Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto pirmininkas Juozas Mažeika padėkojo ilgametei Kretingos ligoninės vyriausiajai gydytojai Ilonai Volskienei, kuriai, kaip vadovei, šiandien – paskutinė darbo diena.

Šią savaitę įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos reikalų komiteto posėdyje jo nariai, be rajono tarybos posėdžio darbotvarkės, aptarė ir kovido situaciją mūsų rajone, taip pat – padėkojo ilgametei Kretingos ligoninės vyriausiajai gydytojai Ilonai Volskienei, kuri, kaip vadovė, šiandien dirba paskutinę dieną.

Rengiamas naujas konkursas

Komiteto pirmininkas Juozas Mažeika, įteikęs vyriausiajai gydytojai raudonų rožių puokštę, padėkojo už gebėjimą vadovauti ligoninei, jos personalui, už vadybinius gebėjimus, teisingus darbo principus, tarnystę, žmogiškąsias savybes. Be J. Mažeikos, I. Volskienei gerus žodžius skyrė rajono meras Antanas Kalnius, vicemeras Dangiras Samalius, Sveikatos komiteto nariai Augenija Juknevičienė, Valerijonas Kubilius, Stasys Kaniava, o Antanas Puodys juokavo, kad reikia suskubti registruotis pas Iloną, jau kaip pas gydytoją specialistę.

Savo ruožtu I. Volskienė taip pat padėkojo rajono vadovams, su kuriais jai teko dirbti, spręsti svarbius, galima sakyti, strateginius, su rajono žmonių sveikata susijusius klausimus, ligoninės išlikimo problemą, investicijų būtinybę.

Spalio 6 d. įvyks rajono Savivaldybės paskelbtas konkursas Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigoms užimti. Šių dienų duomenimis, į šias pareigas pretenduoja 3 kandidatai, I. Volskienė konkurse dalyvauti atsisakė.

Domino kovido situacija ligoninėje

Kasdien į Kretingos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių kreipiasi iki 10 kovido liga sergančių pacientų, iš kurių 3–5 skiriamas stacionarinis gydymas.

I. Volskienės pastebėjimu, apie 90 proc. stacionariai gydomų pacientų yra neskiepyti.

„Daug šeiminių atvejų, kai serga vyras žmona, vaikas, – kalbėjo gydytoja. – Personalas dirba įtemptai, sunkiai, jaučiame stygių vidaus ligų gydytojų, kurie ir neša tą krūvį, personalas pavargęs – ypač veikia pacientų mirtys. Ir, jeigu per pirmą karantiną dar buvo entuziazmo, tai dabar to nebelikę, o sergantis personalas įneša dar daugiau korekcijų, kai reikia sustyguoti darbus.“

Kretingos ligoninėje sergantiesiems kovidu yra parengtos 35 lovos, jeigu ligonių daugėtų, tektų atsisakyti kitų skyrių, tarkim, Chirurgijos paslaugų, kurios, kaip ir akušerinės paslaugos, dabar dar yra teikiamos. Gera žinia ta, kad jau kurį laiką pacientus iš Palangos perima Klaipėdos gydymo įstaigos. „Iki tol jų turėjome iš visos Lietuvos“, – kad iš Palangos vežami pacientai didino ir taip didelius krūvius, neslėpė ligoninės vadovė.

Kovido situaciją apibendrino ir Kretingos šeimos medicinos centro vadovė gydytoja A. Juknevičienė. „Taip nesame dirbę nė per didžiausią gripo epidemiją, – teigė ji. – Gal ir atrodo, kad mūsų klinika – tuščia, tačiau per dieną tenka priimti 250–270 žmonių, nekalbu apie skambučius telefonu. Tenka spręsti daugybę rebusų: kas grįžo iš užsienio, kas išvažiuoja, skiepytas neskiepytas, testas darytas nedarytas, viską reikia žmonėms išaiškinti, kas atima labai daug laiko.“

Gydytojos teigimu, niekur nedingo ir kitos ligos: širdies-kraujagyslių, traumos, onkologiniai susirgimai, būtinybė pacientus parengti operacijoms. „Viską reikia daryti labai greitai, krūviai tikrai dideli, ypač slaugytojoms, kurios dar dirba ir mobiliajame patikros punkte, kur vienam žmogui reikia atlikti iki 120 testų. Slaugytojos guodžiasi, kad ir kojos, ir rankos paskausta nuo tokio krūvio, ne viena iš nuovargio ir apsiverkia“, – kalbėjo A. Juknevičienė, akcentuodama, kad klinikos personalas yra pasiskiepijęs, o 95 proc. sergančiųjų kovidu pacientų yra neskiepyti.

Klinikos vadovė išsakė ir testavimo problemą: jeigu testai daromi per anksti, jie neparodo tikros situacijos, jeigu per vėlai – liga įsigali, ir kartais gydymo namuose nebepakanka. „Labai sunku pagauti tą vadinamą aukso vidurį, taigi problema išlieka, ypač dėl eilių testams atlikti“, – sakė ji.

Praėjusios savaitės duomenimis, per 7 dienas susirgusiųjų 158 (buvo 114), sergamumas 100 tūkst. gyventojų per 14 d. – 734,1 (buvo 616,2), vakcinuota 519 (buvo 237), galimai imunizuotų gyventojų dalis sudaro 59,5 proc. (buvo 54,3 proc.), testų per 7 d. atlikta 1 tūkst. 860, teigiamų testų dalis – 9,5 proc. (buvo 6,7 proc.), COVID-19 gydyti užimtos 32 lovos, nepasiskiepijusių pacientų dalis ligoninėje – 90,6 proc. (buvo 83,3 proc.).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas