Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Platina gerąjį badmintono virusą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2021-10-19
Lietuvos badmintono federacijos (LBF) surengtos spaudos konferencijos dalyviai: (iš kairės) olimpietis Kęstutis Navickas, trenerė Vaida Slušnienė, vilnietė U-13 Lietuvos jaunučių čempionė Jorūnė Šalnaitė ir LBF prezidentas Aurimas Kamantauskas.

Lietuvos badmintono federacijos (LBF) teigimu, Lietuvoje sparčiai daugėja badmintoną žaidžiančių vaikų. Ne išimtis – ir Kretingos rajonas bei Palangos miestas, kur, badmintono trenerės Vaidos Slušnienės pastebėjimu, sparčiai plinta gerasis badmintono virusas: 28-erių metų trenerės ugdytinių gretose – jau beveik 100 jaunųjų badmintono žaidėjų.

Dalis jų – dvi grupės po 20 vaikų nuo 7 iki 15 metų – badmintono pagrindų mokosi, šio žaidimo įgūdžius tobulina Kretingos sporto mokykloje, kurioje badmintonas nuo šių mokslo metų pradžios – nauja sporto šaka.

Tačiau badmintonas Kretingos rajone – ne naujiena ir turi gana gilias tradicijas: badmintoną žaidžia vaikai, jaunuoliai, suaugusieji. Palangoje taip pat veikia badmintono entuziastų suburtas badmintono klubas „Smešas“, kuriame treniruojasi daugiau kaip 40 suaugusiųjų. „Vieni pirmųjų Kretingos krašte badmintoną pradėjo žaisti mano uošvis Arnoldas Slušnys kartu su bendraminčiais buvusiu Kretingos rajono Sporto skyriaus vedėju Nikolajumi Gnedojumi, Darbėnų gimnazijos kūno kultūros mokytoju Rolandu Juknevičiumi. Nuo jų viskas ir prasidėjo: jie pradėjo žaisti, burti aplink save kitus, dalyvauti turnyruose, – per praėjusią savaitę sostinėje LBF surengtą spaudos konferenciją kalbėjo V. Slušnienė, šalies mastu pristačiusi badmintono sėkmės istoriją Vakarų Lietuvos regione. – Taip ir įsisuko karuselė: mano uošvis pradėjo žaisti su sūnumi, mano vyru Edgaru Slušniu, kuris vėliau tapo Lietuvos čempionu, buvo ilgametis rinktinės narys. Susipažinusi su vyru pradėjau žaisti ir aš, o po to galiausiai tapau badmintono trenere.“

V. Slušnienė ir jos vyras Lietuvos rinktinės narys Edgaras Slušnys

Iš Telšių kilusi, nuo vaikystės sportavusi, V. Slušnienė yra baigusi biotechnologijos, vadybos mokslus, tačiau, pamėgusi badmintoną, netikėtai pačiai sau pasuko į kitą veiklą – Klaipėdos universitete studijuoja fizinio aktyvumo ir sporto pedagogiką, treniruoja vaikus, pati, kaip badmintonininkė, dalyvauja įvairiuose šalies ir tarptautiniuose čempionatuose, varžybose, yra dukart Lietuvos mišrių dvejetų čempionė, įvairių turnyrų nugalėtoja ir prizininkė.

Pasak V. Slušnienės, dažnai tėvai, atvedę vaikus į badmintono treniruotes, mano, kad ši sporto šaka – labiau pramoga, ir vaikas be didelių pastangų iškart gali tapti čempionu.

„Iki aukštų rezultatų – ilgas kelias: reikia išmokti žingsnių, valdyti raketę, teisingai judėti, žaidimo taktikos. Be to, badmintonas reikalauja gero fizinio pasirengimo – ištvermės, greičio, vikrumo, geros koordinacijos. Vieni tai turi iš prigimties, kiti išsiugdo per sunkų darbą“, – vardino V. Slušnienė, kurios nuomone, badmintono pranašumas – kad šioje sporto šakoje nėra monotonijos, kadangi galima žaisti su daug varžovų, o ir sporto šakų, kur gali lygiaverčiai varžytis berniukai ir mergaitės bei kuriami jų socialiniai santykiai, nėra tiek jau daug.

V. Slušnienė treniruočių metu

Badmintonas vaikui teikia ne tik fizinę ir socialinę, bet ir emocinę, intelektualinę naudą: vaikai įgyja pasitikėjimo savimi, savigarbos, mokosi siekti tikslo, pergalės, savarankiškai spręsti problemas, įgyja ir kitų gyvenimui svarbių įgūdžių, tarkim, laiko planavimo, organizuotumo.

„Pas mus sportuojantys vaikai nemoka už treniruotes, o, kai reikia pirkti raketes, aprangą, avalynę, važiuoti į turnyrus, mes neskubame apkrauti tėvų – patys ieškome finansavimo šaltinių, kad tėvai tik išleistų vaikus ir daugiau niekuo rūpintis jiems nereikėtų, nes tikrai ne visi turi tam galimybes. Tokia yra mūsų patirtis, ir tai tikrai duoda rezultatų – badmintoną pradeda žaisti ne tik vaikai, bet ištisos šeimos – nuo anūkų iki senelių“, – patirtimi per LBF spaudos konferenciją dalinosi V. Slušnienė.

Šiame renginyje buvo aptarta ne tik Lietuvoje kylanti badmintono banga ir tai, kad daugėja badmintoną žaidžiančių vaikų, ne tik buvo pasidalinta sėkmės istorijomis, bet ir aptartas labai svarbus klausimus: kada ir vėl turėsime šios sporto šakos olimpiečių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas