Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 21 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Akimirka iš „Palangos orkestro“ edukacinės programos „Skambantis miškas“ repeticijos.

Koks instrumentas vadinamas sielos veidrodžiu, kodėl orkestrui reikia dirigento ir kodėl muzikuojant būtina klausytis vienas kito – atsakymus į šiuos ir kitus klausimus naujojoje edukacinėje programoje vaikams „Skambantis miškas“ kviečia atrasti „Palangos orkestras“. Pirmosios muzikinės kelionės mažųjų klausytojų laukia jau gruodžio 17 d. Palangos kurhauzo teatro salėje.

Kurti edukacinę programą vaikams „Palangos orkestras“ ėmėsi siekdamas dar labiau sustiprinti ryšius su bendruomene, kurioje jau daugybę metų muzikuoja, ir suvokdamas, kad alkis kultūrai, tvirtumas įvairioms jos formoms turi būti skatinamas nuo mažens. Taip gimė edukacinis užsiėmimas-koncertas su teatriniais elementais, padėsiantis jauniausiems klausytojams geriau suprasti, kas yra orkestras, pažinti kiekvieną jo instrumentą ir atliekamą muziką.

Idėjai įgyvendinimui suburta talentingų jaunų žmonių komanda: aktorė, edukacijos scenarijaus autorė ir režisierė kretingiškė kraštietė Aistė Šeštokaitė, kompozitorius Tadas Šileika, scenografė ir kostiumų dailininkė Guoda Korsakaitė, grafikos dizainerė Martyna Jucevičiūtė, prie dirigento pulto stojo „Palangos orkestro“ atlikėjas Gytis Girdauskas.

T. Šileikos muzika užpildytas pasakojimas užsiėmimo dalyvius ves į „Skambančio miško“ gilumą, kur mažieji susipažins su įvairiausiais stebuklingais padarais, turinčiais supergalių – gebančiais įvaldyti, prakalbinti pučiamuosius ir mušamuosius instrumentus.

Mažuosius klausytojus kelionėje lydės aktorė A. Šeštokaitė. Ji rūpinsis užsiėmimo dramaturgija, tarpininkaus tarp dalyvių ir orkestro, padėdama bendrauti su miško gyventojais, įsiklausyti į jų balsus.

Su vaikais bendraus ir orkestro atlikėjai, ir jaunasis dirigentas G. Girdauskas. Vaikai bus kviečiami įvykdyti įvairias užduotis, susipažins su orkestro struktūra, išgirs, kaip skamba kiekvienas instrumentas, išgirs jų istoriją, suvoks, ką orkestro gyvenime reiškia harmonija. O taip pat prisimins svarbias bendražmogiškas vertybes bei tvaraus bendradarbiavimo principus.

Pasak edukacinio užsiėmimo režisierės, gavus kvietimą dalyvauti šiame projekte, pirmiausia pačiai teko iš pagrindų susipažinti su orkestru.

„Dabar suprantu, kad pučiamųjų orkestras labai įvairus, didelio profesionalumo reikalaujantis ir labai paveikus darinys. Po šio darbo net kitaip pradėjau girdėti klasikinius kūrinius. Tikiuosi, kad pavyks vaikams perteikti orkestro esmę, atskleisti kiekvieno instrumento unikalumą, jo charakterį, – kalbėjo režisierė. – Stengsimės, kad vaikai kuo labiau pažintų instrumentus – kviesime suskaičiuoti jų mygtukus, perprasti, kaip keičiamas garsas ar kokio gyvio charakterį jis geriausiai iliustruoja. Tai bus tarsi alternatyvios formos pamoka, kurios tikslas kuo labiau priartinti vaikus prie muzikos grožio.“

Specialų 10 žaismingų dalių kūrinį „Palangos orkestro“ edukacinei programai sukūręs patyręs pučiamųjų žanro kompozitorius T. Šileika teigė, kad jam sėdus rašyti muzikos didysis darbas jau buvo atliktas: „Kuriant personažų charakterius didžiausią darbą atliko programos režisierė Aistė. Apibūdindama instrumentus ir tapatindama juos su skirtingais gyviais, ji sugebėjo įžvelgti ne tik geriausias, bet ir kai kurias paslėptas instrumentų savybes. O man beliko lengviausia dalis – jos idėjas paversti muzika.“

Edukacinę programą „Skambantis miškas“ planuojama periodiškai rodyti ir 2022-aisiais.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas