Pajūrio naujienos
Help
2021 Liepa
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 16 %
Naktį18°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar Europos Sąjungai reikėtų stiprinti sienų apsaugą ir griežtinti imigracijos politiką?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Apie nuveiktus darbus pasakojo Edvardas Stalmokas ir Bernadeta Litvinienė.

Šeštadienį atnaujintos poilsiavietės prie Įpilties piliakalnio šlaitai nusidažė mėlynai: čia jubiliejinį – jau dešimtąjį – kartą įvyko unikali Senojoje Įpiltyje sumanyta ir toli net už Kretingos rajono ribų skambanti šventė „Prisirpo mėlynės“, į kurią gausiai atvykę svečiai buvo kviesti apsirengti mėlynai.

Mėlynių prisirpo nedaug

Kaip sakė viena šventės sumanytojų, Kretingos rajono kultūros centro S. Įpilties skyriaus vedėja Danutė Bružienė, kartu su meno vadove Kristina Lauciute-Dimiene vedusi jubiliejinį renginį, prieš dešimt metų pirmąkart bendruomenė vidurvasarį, kai aplinkiniuose miškuose gausu mėlynių, į šiai uogai skirtą šventę susirinko gyvenvietės parkelyje. Tada tradicija tapusiame turgelyje maistu ir vaistu vadinamų uogų buvo apstu, nes beveik visi įpiltiškiai jas rinkdavo.

Gardaus pyrago su mėlynėmis neįmanoma neparagauti.

Jubiliejinėje šventėje, kuri vėliau persikėlė į vis gražėjančią poilsiavietę prie piliakalnio, mėlynių nebuvo daug. Latvijos miškuose surinktų gaidelių – euras už 1 l, tiesiog „pigiau grybo“, – kuriuos įsigyti siūlė Onutė Bernotienė, pastebėjimu, uogų šiemet labai mažai, o ir tos pačios – mažos, nes per patį jų žydėjimą nebuvo lietaus. Be to, aplinkiniai miškai esą tokie išdraskyti, „išpujoti“, kad ten nei uogų, nei grybų beveik nelikę, o ir ji pati, čia gimusi ir augusi, vos nepasiklydusi neatpažįstamai pasikeitusiame Benaičių miške. Jos dukra Vaida Paulauskienė mėlynes, už kurių litrą prašė 6 eurų, surinkusi miškuose aplink Darbėnus. Kiek geriau sekėsi jauniesiems uogautojams Gabijai ir Jonui, uogas pardavinėjusiems po 5 eurus už litrą – jie šventei pririnko beveik 25 litrus mėlynių, tiesa, užtruko pusantros dienos.

Darbų derlingi metai

Šventiniai renginiai prasidėjo mažųjų aktorių, S. Įpilties skyriaus dramos kolektyvo narių, parengta kompozicija. Nuskambėjus Senosios Įpilties himnui, prisiminta šventės istorija, apie kurią – kaip ir apie pačias mėlynes – pasakota skambant jaunosios atlikėjos Emilės Vazbytės bei liaudiškos kapelos ,,Piliakalnis“ atliekamoms dainoms.

Mažieji aktoriai parengė kompoziciją apie mėlynių uogas.

Su jubiliejine švente Senosios Įpilties bendruomenę sveikino Kretingos rajono Savivaldybės tarybos narė Vaida Jakumienė, pasidžiaugusi, jog net ir nedidelė bendruomenė, jeigu ji bus vieninga ir susitelkusi, gali įgyvendinti svajones. Darbėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė savo ruožtu pasidžiaugė, kad bendruomenė moka ir švęsti, ir dirbti: štai kaip gražiai įpiltiškių pastangomis tvarkoma aplinka ir, padedant seniūnijai, baigiamas įgyvendinti bendruomenių iniciatyvų projektas „Viešųjų erdvių sutvarkymas Įpilties poilsiavietėje“.

Senosios Įpilties bendruomenės pirmininkas Edvardas Stalmokas papasakojo, kas jau nuveikta ir kas dar bus padaryta per šiuos darbų derlingus metus: įgyvendinant bendruomenių iniciatyvų projektų varžytuvėse laimėjusį projektą, kuriam skirti per 44 tūkst. eurų, atnaujinti poilsiavietę puošiantys mediniai akcentai, prie tvenkinio įkurtas paplūdimys, pastatyta persirengimo kabina, suoliukai, tilteliai, nutiestas „Basakojų takas“, dar bus įrengti lauko treniruokliai ir sūpynės, pabaigta statyti medžio skulptūrų kompozicija „Nepamirškime savo krašto istorijos“. Patys įpiltiškiai savo jėgom atnaujino kryptis istorinių objektų link nurodančias rodykles. Bendruomenės pirmininkas dėkojo visiems, kurie, pakviesti talkon, prisideda kaip tik galėdami.

„Su tokia bendruomene, kaip Senojoje Įpiltyje, nėra sunku dirbti“, – akcentavo E. Stalmokas.

Bendruomenė gi sveikino savo pirmininką, kuriam šių metų Vasario 16-ąją buvo įteiktos Kretingos rajono Garbės piliečio regalijos. Padėkos už pagalbą rengiant šventę ir aktyvią veiklą taip pat įteiktos Linai Alonderienei bei Aldonai ir Advardui Rusiams.

Svetingos šeimininkės buvo pasidabinusios pirmajai šventei pasiūtomis prijuostėmis.

Vaišės ir linksmybės

Šventę pratęsė grupės ,,Raskila“, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistų Beatos Ignatavičiūtės ir Mindaugo Rojaus, grupės „Žemaitukai“ koncertai. Ir, žinoma, kaip visada Senojoje Įpiltyje neapsieita be vaišių. Šventosios medžiotojų klubo pirmininkas Viktoras Botinas kartu su dešimčia bendraminčių pristatė medžioklės trofėjų parodą ir vaišino tradiciniu patiekalu – tiršta daržovių sriuba su žvėriena. Į putrą, kaip ją pavadino ant ugnies kunkuliuojantį puodą vis pamaišydamas Tadas Paulauskas, šįkart pateko Senosios Įpilties palaukėse sumedžiotas stirninas.

Desertais tradiciškai pasirūpino vaišingosios šeimininkės: pasidabinusios dar pirmajai šventei pasiūtomis prijuostėmis, Aldona Kaubrienė, Danutė Jonušienė, Aldona Rusienė, Birutė Lengvienė, Lina Alonderienė, Lina Narkienė, Ingrida Augutienė, Stanislava Serepinienė, Uoga Rupšienė ir Danutė Bružienė kvietė skanauti pačių keptų pyragų ir keksiukų su mėlynėmis, ragauti sūrio su medumi, atsigerti gaivinančio mėlynėmis pagardinto vandens ir, po trejeto metų pertraukos, vaišintis tradiciniais „kleckais“ su mėlynėmis.

Pagrindiniam renginiui artėjant į pabaigą buvo renkami „mėlyniausi“ jo svečiai – tie, kieno aprangoje dominavo mėlyna spalva ar kitos su mėlynėmis susijusios detalės. Prizai įteikti Mariui ir Rimai Kaubriams, Simonai ir Gvidui Vygantams, Tomui Liutkui ir Armandui Vilčinskui. Ištvermingiausieji šventės dalyviai vakarą leido su DJ Gintu ir grožėjosi šventiniais fejerverkais bei helio balionais.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas