Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 0 %
Naktį-14°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar pritariate sostinės iniciatyvai atsisakyti šventinių fejerverkų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2021-ųjų Metų žmogų!

Edgaras ZABORAS
Arimantas MIKALOČIUS
Jūratė MAČERNIENĖ
Dalia ČINKIENĖ
Kazys MAKSVYTIS
Virginijus JAPERTAS
Ingrida TAUJANSKIENĖ
Alma JANKAUSKIENĖ
Nerijus ČAPAS
Ričardas JOVAIŠA
Komentarų topas
Salantiškis Romualdas Leknius paliko ryškų įspaudą miesto ir krašto sporto istorijoje.

Salantų miestas visada buvo matomas ir girdimas visuomeniniame bei sportiniame rajono gyvenime.

Salantams pasisekė, nes jame gimė ir iki šiol gyvena jaunystėje buvęs aktyvus, judrus ir daugelyje sričių gabus, neseniai 80-metį atšventęs Romualdas Leknius. Šiandieninis jubiliatas jaunystėje buvo Salantų futbolo, krepšinio, tinklinio ir Kretingos rajono stalo teniso komandų vedantysis žaidėjas. Jis buvo kviečiamas ir į Klaipėdos „Atlanto“ futbolo komandą, tačiau tuometė materialinė padėtis nebuvo palanki gabiam jaunuoliui, todėl šio viliojančio pasiūlymo teko atsisakyti.

Svariausių laimėjimų Romualdas pasiekė stalo tenise. Jis – kandidatas į sporto meistrus. Daugelį metų su anapilin išėjusiais puikiais žmonėmis ir sportininkais – Algimantu Akinsku, Andriumi Drevinsku, Donatu Jokšu – ir šių eilučių autoriumi K. Leknius atstovavo Kretingos rajonui įvairaus lygio respublikinėse varžybose. Kartu su legendiniu stalo tenisininku Algimantu Akinsku buvo Lietuvos švietimo darbuotojų stalo teniso čempionas.

Atkūrus nepriklausomybę, Kretingos rajono stalo teniso komanda „Dara“, kurios narys buvo ir Romualdas Leknius, atstovavo Kretingai Lietuvos čempionate pirmoje ir apie dešimtmetį – antroje lygoje.

Baigęs aktyviai sportuoti, savo sukauptą patirtį ir meistriškumą Romualdas perdavė jauniems žaidėjams ir ėmėsi trenerio darbo. Ir greitai pasirodė darbo rezultatai.

Iš kairės: Arvydas Venslauskas, Tomas Narmontas, Romualdas Leknius ir Kazys Stankus.

Anot salantiškio stalo tenisininko, įvairių varžybų organizatoriaus ir dalyvio Kazio Stankaus, Salantai tapo rajono stalo teniso centru. R. Leknius išugdė aukšto lygio stalo tenisininkus Rimantą Lubį, Gediminą Žilį, Kazį Stankų, brolius Tomą ir Darių Narmontus, Žilviną Narvilą ir kitus, kurie pamilo šį elegantišką „ping-pong“ žaidimą.

Vienas Klaipėdos krašto sporto korespondentų jubiliatą yra pavadinęs „Salantų sporto dievu“.

Romualdas Leknius buvo aktyvus visuomenininkas, pirmasis atkurtos Lietuvos nepriklausomybės Salantų miesto tarybos pirmininkas. Jubiliejaus proga jį pasveikino Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas, ilgametis Salantų vidurinės mokyklos direktorius Vaidutis Butkus su žmona Irūna, Kretingos rajono stalo teniso prezidentas, rajono tarybos narys Vytautas Ročys, buvę auklėtiniai, kolegos, draugai.

Buvo surengtas stalo teniso turnyras, kuriame dalyvavo dvylika žaidėjų iš Mažeikių, Klaipėdos, Kretingos, Salantų. Šio turnyro tikslas buvo ne rezultatų siekimas, o išreikšta pagarba už ilgametį sporto, ypač stalo teniso, puoselėjimą. Varžybos vyko dviejuose pogrupiuose. Pogrupių pirmos ir antros vietų laimėtojai susitiko pusfinalyje, o jų nugalėtojai – finale.

Nugalėjo jaunosios kartos R. Lekniaus auklėtinis Tomas Narmontas, antras, pralaimėjęs tik čempionui, tapo Arvydas Venslauskas, trečias – šio turnyro organizatorius Kazys Stankus.

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti jubiliato dukters Saulės Kagan išsiuvinėtais paveikslais su stalo teniso raketėmis, o visi dalyviai pasipuošė vardiniais R. Lekniaus atminimo medaliais.

Aloyzas RUMBUTIS

Buvęs komandos „Dara“ kapitonas


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas