Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 15 %
Naktį6°C debesuotumas 21 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Naujai išrinkta „Apskritojo stalo“ pirmininkė Viltė Joknytė (pirma iš kairės) ir jos pavaduotoja Agnė Buivydaitė (pirma iš dešinės) tikino tęsiančios buvusio AP pirmininko Mindaugo Orlovo (viduryje) pradėtus darbus.

Rugpjūčio viduryje Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritasis Stalas“ pirmininke tapo ilgametė šios organizacijos savanorė Viltė Joknytė. Mergina kartu su pavaduotoja, taip pat didelę savanorystės patirtį sukaupusia Agne Buivydaite tikisi galėsiančios dar labiau įsiklausyti į Kretingos jaunimą ir realizuoti naujas idėjas.

Merginos prisiminė, kokiomis aplinkybėmis ir kada prisijungė prie „Apskritojo stalo“ savanorių. „Apskritojo stalo“ veikloje pradėjau dalyvauti 2015 metais, savanoriaudama „Color run“ renginyje. Sunku patikėti, kad esu šios organizacijos narė jau šešerius metus“, – teigė A. Buivydaitė.

Viltė Joknytė „Apskritojo stalo“ savanore tapo 2018-aisiais, pradėjusi savanorystę per jaunimo muzikos vakarą „Kreatyvas“. „Man tokia veikla patiko ir buvo artima, tad sulaukusi pakvietimo, nutariau dalyvauti ir kitose „Apskritojo stalo“ veiklose“, – pradžią prisiminė V. Joknytė.

Anot pašnekovių, naujose pareigose jos turės galimybę pritaikyti ir savų studijų metu įgytas žinias, kompetencijas. A. Buivydaitė šią vasarą Kauno kolegijoje baigė anglų kalbą ryšiams su visuomene, buvo aktyvi studentų atstovybės narė ryšiams su visuomene komitete. V. Joknytė Vilniaus universitete rudenį tęs praėjusiais metais pradėtas verslo informacijos vadybos studijas.

Paklausus, kaip pavyks suderinti pirmininkės pareigas ir studijas, V. Joknytė teigė, kad pirmiausia reikės dar labiau išmokti racionaliai planuotis savo laiką. „Pasitelkus šiuolaikines technologijas daugybę klausimų galima išspręsti ir nuotoliniu būdu, tačiau į Kretingą tikrai sugrįšiu dažnai. Jau darėme kelis nuotolinius susitikimus, tad šis modelis kol kas veikia. Savanoriai tikrai neliks be priežiūros – organizacijoje lieka ir buvęs pirmininkas Mindaugas Orlovas, tad kilus klausimams jis savanoriams tikrai padės“, – tikino pašnekovė.

Pasak jos, šios pareigos – galimybė įgyti daugybę naujos patirties abiem – rengti projektus, kurti renginių scenarijų, galvoti apie socialinių tinklų komunikaciją, kurti vizualus ir dar daugybė kitų veiklų. „Kai savanoriaudavome, buvome atsakingos už vieną ar kelias užduotis, dabar ant mūsų pečių gula visa atsakomybė“, – tikino V. Joknytė.

Kadangi naujose pareigose pašnekovės yra vos porą savaičių, jų teigimu, priešaky dar laukia susipažinimas su įviairiais organizacijos dokumentais, mokymasis administracinio darbo pagrindų.

Dar vienas merginų tikslas – ieškoti „Apskritojo stalo“ komandos papildymo: „Jaunų žmonių Kretingoje tikrai netrūksta, tikimės, kad keletas jų sieks tapti ir „Apskritojo stalo“ savanoriais. Šiandien „Apskritajame stale“ yra 7 savanoriai, tad nauji komandos nariai yra labai laukiami.“

V. Joknytės ir A. Buivydaitės tikinimu, vienintelis jų keliamas kriterijus naujiems komandos nariams – noras mokytis ir tobulėti.

„Komandą kol kas sudaro tie, kurie buvo suburti iki mūsų, bandysime papildyti savanorių gretas. Lengva nebus, nes moksleivių pažįstame vos kelis, tačiau tikimės, kad į mūsų komandą ateis motyvuotų, norinčių sukurti ką nors gražaus ir prasmingo jaunuolių. Mes pačios irgi atėjusios daug ko nežinojome, tačiau per patirtis žinios ir įgyjamos“, – svarstė kretingiškės.

Jos laukia ir moksleivių, kurie turi savo idėjų: „Nebūtinai savanoriai turi vykdyti tik pagal planą numatytas veiklas. Esame atviros pasiūlymams ir laukiame naujų savanorių su jų mintimis, kokie renginiai ar užsiėmimai būtų aktualūs Kretingos jaunimui.“

Pašnekovės dar konkretaus veiklos plano neturi: „Kadangi veiklos planas rašomas bent metams, greitai jo parengti nepavyks. Tikrai išliks jau tradicija tapę „Apskritojo stalo“ renginiai, pavyzdžiui, „Kreatyvas“ ar jaunimo organizacijoms skirta stovykla, tačiau turime ir keletą naujų idėjų, kurių kol kas dar nenorime atskleisti.“

Merginos ketina tęsti ir karantino metu pradėtą naują iniciatyvą – online pokalbius „Pasikalbam“. „Turime troškimą bent kartą šio formato renginį padaryti ir gyvai, ne tik susirinkus prie kompiuterių ar mobiliųjų telefonų ekrano. Taip pat sieksime tęsti ir pradėtą inicityvą „Susipažinkim“, kurios metu pristatomi „Apskritojo stalo“ nariai“, – apibūdino V. Joknytė ir A. Buivydaitė.

Artimiausias planuojamas renginys – stovykla „Šok į vaibą“. „Dar nežinome, koks bus šios stovyklos konceptas ir formatas – pandeminė situacija nuolatos kinta, artimiausiu metu pateiksime daugiau išsamesnės informacijos“, – netolimos ateities planus atskleidė pašnekovės.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas