„7bet-NKL“ naujienos

• Kultūra
  • 2021-12-10

Palangos „Kuršiai“ tęsia savo sėkmingą žaidimą antroje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje ir po ketvirtos iš eilės pergalės pakilo į VIII vietą turnyro lentelėje. „Kretingos“ komanda savo ruožtu šį savaitgalį nors ir metė rimtą iššūkį pirmaujančiai „Gargždų“ komandai, vis dėl to patyrė trečią nesėkmę iš eilės ir su Joniškio „Delikateso“ komanda dalijasi XI–XII vietomis turnyro lentelėje, bet yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Gruodžio 2 d. Palangos „Kuršiai“, treniruojami Povilo Šakinio, namuose 81:70 (12:14; 27:17; 24:21; 18:18) nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ (5 pergalės, 13 pralaimėjimų). Palangos „Kuršiai“ šiose rungtynėse nuo varžovų tolti pradėjo II kėlinį, sėkmę perkėlė ir į antrąją rungtynių pusę – IV kėlinį komandas skyrė 18 taškų (38 min. 81:63), vos septyniese žaidę varžovai tik pabaigoje sušvelnino atsilikimą.

Palangos „Kuršių“ komandai atstovavo: Ernestas Jaškus (5/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5 rez. perdavimai, 2 blokai, 28 naud. balai) – 18, Derek’as Hanes’as (5/9 dvitaškiai, 10 atk. kamuolių) – 15, Herkus Kumpys (4/5 dvitaškiai, 9 atk. kamuoliai) – 11, Laurynas Mikalauskas (6 atk. kamuoliai) – 10, Justin’as Young’as (4/6 dvitaškiai) – 8, Tadas Budrys – 2, Justas Žiubrys (1 atk. kamuolys).

Gruodžio 4 d. Arimanto Mikaločiaus treniruojama „Kretingos“ komanda Gargžduose 66:72 (15:13; 16:9; 12:28; 22:23) po atkaklios kovos turėjo pripažinti „Gargždų“ (15 pergalių, 3 pralaimėjimai) krepšininkų pranašumą. Pirmą kėlinį vyko lygi kova, o II kėl. kretingiškiai sėkmingai gynėsi nuo varžovų atakų ir, baigiantis kėliniui, po R. Šimkevičius tritaškio susikrovė 9 taškų persvarą (20 min. 31:22). Trečią kėlinį jau „Kretingos“ komanda, lyginant su varžovais, strigo puolime, ir varžovai, laimėję kėlinį 16 taškų persvara, šovė į priekį – 43:50. Įpusėjus paskutiniam kėliniui varžovai po Ernesto Bružo tritaškio pirmavo 11 taškų (34 min. 65:54), bet kretingiškiai perėmė keletą kamuolių iš eilės ir, likus pusantros minutės, komandas skyrė 2 taškai (65:67). Likusią kėlinio dalį sėkmingiau sužaidė lygos lyderiai ir iškovojo sunkią pergalę.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ taškus pelnė: Rytis Zabita (8/11 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 3 per. kamuoliai, 21 naud. balas) – 16, Domininkas Matutis (2/5 tritaškiai) – 13, Rokas Šimkevičius (7 atk. kamuoliai) – 11, Eimantas Žilius – 9, Spenser’is Mitchell’as – 8, Edgaras Preibys – 6, Kornelijus Stonkus (4 rez. perdavimai) – 2, Aidas Viskontas – 1.

Tą patį vakarą Palangos „Kuršiai“ išvykoje 107:86 (30:20; 22:27; 30:18; 25:21) antrą kartą šį sezoną nugalėjo Vilkaviškio „Perlą“ (9 pergalės, 8 pralaimėjimai) ir pratęsė pergalių seriją iki keturių. Palangiškiai galingu puolimu nušlavė Vilkaviškio komandą, o pirmosiose tarpusavio rungtynėse jie pelnė dviem taškais daugiau (109). „Kuršiai“ visas rungtynes laikė kontrolę savo rankose ir IV kėlinį neleido šeimininkams atkurti intrigos. Sėkmingas Palangos komandos žaidimas garantavo gynėjui Ernestui Jaškui naudingiausio „7bet – NKL“ lygos žaidėjo prizą. Prie dviejų pergalių jis prisidėjo 21,5 taško, 3 atkovotais kamuoliais, 2,5 perimto kamuolio, 1 bloko ir 25 naudingumo balų vidurkiais.

Palangos „Kuršiai“: Derek’as Hanes’as (7/7 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 35 naud.balai) – 27, Ernestas Jaškus (6/8 tritaškiai, 3 per. kamuoliai) – 25, Tadas Kararinas (4/4 dvitaškiai) – 13, Vidmantas Užkuraitis – 12, Justin’as Young’as (4/6 dvitaškiai, 4 rez. perdavimai) – 8, Laurynas Mikalauskas (5 rez. perdavimai) – 7, Tadas Budrys ir Justas Žiubrys – po 2.

„Kretingos“ komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Liūdna – galėjome įkasti lygos lyderiams, kurių forma dabar labai šlubuoja. Pirmoje rungtynių pusėje patys netikėjome, kad galime juos įveikti, nes darėme klaidų ir neužbaigėme atakų. Džiugu, kad sugebame susitelkti, bet apmaudu, kad nepavyko iškovoti pergalės.“

Gruodžio 11 d. Kretingos „Kretinga“ antrą kartą išmėgins jėgas su Vilniaus „Perlu Energija“ (4 pergalės, 12 pralaimėjimų) o „Kuršiai“ išvykoje susitiks su Kauno „Žalgiriu-II“ (12 pergalių, 6 pralaimėjimai).