Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingiškių kolona – į „Didįjį šeimos gynimo maršą“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-05-18
Pusšimčio kretingiškių automobilių kolona iš aikštelės ties „Kretingos grūdais“ pajudėjo keliu Palanga–Šiauliai, per Dupulčius ir Jokūbavą, Klaipėdos link, o iš ten – į autostradą.

Tarptautinė šeimos diena Lietuvoje šiemet buvo ypatinga: žmonės buvo kviečiami vieninga kolona autostrada Klaipėda–Vilnius vykti į Vilniaus Vingio parke surengtą „Didįjį šeimos gynimo maršą“. Iš Kretingos Klaipėdos link ankstų gegužės 15-osios rytą pajudėjo per pusšimtis tautine atributika pasipuošusių automobilių ir būrys baikerių.

Broliai laimino išvykstančius

Anksčiausiai, vos po 7 val. ryto, prie Kretingos katalikų bažnyčios rinkosi parapijiečiai, į „Didįjį šeimos gynimo maršą“ vykę pačių samdytu autobusu. „Tiesiog norime būti, susijungti su tauta, kad parodytume, jog susitelkėme už krikščioniškas dorybes“, – prieš kelionę kalbėjo Vita Saudargienė, vedina dviem vaikais – 8-mete Orinta ir 11-mečiu Ovidijumi.

Išlydėti parapijiečius atėjo broliai pranciškonai – parapijos klebonas Juozapas Marija Žukauskas ir vienas pagrindinių šio žygio palaikytojų Paulius Vaineikis. Pirmiausia palaiminę išvykstančius autobusu, jiedu suskubo į Tiekėjų gatvę, kur buvo numatytas žygio dalyvių startas: ten suvažiavo 52 ekipažai. Maršo dalyvių teigimu, vėliau pakeliui dar prisijungė apie 10 darbėniškių ekipažų. Prieš jiems išsirikiuojant į kelią, broliai Juozapas ir Paulius taip pat palaimino visus keliaujančiuosius.

Apie 8-tą ryto kolona, eismą reguliuojant policijos pareigūnams, be pertrūkio kirto pagrindines miesto sankryžas kelyje Palanga–Šiauliai ir pajudėjo Dupulčių, o iš ten Jokūbavo ir Klaipėdos link, kur įsiliejo į galingą krašto koloną, traukiančią į sostinę.

Gerbia kiekvieno nuomonę

Išsiskiriant Bažnyčios ir tikinčiųjų pozicijai dėl dalyvavimo „Didžiajame šeimos gynimo marše“, „Pajūrio naujienos“ pasiteiravo klebono J. M. Žukausko, ar jis bei Kretingoje tarnaujantys broliai palaiko ir ar ragino parapijiečius dalyvauti šiame renginyje.

Vitai Saudargienei šis masinis renginys priminė Baltijos kelią.

Klebonas brolis Juozapas sakė, gerbiąs kiekvieno asmens apsisprendimą.

Į tai brolis Juozapas atsakė: „Visada yra gerbtinas kiekvieno žmogaus asmeninis apsisprendimas. Mūsų bažnyčia 15 val. kvies kretingiškius melstis už šeimas, o tie, kurie nusprendė dalyvauti marše ir patys organizavo išvyką, juos laiminame, kad keliautų saugiai. Kad ne tik žodžiais, bet ir savo veiksmais rodytų viens kitam pagarbą ir meilę, ir tuo pačiu prašydami, kad valdžia atkreiptų dėmesį į šeimos vertybes ir suvoktų, jog šeima yra valstybės pamatas. Ir tai yra ne nuomonė, o Konstitucijos nuostata. Jeigu žmonės renkasi, vadinasi jaučia, kad yra kėsinamasi į jų vertybes.“

Už – vaikų saugumą

„Pajūrio naujienos“ pakalbino kretingiškius, „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ atstovus, sugrįžusius iš renginio – kokie jų įspūdžiai ir ar renginys pateisino jų lūkesčius.

Remigijus Budreckas, vykęs su 14-mete dukra Beatriče, atviravo: „Grįžome labai pavargę, labiausiai – nuo įtempto vairavimo kolonoje. O šiaip kelionėje jautėsi, kad lietuviai esame labai vieningi: žmonės su plakatais pasitikdavo pakelėse, ant viadukų. Rinkomės dėl šeimų gerovės, nes tai, kas šiandien vyksta Lietuvoje – akivaizdus valdžios kišimasis į šeimos institutą. Renginys, trukęs apie 3 val., labai patiko – visi žmonės aplinkui draugiški, šypsojosi.“

Ar saugios buvo tos kaukių nedengtos šypsenos, kai aplinkui siaučia pandemija ir šalyje tebėra karantinas, į tai R. Budreckas atsakė: „Kurie norėjo, tie dėvėjo kaukes, bet šiaip žmonės jau pavargę nuo karantino. Išpūstas reikalas.“

Vienas maršo koordinatorių Arvydas Galginas, internetu telkęs kretingiškius, tikino su žmona Vilma vykę išreikšti solidarumą dėl vaikų saugumo, prieš genderizmo ideologiją. „Jeigu politikai savavaliaus, kilsime, vyksime į mitingus – turime apginti save. Man nesvarbu, kas valdžioje sėdės, svarbu, kad mūsų vaikai Lietuvoje gyventų saugiai.“

A.Galginas sakė buvęs itin maloniai nustebintas policijos pareigūnų geranoriškumo ir kelionėje, ir Vingio parke: „Palydėjo, atitvėrė kelią, paslaugiai ir mandagiai aiškindavo, nukreipdavo žmones.“

Vienas maršo koordinatorių Arvydas Galginas pasidžiaugė, kad kelyje jiems geranoriškai talkino policijos pareigūnai.

Broliai Paulius (iš dešinės) ir Juozapas palaimino išvykstančius į „Didįjį šeimos gynimo maršą“.

Prilygino Baltijos keliui

Po kelionės kalbinta V. Saudargienė taip pat patvirtino, kad renginys pranoko jos lūkesčius: „Rimtas, tvirtas maršas. Kalbėtojai neužgauliai, konkrečiai ir aiškiai išsakė problemą dėl genderizmo. Organizatoriai išsakė tautos nuostatą, bet ar jos balsas bus išgirstas?“

Jos manymu, į Vingio parką susirinko tik nedidelė dalis, bet gerokai daugiau yra juos palaikančių: tų, kurie maršo dalyvius pasitiko pakelėse, ar liko namie dėl mažų vaikų, ligų, darbo.

„Verta buvo nuvykti, jautėsi lietuvių vienybė. Renginys buvo išmelstas – bažnyčios meldėsi už dalyvius, jautėmės labai saugiai. Visi – blaivūs, jokių provokacijų. Po renginio visa aikštė – švari, nesimatė šiukšlių. Mano važiavimo tikslas – dėl vaikų. Kai man pačiai buvo 8-eri, tėvai vežėsi į Baltijos kelią, ir šis tautos vienybės įspūdis manyje ligi šiol gyvas. Norėjosi ir savo vaikams padovanoti tą patį įspūdį. Gal ir ne viską jie suprato, bet namie Ovidijus pasakė: „Mama, buvo verta važiuoti."


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas