Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Scena iš muzikinio spektaklio „Basso Ostinato“

Lapkričio 22 d. (pirmadienį) 18. 30 val., laikantis visų šalies Vyriausybės keliamų saugos reikalavimų, Kretingos rajono kultūros centras kultūros, meno mėgėjus kviečia į senosios muzikos spektaklį „Basso Ostinato“. Šio tarptautinio projekto autoriai yra nusiteikę nustebinti žiūrovą ir pakeisti jo išankstines nuostatas dėl barokinio meno.

Akcentus sudėlioja šiuolaikinė režisūra

Rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus pasidalino žinia, kad projektas „Basso Ostinato“ Lietuvoje bus parodytas 3 kartus: be Kretingos, Vilniaus ir Nidos žiūrovams.

„Taigi turime išskirtinę galimybę pakliūti į baroko epochos istorinę tikrovę, ir, svarbiausia, kad kretingiškiams tai nekainuos – renginys nemokamas“, – kalbėjo P. Razmus, gerą žodį skyręs vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausiajai režisierei, Lietuvos mėgėjų teatrų asociacijos vicepirmininkei Auksei Antulienei, kurios iniciatyva „Basso Ostinato“ ir atvyksta į Kretingą.

Režisierė prisipažino, kad šią galimybę padovanojo pažintis ir kolegiški santykiai su viena projektų iniciatorių režisierių choreografių Jūrate Širvyte-Rukštele, kuriai prasitarus, kad projekto aktoriai ir režisieriai važiuoja prošal į Nidą, tad kodėl neužsukus ir į Kretingą?

„Žinoma, kad pasiūlymą priėmiau su džiaugsmu – ne kaskart pasitaiko, kad į mūsų sceną atvyktų garsūs, daugybėje tarptautinių projektų su didžiausiu pasisekimu dalyvavę aktoriai – dainininkai, muzikantai, šokėjai“, – kalbėjo A. Antulienė.

„Basso Ostinato“ – tai interaktyvus muzikinis spektaklis, kuriamas basso ostinato muzikinės linijos – besikartojančios boso balso melodinės figūros – pagrindu. Projektas publiką įtraukia į baroko istorinę aplinką, sumaniai išnaudojamą režisieriaus ir scenografo, autentišką garsą ir judesį kuria senosios muzikos ir šokio profesionalai: baroko meno kalbą žiūrovai atpažins muzikoje ir šiuolaikinėje režisūroje, o spektaklio akcentai – paslaptis, nuostaba, įtampa, netikėtumas ir atpažįstami senų mafijos filmų stereotipai – neturėtų palikti abejingų.

Muzikinio spektaklio atlikėjai: solistai Nerijus Masevičius, Rūta Vosyliūtė, aktorius ir režisierius Adrian Schvarstein (Ispanija/Argentina), choreografė Jūratė Širvytė-Rukštelė, muzikantai – Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa, mušamieji), Saulius S. Lipčius (barokinė gitara, luto forte), Agnese Kannina (barokinis smuikas, Latvija), Marco Vitale (klavesinas, basso continuo, Italija), Georg Kroneis (viola da gamba, Austrija).

„Šiam spektakliui nėra amžiaus cenzo, todėl norėtųsi jame pamatyti ir gimnazijų, progimnazijų mokinius, kurių laukia ne tik įdomus spektaklio siužetas, bet ir nepakartojama pažintis su senoviniais muzikos instrumentais“, – kvietė A. Antulienė, o jai paantrinęs P. Razmus atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje barokinės muzikos atlikėjų nėra daug ir kad „Basso Ostinato“ – graži sąsaja su Kretingoje vykstančiu senosios muzikos festivaliu.

Ir kretingiškiai išreikš meilę teatrui

Taip jau sutapo, kad lapkričio 22 d. 18 val. online, tai yra nuotoliu, startuos ir AITA/IATA, arba Pasaulinės mėgėjų teatrų asociacijos, surengtas II tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Theatre Is My Love“ („Teatras – mano meilė“), kurio programą teatro meno mėgėjai suras https://theatreismylove.online/ .

„Kai per pandemiją buvo viskas uždaryta, vadinasi, suvaržyti ir teatro spektakliai, Pasaulinė mėgėjų teatrų asociacija nusprendė surengti festivalį per nuotolį – internetu buvo rodomi spektaklių įrašai, įvyko forumas, kūrybinės laboratorijos. Štai man teko jose dalyvauti su aktoriumi iš Čilės, ko galbūt niekada nebūčiau padariusi gyvai“, – apie tam tikrus darbo per nuotolį pranašumus kalbėjo A. Antulienė.

Sumanymui pavykus, Pasaulinė mėgėjų teatrų asociacija festivalį sumanė rengti ir šiemet. Rugsėjį įvyko atranka, ir Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ šešėlių spektaklis „Kretingos istorija vaikų pasakose“ pateko į festivalio programą. Iš viso tarptautinė komisija atrinko 4 vaikų ir jaunimo bei 7 suaugusiųjų mėgėjų teatro spektaklius iš Malaizijos, Rusijos, Latvijos, Singapūro, Lenkijos, Australijos, Slovakijos, Irano ir Lietuvos. Taip pat bus rengiami du forumai, kuriuose jų dalyviai aptars matytus spektaklius, pasidalins patirtimi, kaip teatrai išgyvena pandeminį laikotarpį.

„Turėsime galimybę ne tik Lietuvos, bet ir Kretingos vardą pagarsinti pasaulio mastu, juolab kad atžalyniečiai padirbėjo sukurdami titrus anglų kalba, sukurti intarpai Kretingai pristatyti“, – pasidžiaugė A. Antulienė.

Šešėlių spektaklyje vaidina: Greta Anusaitė, Akvilė Slušnytė, Gabrielė Zaleckytė, Ugnė Jurkutė, Neringa Kvajauskaitė, Džiugas Paulauskas, Tadas Ramanauskas, Domantas Valiūnas, Lukas Juodys, Mantė Samėnaitė, Marija Bruzdeilynaitė, Saulė Baltaragytė.

Pakvies ir į tradicines šventes

Tradiciškai Kretingos rajono kultūros centras mažuosius kretingiškius ir suaugusiuosius gruodžio 4 dieną pakvies į miesto eglės įžiebimo šventę, kurią papuoš kultūros, miesto seniūnijos darbuotojų inicijuota nykštukų alėja, jau pradėti ir šviesos instaliacijų atnaujinimo darbai. Šventės scenarijų kuria Kretingos rajono kultūros centro režisierė Karolina Moncevičienė, scenoje subursianti gyvus nykštukus, skambės muzika, sveikinimai. „Turėsime įvairių staigmenų, kurių nesinori atskleisti, tačiau didesnio koncerto dėl pandemijos teko atsisakyti“, – paaiškino rajono Kultūros centro direktorius P. Razmus.

Gruodžio 10 d. kretingiškių laukia tradicinis koncertas „Susitikimai su klasika“ – skambės Kauno valstybinio muzikinio teatro programa, o į paramos-labdaros koncertą „palaiminki gerumą...“ susirinkę žiūrovai galės paaukoti neįgalius vaikus ir jų tėvus vienijančiai bendrijai „Viltis“. Renginio globėjas – rajono meras Antanas Kalnius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas