NKL naujienos

• 2021-11-05
Komandų kaimynių susitikimo momentas

Skirtingai praėjusį savaitgalį „7bet-NKL“ (Nacionalinės krepšinio lygos) pirmenybėse sekėsi abiem kaimyninėms – Kretingos ir Palangos – komandoms: Arimanto Mikaločiaus treniruojami „Kretingos“ krepšininkai pasiekė dvi pergales ir pagerino savo pozicijas turnyro lentelėje, o Povilo Šakinio vadovaujami Palangos ,,Kuršiai” pergalių neiškovojo. Keturias pergales per VIII turus pasiekę Palangos krepšininkai keturiolikos komandų rikiuotėje žengia aštunti, o viena pergale mažiau turintys Kretingos krepšininkai pakilo į devintą vietą.

Spalio 28 d. „Kretingos“ komanda 77:73 (14:22; 24:18; 18:17; 21:16) palaužė Mažeikių „Mažeikius“ (3 pergalės, 5 pralaimėjimai). Šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir I kėlinį turėjo 12 taškų persvarą (9 min. 10:22), bet kovingai nusiteikę kretingiškiai prieš didžiąją pertrauką sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 38:40. Trečią kėlinį „Kretingos“ komanda pradėjo dviem kapitono Dominyko Matučio ir vienu Edgaro Preibio tritaškiais ir išsiveržė į priekį – 47:42, bet po trijų kėlinių minimalią persvarą vis dar turėjo varžovai – 56:57. Ketvirtą kėlinį ir toliau vyko atkakli kova, bet rungtynių pabaigą šaltakraujiškiau sužaidė „Kretinga“, pasiekusi svarbią pergalę.

Šiose rungtynėse „Kretingai“ atstovavo: Rytis Zabita (10/13 dvitaškių, 8 atk. kamuoliai, 24 naud. balai) – 20, Domininkas Matutis (3/4 tritaškiai, 6 rez. perdavimai) – 17, Aidas Viskontas (3/5 tritaškiai) – 13, Edgaras Preibys (7 atk. kamuoliai) – 10, Eimantas Žilius (10 atk. kamuolių) – 9, Srdanas Ivičius (5 atk. kamuoliai) – 7, Rokas Šimkevičius – 1, Kornelius Stonkus.

Tos pačios dienos vakarą Palangos „Kuršiai“ išvykoje 87:104 (21:31: 23:29; 25:22; 18:22) turėjo pripažinti „Šilutės“ (4 pergalės, 4 pralaimėjimai) komandos pranašumą. Šilutiškiai nuo pat rungtynių pradžios šovė į priekį ir jau baigiantis II kėliniui turėjo didžiausią rungtynėse 23 taškų persvarą (19 min. 36:59). Po pertraukos vaizdas aikštėje stipriai nesikeitė, III kėlinio pabaigoje palangiškiams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 10 taškų, bet iki vienženklio nepavyko nė karto, ir varžovai pasiekė įtikinamą pergalę.

Palangos „Kuršių“ komandai sėkmingiausiai atstovavo: Derekas Hane’sas (7/14 dvitaškiai, 12/13 baudų, 5 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai) – 29, Ernestas Jaškus (4/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3 per. kamuoliai) – 14, Justinas Young’as (6/8 dvitaškiai, 2 blokai) – 12, Herkus Kumpys (4 rez. perdavimai) – 9, Tadas Budrys (8 atk. kamuoliai) – 8, Justas Žiubrys.

Spalio 30 d. kretingiškiai pirmajame istorijoje oficialių rungtynių kaimynų derbyje 85:81 (16:24; 22:11; 23:16; 24:30) palaužė Palangos „Kuršių“ (4 pergalės, 4 pralaimėjimai) komandos pasipriešinimą. Nors rungtynes sėkmingiau pradėjo „Kuršiai“, po I kėlinio pirmavę 8 taškais, kretingiškiai geriau sužaidė antra ir trečią kėlinius ir prieš paskutinį kėlinį turėjo dviženklę 10 taškų persvarą – 61:51. Ketvirtą kėlinį „Kretinga“ po R. Zabitos dvitaškio turėjo ir 14 taškų persvarą (33 min. 70:56). Nors per likusį laiką šeimininkams pavyko aptirpdyti kretingiškių persvarą, šie iškovojo antrą iš eilės ir trečią šį sezoną pergalę ir pakilo į devintą turnyro lentelės vietą. Šiuo metu sėkmingesnius momentus „7bet-NKL“ fiksuoja tik pačioje turnyro lentelės viršūnėje esančios Marijampolės, Gargždų ir Telšių komandos.

„Kretinga“: Rytis Zabita (8/9 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 19, Aidas Viskontas (5/7 dvitaškiai, 4 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) – 17, Kornelijus Stonkus (3/3 tritaškiai) ir Eimantas Žilius (3/4 tritaškiai, 7 atk. kamuoliai) – po 14, Domininkas Matutis (2/6 tritaškiai, 4 rez. perdavimai) – 10, Edgaras Preibys – 7, Srdan Ivic ir Rokas Šimlevičius – po 1, Haroldas Saprykinas.

Palangos „Kuršiai“: Derekas Hanes‘as (8/14 dvitaškiai, 8/10 baudos, 8 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 35 naud. balai) – 27, Karolis Sapiega (5 atk. kam.) – 12, Vidmantas Užkuraitis (3/4 trit.) – 10, Tadas Kararinas – 8, Justin‘as Young‘as – 7, Tadas Budrys – 6, Justas Žiubrys – 3.

Sėkmingas žaidimas buvo įvertintas: abejose rungtynėse puikiai rungtyniavęs „Kretingos“ vidurio puolėjas Rytis Zabita buvo pripažintas geriausiu „7bet-NKL“ savaitės žaidėju. Savaitgalį jis pelnė po 19,5 taško, atkovojo po 6,5 kamuolio, išprovokavo 3 pražangas ir surinko po 22,5 naudingumo balo.

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Savaitgalį vertinu labai gerai, nes iškovotos dvi pergalės. Žaidimas gal ir nebuvo geras, bet kontroliavome abejas rungtynes, geriau už varžovus sužaidėme ir susitikimų pabaigoje. Šios pergalės nuėmė psichologinę įtampą, bet toliau ruošiamės visoms rungtynėms ir stengsimės toliau kovoti dėl kiekvienos pergalės.“

„Kretinga“ vakar Klaipėdos sporto rūmuose susitiko su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“ (8 pralaimėjimai), o lapkričio 6 d. susitiks su Kauno „Žalgiriu-II“ (4 pergalės, 4 pralaimėjimai). Palangos „Kuršiai“ vakar išvykoje žaidė su Telšių ,,Telšiais“ (6 pergalės, 2 pralaimėjimai), o lapkričio 6 d. 19.30 val. namuose priims Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ (7 pergalės, 1 pralaimėjimas).