Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Pirmasis – lietuvių kalbos egzaminas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-05-28

Neužilgo šalies, taip pat ir Kretingos rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai laikys valstybinius brandos egzaminus. Pirmasis – lietuvių kalbos egzaminas – jų laukia birželio 7 dieną.

Švietimo skyriaus duomenimis, Kretingos rajono mokyklas baigia 357 abiturientai – į šį skaičių patenka ir Pranciškonų gimnazijos bei Kretingos technologijos ir verslo mokyklos (KTVM) mokiniai.

Rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė pasidžiaugė, kad šiemet daugiau abiturientų rinkosi laikyti valstybinius gamtos mokslų ir informacinių technologijų egzaminus.

Valstybinį matematikos egzaminą pasirinko laikyti 237, lietuvių kalbos valstybinį – 244 ir mokyklinį – 112 mokinių. Biologiją pasirengė laikyti 92, fizikos – 46, chemijos – 14 abiturientų: 13 – iš Pranciškonų gimnazijos ir 1 – iš Vydmantų gimnazijos.

„Bandomuosius egzaminus laikė visų rajono gimnazijų abiturientai, gilią jų rezultatų analizę yra pateikusi Nacionalinė švietimo agentūra, ir mokyklos turėtų detaliai ją išstudijuoti, juolab kad yra pateiktos ir rekomendacijos, ką reikėtų daryti, kad mokiniai sėkmingiau pasirengtų egzaminams. Tarkim, vienas pavyzdžių – grupuoti mokinius ir rengti konsultacijas pagal gebėjimų lygį ta tema, kurios abiturientai nežino ar nemoka ir panašiai“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėją.

Jos pavaduotoja Daiva Tranizienė neslėpė, kad, organizuojant egzaminų sesiją – valstybiniai brandos egzaminai vyks kontaktiniu būdu, teks įveikti ir koronaviruso pandemijos iššūkius, vykdant operacijų vadovo reikalavimus. „Sudarytos egzaminų vykdytojų grupės, numatytos patalpos, kuriose vyks egzaminai“, – D. Tranizienė atkreipė dėmesį, kad klasėse egzaminus laikys po 9 mokinius, kiekvienai grupei skirta po 1 egzaminų vykdytoją ir 3-ims grupėms – po 1 pagalbininką. Egzaminų centrai numatyti Jurgio Pabrėžos universitetinėje ir Pranciškonų gimnazijose, mokykliniai egzaminai, be šių gimnazijų, bus organizuojami KTVM ir Darbėnų gimnazijoje.

Visiems egzaminų dalyviams privalomos apsaugos kaukės.

„Egzaminų naujovė – kad laikant valstybinį lietuvių kalbos egzaminą abiturientams turės būti prieinamas kompiuteris su elektroniniu žodynu. Tai – nemenkas iššūkis, kadangi mokykloms prireiks nemažai kompiuterinės technikos“, – pastebėjo D. Tranizienė.

Šiuos mokslo metus rajono mokyklos užbaigs mišriuoju būdu. Kadangi mūsų rajono savivaldybė nuo gegužės 24 d. vėl „sugrįžo“ į saugiąją zoną, mokiniai tiesiogiai galės mokytis be testavimo.

Švietimo skyriaus vedėja A. Burbienė išsakė lūkestį, kad penktų–vienuoliktų klasių mokinių sugrįžimas į klases galėtų būti aktyvesnis, ir tai vis dėlto lemia tėvų požiūris. „Mokykloms ir tėvams reikėtų surasti kompromisą, kartu atsakyti į klausimus, kurie iškyla, padėti vieni kitiems, kad kuo daugiau vaikų galėtų mokytis tiesiogiai, klasėse, ir pagaliau pajaustų kontaktinio mokymo pranašumus. Visiškai nesvarbu, kad iki mokslo metų pabaigos liko tik mėnuo, bet tas laikas gali padovanoti džiugaus bendravimo su bendraamžiais, pedagogais, kas teigiamai paveiktų vaikų sveikatą, ypač psichoemocinę, o ir atsiradęs valios trūkumas, tingumas mokinius veikia tikrai nekaip“, – savo pastebėjimus išsakė A. Burbienė.

Ji neatmetė nuotolinio mokymo ir mokymosi teikiamų galimybių – vienaip ar kitaip toks mokymo ir mokymosi būdas ateityje išliks, ir hibridinį mokymą bus galima taikyti praktikoje, jį efektyvinti, pritaikyti prie mokyklos poreikių. Todėl visa švietimo sistema privalės susitelkti ir išmokti valdyti skaitmeninius įrankius, skaitmenizuoti savo įgūdžius, valdyti programas – nebeužteks vien tik įjungti išjungti kompiuterio mygtuko. Mokytojai bus priversti gilinti savo kompetencijas, būtinas vaikus pažinti psichologiniais aspektais, turi atsirasti skaitmeninis ugdymo turinys nacionaliniu lygiu, kas kol kas vyksta tik fragmentiškai. Ne mažiau svarbu – kūrybiškumas, gebėjimas valdyti komandą.

„Be viso to, svarbiausia ašis išlieka mokytojas“, – A. Burbienė konstatavo, kad šiais mokslo metais išskirtinio mokytojų trūkumo rajono mokyklos nepatyrė, tačiau artimiausiu 5-erių metų laikotarpiu ši problema iškils. Kitais mokslo metais į rajono mokyklas nebeateis 20 pensinio amžiaus sulaukusių mokytojų iš 12 mokyklų.

20 tiek mokytojų iš 12 rajono mokyklų kitais naujais mokslo metais nesugrįš į klases


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas