Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Veiklą pradėjo Nasrėnų globos namai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Naujienos
  • 2022-04-15
Veiklą pradėjusių Nasrėnų globos namų darbuotojos, pasirengusios globotiniams sukurti palankias gyvenimo sąlygas, menančias namų jaukumą.

„Pagaliau mums pavyko!“ – su palengvėjimu tarė Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė Nasrėnų globos namų administratorė Jūratė Mačernienė. Dar vasarį turėję pradėti veikti globos namai pirmiesiems globotiniams duris atvėrė balandžio 7 d.

Šiandien Nasrėnų senelių globos namuose – jau 5 globotiniai: vyriausias jų – 76-erių, jauniausias – 69 metų. „Esame pajėgūs priimti ir globoti 17 žmonių, kuriems reikia nuolatinės globos“, – teigė J. Mačernienė, pasidžiaugusi, kad ne tik pavyko įgyvendinti projektą, nebenaudojamą pastatą paverčiant globos įstaiga, bet ir sukurti 9 darbo vietas vietos žmonėms: be administratoriaus, globos namuose dar dirba veiklos vadovas, socialinės darbuotojos, slaugytojos, slaugytojų padėjėjos, virėjai. Beje, 3 slaugytojų padėjėjų etatus 3 metus yra įsipareigojusi išlaikyti projekto partnerė Kretingos rajono savivaldybės administracija. Be slaugos, globotiniams taip pat numatytos psichologo, kineziterapeuto, masažuotojo, kitų specialistų paslaugos, globotinius lankys ir vietos klebonas.

Paprašyta įvardinti savo vadovaujamos įstaigos pranašumus, J. Mačernienė neabejojo, kad Nasrėnų globos namų patrauklumą sustiprina galimybė priimti sutuoktinius, nes sanitariniai mazgai yra įrengti šalia kiekvieno kambario.

Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė projekto vadovė Nasrėnų globos namų administratorė Jūratė Mačernienė, stovėdama prie bendruomenės susitelkimą iliustruojančio simbolio – medžio su lesyklėle, išsakė mintį, kad visuose sumanymuose žmogus negali būti vienas – reikia ir jį palaikančiųjų.

Įrengti 2 vienviečiai, 6 – dviviečiai ir vienas – trivietis kambariai, taigi globotiniai turi pakankamai asmeninės erdvės. Maistas keturiskart per dieną jiems patiekiamas irgi kambariuose, kiekvienam individualiai pagal norą ir sveikatą sugalvojama veiklų. Nasrėnų globos namus supa graži gamta: vyskupui Motiejui Valančiui pasodintas ąžuolynas, yra išlikęs sodas. „Aplinką dar keisime – tvarkysime, pritaikysime globotinių reikmėms, o ir pavėsinę įvairioms veikloms planuojame pasistatyti“, – kalbėjo J. Mačernienė.

Ji pasidžiaugė, kad pavyko suburti gerą draugišką kolektyvą, kad moterys patikėjo ja ir kantriai išlaukė, kada pradės veikti globos namai.

„Ši įstaiga – pirmoji mano tokio pobūdžio darbovietė. Įspūdis – labai geras, esame visi labai draugiški, kas ypač padeda kasdieniame darbe“, – teigė socialinė darbuotoja Gintarė Jurevičienė, kuri globotinius aplanko rytą vakarą, sugalvoja jiems veiklų, padrąsina, jeigu reikia – nuramina, pakalba su senoliais.

Per užsiėmimą su globotine. Priekyje – socialinė darbuotoja Gintarė Jurevičienė, už jos – slaugytojos padėjėja Živilė Stirblienė.

Kolektyvo darną, draugiškumą akcentavo ir jai pritarusio slaugytojų padėjėjos Živilė Stirblienė ir Jurgita Daugintienė. Abi jos turi darbo socialinėse įstaigose patirties ir sakė, kad, prižiūrint globojamuosius, reikia daug kantrybės, pakantumo. „Visada apima geras jausmas, kai matai, kad gali padėti žmogui“, – teigė moterys, pasidžiaugusios, kad pirmieji globotiniai jau įsiminė jų vardus.

Kelias iki galutinio rezultato, J. Mačernienės teigimu, buvęs ilgas: Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai“ paraišką „Nasrėnų bendruomeniniai senjorų namai“ Kretingos rajono kaimo plėtros asociacijai pagal 2016–2023 m. vietos plėtros strategijos priemonę „NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra (kai socialinio verslo iniciatorius – NVO)“ pateikė 2020 m. balandžio 17 d. Projekto tikslas – įkurti bendruomeninius senjorų namus Nasrėnų kaime ir siekti teigiamo socialinio poveikio senyvo amžiaus asmenims. Tų pačių metų rugsėjo 4 d. pasirašyta trišalė sutartis Nr. KRET– LEADER-6B-SD-14-4-2020 su NMA prie LRŽŪM ir Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija.

Slaugytojos padėjėja Jurgita Daugintienė aprodė naujai įrengtą globos namų skalbyklą.

Vietos projekto įgyvendinimui skirta didžiausia paramos suma – 97 tūkst. 509 Eur, prie projekto bendruomenė privalėjo prisidėti per 5 tūkst. Eur, tai yra 5 proc. projekto vertės. Kretingos rajono savivaldybės taryba 2020 m. sausio 30 d. nutarimu Nr. T2-6 pritarė šiam projektui ir, prie jo įgyvendinimo prisidėjusi lėšomis, tapo partneriu.

Kalnalio šv. Lauryno parapija nuosavybės teise priklausantį 458,13 kv. m pastatą – buvusius senelių namus – bendruomenei pagal panaudos sutartį perdavė 25-eriems metams. Tačiau projekto lėšų nepakako atlikti visiems darbams ir įsigyti reikiamos įrangos, priemonių. „Turėjome problemų licencijai gauti, kai pastatas neatitiko socialinės globos namams keliamų reikalavimų bendro naudojimo patalpose. Didžiąsias finansines problemas padėjo išspręsti projekto partnerė – Kretingos rajono savivaldybės administracija, kurios darbuotojai atsakingai ir kantriai talkino konsultuodami. Atsiradusias problemas operatyviai sprendėme, padedant mūsų bendruomenės nariams, supratingiems geros valios žmonėms, įmonių, mažųjų bendrijų savininkams, vadovams ir kitiems, – J. Mačernienė neslėpė dėkingumo: talkininkų, padėjėjų – toks būrys, kad nėra nė kaip visų išvardinti. – Duok, Dieve, jiems ir jų šeimų nariams sveikatos, linkiu ir kuo didžiausios sėkmės darbuose, kasdienėje veikloje.“

Pradėjus veiklą, buvo patvirtinti ir trumpalaikės (ilgalaikės) socialinės globos paslaugos įkainiai: 39,45–41,1 Eur parai ir 1 tūkst. 200–1 tūkst. 250 Eur mėnesiui.

„Nasrėnų globos namų kolektyvo tikslas – nuoširdžiu, kruopščiu, atsakingu darbu paslaugos gavėjams sukurti palankias gyvenimo sąlygas, menančias namų jaukumą, sudaryti tinkamas sąlygas jų gyvybiniams ir saviraiškos poreikiams tenkinti, bendrauti ir rūpintis kaip savo šeimos nariais. Tikimės nenuvilti tų, kurie savo artimuosius patikės mūsų globai“, – projekto vadovė J. Mačernienė akcentavo, kad įgyvendintas projektas – tai ir bendruomenės sutelktumo, iškelto ir pasiekto tikslo pavyzdys, neleidžiantis stovėti vietoje, atvirkščiai – įkvepiantis naujoms idėjoms ir sumanymams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas