Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Senųjų Kretingos medžių likimą sprendžia komisija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2021-10-12
Laima Norvilienė būgštauja, svyranti laibakamienė liepa kurią dieną gali užvirsti ant jos ūkinių pastatų.

Vilniaus g. Nr. 21A namo, kitapus parduotuvės „Liepa“, gyventoja Laima Norvilienė piktinosi, kad jai tenka eiti „kryžiaus kelią“ po įvairias instancijas, kad būtų prižiūrima už jos privataus sklypo esanti valstybinė teritorija upės link ir pašalintas, jos manymu, pavojingai išlinkęs medis. Tačiau medžius apžiūrėjusi komisija nusprendė kitaip.

Vieną nukirto, kitą paliko

Moteris rodė už jos sklypo tvoros, griovoje, plytintį šabakštyną – suvešėjusius krūmokšnius ir tarp jų kylančius aukštaūgius medžius: „Jei liepa virstų per audrą, nušluotų greta stovinčius ūkinius mano ir kaimyno pastatus: pažiūrėkit, čia pat katilinė – jei užkliūtų kaminą, kiltų didžiulis gaisras.“

L. Norvilienė tikino, kad dėl senų medžių likvidavimo kreipėsi į seniūniją, aplinkosaugininkus. Jos žodžiais, atvyko specialistas, pažymėjo vieną medį, kurį būtina šalinti, raudona linija. „Po to atvyko komisija: papriekaištavo, kodėl pati netvarkau tos teritorijos. Bet aš gi negaliu brautis į valstybinę žemę. Be to, neturiu ir galimybių, nes slaugau sunkiai sergantį vyrą. Komisijos moterys tarpusavyje kalbėjosi, kad čia nėra kaip privažiuoti: iš vienos pusės – kapinės, o iš kitos – aukštas šlaitas, samdyti aukštalipius būtų per brangu“, – bėdojo kretingiškė.

Ji tęsė mintį: „Betgi, sakiau, tie medžiai per trejus metus, kiek čia tegyvenu, neužaugo. Teritorija nuo seno yra apleista“. L. Norvilienė sakė žinanti, kad privatininkams už netvarkomą teritoriją uždedamos baudos, bet kaip yra, kai netvarkoma valstybinė žemė?

Mieste – apstu senų medžių

Moteris sakė gavusi pranešimą, kad nudžiūvusį medį nupjaus – ką jau ir padarė, o liepą paliks. Tačiau būtent toji liepa jai ir kelianti didžiausią nerimą.

Komisijos atsiųstame rašte teigiama, kad nuspręsta pašalinti nudžiūvusį alksnį, o liepa esantis sveikas medis, todėl leidimas kirsti ją nebus išduodamas – medis priskiriamas saugotiniems, nes atitinka ne miškų ūkio paskirties žemėje augančių medžių kriterijus.

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė sakė pasitikinti komisijos kompetencija, kurios sprendimas – be reikalo nekirsti sveikų medžių. Nuo vėjo pasvirę medžiai supa senąsias kapines, auga prie bažnyčios, aplink Rotušės aikštę. „Tektų ir tuos visus medžius nupjauti, miestas nupliktų. Mes tikrai ne visų gyventojų pageidavimus pildome. Manau, kad daugumai kretingiškių gražu, kai miestas žalias. O kas būtų, jeigu būtų, sunku nuspręsti – nė vienas nesame nuo nelaimių apsaugoti“, – kalbėjo G. Liobikienė.

Rengs Akmenos pakrančių tvarkymo vizualizaciją

Tačiau seniūnė sutinka dėl apleistų Akmenos upės pakrančių sutvarkymo būtinybės. „Palei visą Akmeną – vien šabakštynai, ne išimtis – ir teritorija palei senąsias miesto kapines. Prieš metus pagal seniūnijos galimybes pradėjome tvarkyti paupius – iškirtome ir išvalėme ruožą ties miesto angelu, palei J. Basanavičiaus gatvę. Šiemet ketiname skelbti konkursą ir rinkti Akmenos pakrančių sutvarkymo vizualizacijos idėjas, kad ateityje galima būtų sutvarkyti ir džiaugtis per miestą tekančia upe“, – patikino G. Liobikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas