Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 21 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šalčiai benamiams nekando

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2021-12-10

Nors visą šią savaitę naktimis kando šaltis – ir Kretingos rajone termometro stulpelis nukrisdavo žemiau 10 laipsnių, tačiau prašytis prieglobsčio į naujai šį rudenį atidarytus Nakvynės namus nepasibeldė nė vienas benamis. Kretingos rajono ligoninėje šiuo metu gydoma viena sušalusi moteris.

Kretingos rajono socialinių paslaugų centro, kuriam priklauso Nakvynės namai, direktorės pavaduotoja Virginija Narbutienė patikino, kad nuo įstaigos veiklos pradžios pernakvoti kol kas tesikreipė tik vienas vyras, kuris daugiau nebeatėjo. Dar viena moteris, turinti psichikos negalią, buvo apgyvendinta ilgesniam laikui, tačiau įstaigą paliko savo noru.

Nakvynės namuose iki šiol paslaugos suteiktos 6 asmenims, 4 jų yra apgyvendinti nuolatos, arba iki 1-erių metų, kol įgaus įgūdžių gyventi savarankiškai ir susiras nuolatinę gyvenamąją vietą. Nakvynės namų gyventojus remia Maisto bankas.

„Pasirūpiname visų savo klientų sveikatos priežiūros paslaugomis, užregistruojame pas specialistus, tvarkome dokumentus, išrūpiname socialines pašalpas. Išsyk buvo apgyvendintas vienas vyras su negalia – jis neturi kojos ir sėdi neįgaliojo vežimėlyje. Socialinės darbuotojos parūpino jam ir naują protezą, ir reabilitacijos paslaugas. Taip pat džiaugiamės, kad dar kitas Nakvynės namų gyventojas, ligi tol valkatavęs, pats noriai kabinasi į gyvenimą: talkinant socialinėms darbuotojoms ir Užimtumo tarnybai, susirado darbą, įsidarbino fasuotoju“, – kalbėjo V. Narbutienė.

Dar ligi pradedant veikti Nakvynės namams, socialinės darbuotojos apėjo Kretingos miestą, apžiūrėjo žinomas landynes, ragindamos benamius nešalti ir, talkinant socialiniams darbuotojams, bandyti keisti gyvenimo būdą. Tačiau, išgirdę pagrindinį reikalavimą, kad į Nakvynės namus nebus įleidžiami girti ar išgėrę asmenys, o ir dienomis jie negalės juose pasilikti, nesusigundė nė vienas. „Šis faktorius, kad negalės girtauti, juos labiausiai ir atbaido. Bet tokia yra nustatyta tvarka“, – akcentavo V. Narbutienė.

Kretingos rajono ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Aleksandras Šalavėjus patikino, kad šaltąją savaitę į jų gydymo įstaigą nebuvo atgabentas nė vienas žmogus, patyręs nušalimus.

Tačiau vakar Greitosios medicinos pagalbos automobiliu į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių buvo atvežta senyvo amžiaus stipriai sušalusi moteris. A. Šalavėjus mano, kad per kovidą miesto benamiai tapo atsargesni ir atsakingesni: jie glaudžiasi vieni pas kitus, sugeba atjausti, taip išvengiama nelaimių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas