Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Progimnazijos bendruomenė svečius pasitiko pagal mūsų tautos tradicijas – duona su druska juos vaišino renginio vedėja Sigita Dirmeitienė.

Vakar senu lietuvišku papročiu – vaišindama duona su druska, linkėdama skalsos ir darnos – Simono Daukanto progimnazijos bendruomenė pasitiko svečius – projekto „Explore, Create and Know“, vykdomo pagal Erasmus programą, partnerius iš Lenkijos, Prancūzijos, Portugalijos, Graikijos ir Turkijos. Tai buvo antrasis projekto dalyvių susitikimas, pirmasis jų įvyko Graikijoje.

„Mūsų vykdomas projektas šiais metais turėjo būti baigtas, tačiau jis prasitęsė dėl koronaviruso pandemijos“, – kad projekto partnerių, tarp jų – ir Simono Daukanto progimnazijos bendruomenės, dar laukia ne vienas susitikimas kitose šalyse, tvirtino šios mokymo įstaigos direktorė Sigita Jonaitienė.

Mokyklos direktorė Sigita Jonaitienė projekto partneriams linkėjo tvarios draugystės.

Projekto esmė – ugdyti skaitymo, kalbėjimo, rašymo anglų kalba įgūdžius, kūrybiškumą, kritinį mąstymą. Projekto dalyviai taip pat susipažįsta su skirtingomis Europos šalimis, jų kultūra.

Daukantiečiai savo svečiams – iš kiekvienos šalies atvyko po 4 mokinius ir 2 mokytojus – taip pat parengė išsamią ir gausią viešnagės programą, pagal kurią svečiai jau susipažino su tautiniais lietuvių rūbais, tautinėmis juostomis – platesnė pažintis su jomis projekto partnerių laukė edukaciniame užsiėmime, apsilankė įžymiausiose ir gražiausiose Kretingos vietose.

Šiandien, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Sigitos Dirmeitienės, projekto koordinatorės Živilės Sabaliauskaitės, geografijos mokytojos Gražinos Žiliūtės, svečiai apsilankys Kartenos piliakalnyje, o Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje, vadovaujamame Violetos Čėsnienės, mokysis žaisti žemaitiškus liaudies žaidimus. Be jokios abejonės, visų laukia ir pažintis su mūsų krašto kulinariniu paveldu, o mokomosiose dirbtuvėse portugalai, prancūzai, lenkai, graikai ir turkai pratęs kurti patarlių ir priežodžių žodyną, kurį daukantiečiai jau sudarė rusų-anglų-lietuvių kalbomis. Šis žodynas bus praturtintas naujomis kalbomis, kuriomis kalba projekto partneriai.

Simono Daukanto progimnazijos šokių kolektyvas Europos šalių mokytojus ir mokinius pasitiko tradicine „Kepurine“.

„Pakviesime svečius ir į lietuviškas sporto žaidynes, protų mūšį, kuriame kiekvienas galės pasivaržyti tomis žiniomis, kurių įgijo būtent per projektines veiklas, tikimės, kad projekto partneriams patiks ir mūsų numatytosios molio dirbtuvės, per kurias jie mokysis lipdyti mūsų tradicinius švilpius“, – Simono Daukanto progimnazijos direktorė S. Jonaitienė vylėsi, kad svečiams iš Europos patiks Kretinga, žemaičių kraštas, progimnazija ir jos erdvės.

Simono Daukanto progimnazijos bendruomenė projektą vertina kaip dar vieną galimybę pagerinti mokinių pasiekimus, tobulinti savąsias kompetencijas, susipažinti su Europos šalių švietimo sistema, pasimokyti naujų švietimo patirčių. „Visiems projekto partneriams linkiu tvarios ir ilgalaikės draugystės“, – sveikindama projekto partnerius pirmąją susitikimo dieną linkėjo S. Jonaitienė.

Svečius Simono Daukanto progimnazijos bendruomenė pasitiko ne tik duona su druska, bet ir tautiniu šokiu, daina, muzika – tais tapatumo ženklais, kurie geriausiai atspindi mūsų tautos kultūrą ir papročius.

Projekto koordinatoriai su renginiai svečiais: (iš kairės) mokyklos direktorius Ya?ar Cihan Ünal ir projekto koordinatorius Mehmet ?oban iš Turkijos, mokytoja Agostinha Gomes iš Portugalijos, mokytojas Gkanios Dimitrios ir mokyklos direktorė Maria Tachtsoglou iš Graikijos, anglų kalbos mokytoja F?tima Taveira iš Portugalijos, rajono meras Antanas Kalnius, Simono Daukanto progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė, projekto kuratorė Patricia Zanon ir anglų kalbos mokytoja Diane De Sarcilly iš Prancūzijos, anglų kalbos mokytojos Sylwia Kaniewska ir Anna Sepioło iš Lenkijos, Simono Daukanto progimnazijos projekto koordinatorė Živilė Sabaliauskaitė.

Vaikus šventiniam koncertui parengė muzikos mokytoja Daiva Beivydienė, šokio mokytoja Raimonda Grikšienė, renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja Sigita Dirmeitienė, į anglų kalbą vertė Asta Bukauskienė.

Renginį pagerbė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, specialistė Jolanta Jurgutienė.

---

Tarptautinis Erasmus tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projektas „Explore, Create and Know“ finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų, startavo 2019 m. spalio mėnesį. Vykdydama projektą, Simono Daukanto progimnazija bendradarbiauja su kolegomis iš penkių šalių: Prancūzijos (College La Plaine Lavardac), Lenkijos (Publiczna Szkola Podstawowa W Starej Slupi), Portugalijos (Escola Secundaria Dr. Joaquim Gomes Ferreira ASlves, Valadartes, Vila Nova de Gaia), Graikijos (Dimotiko Scholeio Plateos Imathias) irTurkijos (Talatpasa Ortaokulu). Projekto trukmė – 2 metai. Projekto koordinatorė Sandra Katkuvienė, ją šiuo metu pakeitė Živilė Sabaliauskaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas