Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar jums įdomu, kodėl pykstasi rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunieji maltiečiai savo veiklą pradėjo dar 1993 m. Šiandien jaunuoliai savanorystei buriasi 25 Lietuvos miestuose ir miesteliuose bei vienija apie 500 savanorių. Savo veiklą jaunieji maltiečiai aktyviai vykdo ir Kartenoje.

Patinka savanoriauti

Pasak Kartenos jaunųjų maltiečių vadovės Vidos Tamošauskienės, Kartenoje maltiečiai šaknis įleido 1996 m. lapkritį, ir tai – viena seniausių grupių Lietuvoje.

Šiuo metu Kartenoje yra beveik dešimt jaunųjų maltiečių savanorių. „Džiaugiuosi, kad savanorystė Lietuvoje kasmet vis populiarėja ir kad mūsų mažame miestelyje atsiranda jaunuolių, kurie nori savanoriauti ir padėti kitiems“, – V. Tamošauskienė pasidžiaugė norinčiais dalyvauti maltiečių veikloje.

Viena tokių savanorių Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro aštuntokė Gabrielė Mataitytė, jaunųjų maltiečių veikloje dalyvaujanti maždaug 2–3 metus. „Veikloje pradėjau dalyvauti netikėtai. Jau nuo pradinių klasių mačiau, kaip vyresnių klasių mokiniai vaikšto mėlynais maltiečių džemperiais. Pradėjus mokytis vyresnėse klasėse, vadovė Vida pasiūlė pamėginti šią veiklą. Ir man patiko. Patiko jų užsispyrimas, jų noras kažką veikti“, – patirtimi dalijosi mergina.

Paklausta apie tai, ką jai duoda savanorystė, Gabrielė sakė: „Man savanorystė padeda suprasti, kas man patinka ir nepatinka. Pavyzdžiui, jeigu nežinai, ką daryti šiuo laikotarpiu gyvenime, tai manau, reiktų pamėginti savanoriauti. Jeigu ne maltiečių organizacijoje, tai kažkur kitur.“

Pasikeitė požiūris

Dalyvauti jaunųjų maltiečių veikloje, Gabrielės manymu, kai kurie sudvejoja. Ji mano, kad jauną žmogų gali išgąsdinti bendravimas su kitais žmonėmis: „O man patinka bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis. Kartais net ašarą nubraukiu kalbėdamasi su vyresniais žmonėmis, pradedu jausti jų patirtus išgyvenimus. Patinka ir todėl, kad per šią organizaciją galima patirti visokių emocijų – nuo liūdniausių iki linksmiausių.“

Nors ir yra abejojančių, tačiau savanorių netrūksta. V. Tamošauskienės teigimu, kasmet organizacijos veikloje dalyvauja vis daugiau jaunuolių: „Ateiti į maltiečių organizaciją skatina bendravimas su bendraminčiais, džiugina rezultatai, kurių pasieki su draugais. Patirtis savanoriaujant suteikia daug vidinės stiprybės, išmoko bendrauti, būti kartu, džiaugtis gyvenimu. Manau, kad užsiimantys geranoriška veikla į pasaulį ir vertybes žvelgia kur kas brandžiau. Tokia veikla padeda išmokti būti tarp žmonių, rodyti dėmesį, rūpintis kitais, plečia akiratį.“

Vida pasvarstė, kad ankščiau žmonės į maltiečius ir savanorystę žiūrėjo skeptiškiau. Dabar šis požiūris jau yra retas. „Anuomet, 1996 metais, kai pradėjome savanoriauti, daug kas į mus, maltiečius, ir apskritai į savanoriaujančius žmones žiūrėjo keistai, įtariai, nelabai suprasdavo, kodėl nieko neprašydami mainais siūlome savo paramą ir kam mums viso to reikia“, – kalbėjo vadovė.

Užkrečia daryti gerus darbus

Jaunųjų maltiečių veikla apima daug sričių. Viena jų – buvimas su Dienos centro vaikais. Jaunieji maltiečiai ir Dienos centro vaikai tvarko kapines, gamina įvairius suvenyrus, kuriuos dovanoja Kartenos katalikiškos slaugos ligoninės seneliams. Prieš didžiąsias metų šventes organizuoja popietes ar pasibuvimus su senoliais, Dienos centro vaikais.

Jaunieji maltiečiai kasmet organizuoja gerumo akcijas, per kurias renka maisto produktus, kuriuos perduoda labdaros valgykloms. Šiuo sudėtingu laikotarpiu, Kartenos maltiečiai prisidėjo ir prie pagalbos ukrainiečiams. Rinko higienos prekes, rūbus, ugdymui reikalingas priemones Ukrainos vaikams.

Jaunuoju maltiečiu galima tapti nuo 14 metų. Vadovės Vidos teigimu, savanoriaujant galima išmokti gerumo, nuoširdumo, bendravimo, ypač su vyresnio amžiaus žmonėmis: „Kiekvienas maltietis savo pavyzdžiu gali užkrėsti kitą žmogų daryti gerus darbus, jis – dar kitą, tokiu būdu atsiranda daug šviesos ir šilumos, nes visi žmonės yra linkę daryti gera ir rūpintis kitais“, – akcentavo Kartenos jaunųjų maltiečių vadovė V. Tamošauskienė.

Evelina STONKUTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas