Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Maisto papildas

Dviejų Belgijos tyrimų rezultatai rodo, kad visiškos izoliacijos (karantino) laikotarpis turi neigiamos įtakos miegui. Žmonės gulasi vėliau negu įprasta ir prastai miega. Be to, remiantis tyrimo, kuriame dalyvavo žemesniųjų kursų studentai, duomenimis, naudojimasis išmaniaisiais telefonais gali šią problemą dar labiau komplikuoti. Skaitykite toliau ir sužinokite, kurioje šios lygties vietoje yra natūralus junginys melatoninas.

Žmogaus biologija tokia, kad, pradėjus temti, jis apsnūsta ir turėtų eiti miegoti. Smegenys kontroliuoja šį procesą mums to nė nepastebint.

Taip gali būti dėl mūsų jautrumo šviesos ir tamsos impulsams. Akių regos nervai užfiksuoja ryto šviesą. Tada smegenys „liepia“ organizmui išskirti kortizolį ir kitus hormonus, kurie padėtų pabusti.

Sutemus kankorėžinė liauka paskatina cheminės medžiagos melatonino išsiskyrimą. Melatoninas sukelia apsnūdimą ir norą miegoti. Vis dėlto yra dalykų, galinčių sutrikdyti šią sistemą, ir naujųjų tyrimų rezultatai kalba apie izoliacijos laikotarpį ir išmaniųjų telefonų naudojimą, išskirdami šiuos veiksnius kaip du svarius miego trikdžius.

Triskart padaugėjo nusiskundimų nemiga

Pernai Briuselio laisvojo universiteto ir Brugmano miego laboratorijos vykdyto miego tyrimo duomenimis, pirmojo šalies užsidarymo metu triskart padaugėjo nusiskundimų nemiga.

Plataus masto tyrimas, atliktas po antrojo šalių užsidarymo, parodė, kad problema toliau didėjo, kadangi 29 procentai tiriamųjų skundėsi turintys vidutinio sunkumo ir sunkių miego sutrikimų, o tai gerokai daugiau, palyginus su 19 procentų pirmojo šalių užsidarymo metu.

Dirbtinis apšvietimas slopina melatonino išsiskyrimą

Žmonės eina vėliau miegoti ir vėliau keliasi, o tai jau savaime sutrikdo melatonino išsiskyrimo procesą organizme; dėl to pasikeičia miego ir būdravimo laikas, ir rytais žmonės jaučiasi lyg patekę į kitą laiko juostą.

Įjungus dirbtinį apšvietimą tuo metu, kai organizmas tikisi tamsos, gali būti slopinamas melatonino išsiskyrimas. Tai jau savaime gali sutrikdyti miego režimą. Kitas dalykas, galintis sutrikdyti natūralų dienos ir nakties ritmą, moksliškai vadinamą cirkadiniu ritmu, yra naudojimasis elektroniniais prietaisais.

Išmanieji telefonai sukelia problemų

Tai pastebėta atliekant tyrimą su 1 tūkst. 900 žemesniųjų kursų studentų iš Gento ir Antverpeno universitetų. Dieną intensyviai besinaudojančios išmaniaisiais telefonais merginos studentės 20 procentų dažniau skundėsi negalinčios išsimiegoti, palyginus su vaikinais studentais. Dėl tyrėjams nežinomų priežasčių vyrus telefonas veikė silpniau.

Vis dėlto, žinoma, kad prieš miegą naudojamų išmaniųjų telefonų ir kitų elektroninių prietaisų skleidžiama mėlyna šviesa gali sutrikdyti melatonino išsiskyrimą organizme, todėl melatonino išsiskirs mažiau.

Melatoninas kaip papildas

Organizmo gebėjimas išskirti melatoniną palaipsniui silpnėja su amžiumi; neigiamą poveikį melatonino kiekiui organizme daro ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, jau paminėtas naudojimasis elektroniniais prietaisais. Dėl to melatonino išskyrimas sutrinka: jo išskiriama per mažai arba ne laiku.

Norint kompensuoti melatonino trūkumą, galima jo gauti iš maisto produktų, pavyzdžiui, paprastųjų vyšnių, šparagų, pomidorų, grūdų, riešutų ir sėklų.

Sukurta netgi melatonino papildų. Vartodami maisto papildą, pavyzdžiui, „Bio-Melatonite“, iš kiekvienos tabletės gausite gryno, itin kokybiško melatonino. Šio produkto sudėtyje taip pat yra vitamino B3, kuris tausoja natūraliam melatonino išsiskyrimui organizme reikalingą aminorūgštį triptofaną.

Visiškai vienodas kiekis kiekvienoje tabletėje

„Bio-Melatonite“ visiškai saugu vartoti. Jo sudėtyje yra standartizuotas melatonino kiekis, kad galėtumėte jaustis užtikrinti, su kiekviena tablete kasdien gaudami visiškai vienodą kiekį veikliosios medžiagos.

Melatoninas padeda sušvelninti simptomus, pasireiškiančius dėl laiko juostų pakeitimo sindromo. Taip padeda mažinti laiko, reikalingo norint užmigti, trukmę. Teigiamas poveikis pasireiškia suvartojant 1 mg melatonino prieš einant miegoti.

Leiskite tabletei ištirpti po liežuviu pusvalandį prieš einant miegoti ir užsitikrinkite optimalų veikliosios medžiagos įsisavinimą, kad rytą pabustumėte puikiai pailsėję.

---

Daugiau informacijos www.pharmanord.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas