Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos bibliotekoje šurmuliavo Knygų mugė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2021-11-30
Iš ryto lankytojų Knygų mugėje nebuvo gausu, tačiau vidurdienį biblioteka jų prisipildė.

Praėjusį šeštadienį Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje įvyko trečiąkart mūsų mieste surengta Knygų mugė, į kurią šalies leidyklos suvežė ir pristatė savo leidinius. Taip pat savo naujausias knygas pristatė ir mūsų krašto rašytojai bei poetai, buvo atidarytos tapybos parodos.

Atidarant Knygų mugę, Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Naujokaitienė akcentavo, kad tokia šventė Kretingoje tampa tradicine, nes ją pamėgo kretingiškiai, o ir leidyklų atstovai giria mūsų miesto skaitytojus kaip smalsius literatūros naujienų.

Renginys buvo atidarytas, pristatant vilniečio dailininko Gintauto Grušo sukurtų 10 įžymiausių praėjusių šimtmečių Kretingos moterų paveikslų ciklą „NEpažintos“. Menininkas šį ciklą nutapė pagal senas fotografijas, užsakius Kretingos bibliotekininkams. Šis ciklas nuo šiol bus eksponuojamas Kretingos viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos erdvėse, galbūt, apkeliaus ir kitas šalies bibliotekas.

Tuo pat metu Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras pristatė prieš Kalėdas išleistą kitų metų kalendorių „Kretingos krašto moterys“, kuriame – 12-a taip pat įžymių iš Kretingos kilusių arba joje gyvenusių moterų portretų ir šių asmenybių gyvenimų aprašymai.

Palangiškė menininkė Miglė Jonaitienė ir jos sesuo Gražina Kaščionienė pačios pristatė bendrą savo darbų parodą „MiGra“, pavadintą pagal pirmąsias jų vardų raides. Šalia jų parodos antrojo aukšto hole įrengtame Rašytojų kampelyje visą dieną gyvai skambėjo kūrėjų mintys ir pasidalijimai: kraštietės Irena Grabienė pristatė savo naujausią poezijos knygą „Išsiblaškiusios mintys“, Elena Karnauskaitė – poezijos knygą „Miegančios chimeros“, klaipėdietis Dainius Sobeckis – esė rinkinį „Tikiu vadinasi bijau“ ir monografiją „Leonardo Andriekaus gyvenimas ir kūryba: asmenybės universalėjimas“. Taip pat buvo pristatyta poetų Viktoro Gulbino, Viktoro Rudžiansko ir Dariaus Rekio kūryba, įvyko susitikimas su poetu Alvydu Valenta.

Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė pristatė pačios išvien su šio skyriaus vedėja Dalia Činkiene sudarytą, menininko Andriaus Seselsko iliustruotą leidinį „Žemaičių šventasis: Jurgiui Ambraziejui Pabrėžai –250“ . Į leidinį sudėti mokslininkų straipsniai, publikacijos, mokinių rašiniai, skirti šiems, besibaigiantiems LR Seimo paskelbtiems J. A. Pabrėžos metams.

Knygų šventę užbaigė Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“, parodęs proceso dramą „Muziejus“, sukurtą remiantis faktais apie J. A. Pabrėžą.

Bibliotekos apačioje visą dieną šurmuliavo mugė: leidyklų „Charibdė“, „Andrena“, „Kauko laiptai“ atstovai bendravo su kretingiškiais, noriai pasakodami apie naujausias knygas. Leidyklos „Raidynėlis“ atstovė Angelė Rinkevičienė sakė, kad į Kretingą kaskart atvyksta noriai, nes ne tik pedagogai, bet ir tėvai domisi ugdymo priemonėmis, skirtomis ir specialiųjų poreikių turintiems vaikams, taip pat – išmaniosiomis knygelėmis.

Leidyklos „Žara“ vadovas Aidas Žandaris atsivežė gausų vaikų pamėgto autoriaus Martyno Vainilaičio palikimą – per 10 knygų, mat leidykla po autoriaus mirties bendrauja su jo vaikais. Taip pat buvo gausu šios leidyklos knygų prancūzų kalba, ypač – įspūdingo dizaino vaikiškų knygų, mat šiai leidyklai priklauso prancūzų literatūros knygynas Vilniuje. „Žinome, kad Kretinga – prancūzakalbių kraštas, šios kalbos mokyklose mokėsi vyresnės kartos žmonės, todėl ir dabar ne tik smalsauja, bet ir noriai perka prancūzų autorių knygas“, – tikino A. Žandaris.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas