienė (Kretingos Marijono Daujoto progimn.), III v. – Birutė Česnauskienė (Kretingos meno mokykla).

„Šią iniciatyvą panaudojome kaip mokymo priemonę, kuri padėjo mums sukurti erdvę probleminiams klausimams ir diskusijai, pakeitė įprastą piešinių ir kitų meno kūrinių turinį, padėjo sutelkti dėmesį į žmones ir bendruomenes už mūsų šalies ribų. Mokiniams rūpi, kas vyksta pasaulyje, jie mato, jaučia, girdi, analizuoja informaciją ir įvairiomis formomis tai perteikia savo kūriniuose. Jų darbuose atsispindėjo politiniai lyderiai, meninėmis priemonėmis ir vizualinėmis metaforomis pasmerkti arba išaukštinti“, – pedagogės Ž. Sabaliauskaitės pastebėjimu, šio konkurso darbuose ryškiau negu įprastai atsispindėjo visos emocijos – nuo skausmo, kančios, pykčio, baimės iki džiaugsmo, meilės, užuojautos ar ilgesio. Mokiniai drąsiai ir subtiliai provokuoja žiūrovus, aiškiai išreiškia savo nuostatas ir įsitikinimus, nebijo ir nesislepia už „gražių“ ir „nieko nesakančių“ vaizdų. – Tai rodo, kad mokykloje auga lyderiai, kurie nebijo peržengti savo klasės ribų ir viešai demonstruoti savo nuostatų ar iš šono beviltiškai atrodančioje situacijoje rasti pozityvumo ir vilties.“

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas