Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Balandžio 22 d. 18.30 d. festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ skambės harmoninga simfoninė programa. Klaipėdos koncertų salės scenoje pasirodys vieną didžiausių muzikinių patirčių sukaupęs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Kolektyvui diriguos jaunosios kartos dirigentė Giedrė Šlekytė, solo partiją grieš smuikininkas Sergejus Krylovas.

Lietuvių muzikos ambasadorė užsienyje

„Baltijos šalys nepaliauja mūsų stebinti išskirtinėmis ir ryškiomis meninėmis asmenybėmis!“ – taip užsienio spaudoje pristatoma jaunosios kartos lietuvių dirigentė Giedrė Šlekytė. Šiuo metu ji eina Linco Brucknerio orkestro pagrindinės kviestinės dirigentės ir Bavarijos valstybinio teatro muzikos asistentės pareigas. Taip pat šį sezoną dirigentė debiutuoja Tokijuje ir Berlyne. Tarp ryškiausių simfoninių debiutų – pasirodymai su Miuncheno filharmonijos, Frankfurto, Tirolio festivalio orkestrais.

Solistas – pasaulinio garso smuikininkas

„Klaipėdos muzikos pavasario“ koncerte pasirodys Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas, smuikininkas Sergejus Krylovas. „Sergejus Krylovas užhipnotizavo klausytojus, grieždamas su pastangų nereikalaujančiu lyriškumu, nepaprastu grakštumu ir gyvu garsu, būdingu geriausių smuikininkų sėkmingiausiam grojimui,“ – rašė britų nacionalinis laikraštis „The Times“. Kaip smuikininkas jis koncertavo su žymiais Europos, Azijos ir Amerikos orkestrais. Kaip dirigentas pasirodė su orkestrais Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje ir Izraelyje. Nuo 2008 m. S. Krylovas yra Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovas ir pagrindinis dirigentas.

Programoje – S. Gubaidulinos ir J. Brahmso kūriniai

S. Krylovas kartu su orkestru atliks Sofijos Gubaidulinos kūrinį „Offertorium“, kuris šiai vienai žymiausių rusų–totorių kilmės kūrėjų atnešė pasaulinį pripažinimą. Savo kūrybą ji sieja su mistiniu dvasingumu, ilgesiu žmonijos sieloje surasti tikrąją būtį, kurią ji siekia užfiksuoti savo darbuose. Kitoje koncerto „Muzikos riteriai ir damos“ dalyje Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks vokiečių kompozitoriaus Johanneso Brahmso Antrąją simfoniją. Jos muzikoje atsispindi dvasinė ramybė ir laimės akimirkos: simfonijos nuotaika šviesi, lyriška, gausu poetiškų peizažų. Kūrinys kartais vadinamas „Pastoraline“ arba „Vienietiška“ simfonija dėl to meto Vienos salonuose skambėjusios buitinės muzikos atgarsių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas