Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos Marijono Daujoto progimnazija kartu su Kretingos rajono švietimo centru šalies mokytojus pakvietė į nuotolinę metodinę-praktinę konferenciją „Inovatyvi mokykla – mokausi ir dalinuosi“. Joje dalyvavo beveik 150 klausytojų, be konferencijos svečių, pranešimus parengė 15 Marijono Daujoto progimnazijos mokytojų. Tarptautinį statusą šiam renginiui suteikė viešnia iš Suomijos Sanni Hakkarainen, kuri, apžvelgdama Suomijos patirtį, pasidalino įžvalgomis – technologijos padeda ar trukdo siekti geresnių mokymosi rezultatų.

Konferencijos dalyvius pasveikinę Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė, rajono švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, Nacionalinės švietimo agentūros metodininkas Gražvydas Kazakevičius, rajono Švietimo centro metodininkė Eglė Survilaitė akcentavo dalinimosi gerąja patirtimi svarbą, norą ir kitiems papasakoti apie inovatyvios mokyklos kūrimą, skaitmeninių išteklių panaudojimą pamokose.

„Inovatyvi mokykla – tai ne tik naujos technologijos, bet ir gebėjimas jas pasitelkti per pamokas, gebėjimas būti šiuolaikišku mokytoju“, – R. Viskontienė pasidžiaugė tais pedagogais, kurie nuolat mokosi, yra iniciatyvūs ir dalinasi patirtimi su kolegomis. Anot mokyklos direktorės, inovatyvi mokykla – tai bendruomenė, kuri šiuolaikišku žvilgsniu žiūri į mokymosi procesą, kuria modernią darbo aplinką, o ši ir prasideda būtent nuo kūrybingų ir savo darbą mėgstančių mokytojų.

Rajono Švietimo skyriaus vedėja A. Burbienė akcentavo, kad, kuriant inovatyvią mokyklą, pedagogai visų pirma daug jėgų skyrė ugdymo turiniui kurti ir jo taikymui pamokose, o G. Kazakevičius priminė, kad Marijono Daujoto mokykla nuo seno buvo tarsi bandymų poligonas, kai kūrėsi pedagogų tobulinimosi centras, kai mokykla ryždavosi išbandyti naujas programas. „Ir dabar išeiti iš mokyklos rėmų su tam tikra patirtimi reikia drąsos, o Marijono Daujoto progimnazija jos turi“, – kalbėjo konferencijos svečias.

Parengė 15 pranešimų

Konferencijos moderatorė Marijono Daujoto progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Račinskienė neabejojo, kad kūrybiško mokytojo rankose informacinės technologijos padeda įgyvendinti mokymosi tikslus, pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Tą įrodė ir progimnazijos mokytojai konferencijos pranešėjai – iniciatyvūs, pasirengę dalintis patirtimi, padėti kolegoms. Ką gero ir įdomaus jie pasakė savo bendraminčiams?

Informacinių technologijų mokytoja Rasa Švilpienė pasidalino patirtimi, kaip kuria ir naudoja skaitmenines priemones nuotolinio ugdymosi metu dalyko pamokose ir klasės vadovo veikloje, kokios paieškos ir kokie atradimai džiugina mokant muzikos, – muzikos mokytoja Milda Trušauskaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Irma Stanislauskienė papasakojo, kokį kūrybinį turinį kuria savo pamokose, anglų kalbos mokytoja Raimonda Marijošienė – kaip išmokti galima ir žaidžiant. Programavimo paslaptimis dalinosi informacinių technologijų mokytojas Mindaugas Razma, lietuvių kalbos mokytoja Aldona Kruševičiūtė kalbėjo apie diferencijuotų užduočių kūrimą, rusų kalbos mokytoja Aldona Petrulienė – apie skaitmeninių išteklių kūrimą ir taikymą šios disciplinos pamokose. Kad viktorina gali būti aktyvus ir žaismingas mokymosi metodas, kalbėjo pradinio ugdymo mokytoja Laimutė Žilinskienė, jos kolegė Nijolė Meškauskienė pristatė lietuvių kalbos pamokų kitaip galimybę. Pradinio ugdymo mokytojai Monika Gurauskienė ir Paulius Mikaločius kalbėjo apie skaitmeninių priemonių panaudojimą pamokai apibendrinti ir skaitmeninio mokymo(si) turinio kūrimą naudojant „Smart notebook 20“. Kaip skaitmenines priemones galima panaudoti specialiojo pedagogo darbe, pristatė specialioji pedagogė Renata Galdikienė, kaip jas naudoti įsivertinimui ir grįžtamajam ryšiui – pradinio ugdymo mokytoja Aiva Raciuvienė. Kolegė Jurgita Kripienė apžvelgė interaktyvių darbalapių panaudojimo galimybes sėkmingai pamokai, apie „ClassDojo“, kaip klasės valdymo, elgesio formavimo, motyvavimo įrankį, kalbėjo pradinio ugdymo mokytoja Reda Petrulienė.

Be kretingiškių, pranešimus skaitė Vilma Milašiūnaitė iš Kauno Vileišių mokyklos, Tatjana Balvočienė iš Šilutės Vydūno gimnazijos, Rita Tamašauskienė iš Šiaulių Juventos progimnazijos, o viešniai iš Suomijos talkino Marijono Daujoto progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Aurelija Jedenkienė.

„Dalintis patirtimi – vadinasi, tobulėti, ieškoti naujovių. Tikimės, kad konferencijos klausytojai išgirdo minčių, kurios padės kurti kitokias negu iki šiol pamokas“, – konferencijos rengėjų tikslą apibendrino J. Račinskienė.

Turtina aplinką šiuolaikinėmis priemonėmis

Marijono Daujoto progimnazijos direktorės R. Viskontienės teigimu, progimnazija edukacines aplinkas šiuolaikinėmis mokymosi priemonėmis ir įranga turtina, dalyvaudama įvairiuose projektuose.

Bendradarbiaudama su Kauno technologijos universiteto Informacinių technologijų departamentu mokykla dalyvauja projekte „Saugios elektroninės erdvės vaikams kūrimas“ ( Nr. 09.2.1-ESFA-V-726-05-0001) – visose progimnazijos erdvėse jau veikia belaidis internetas, iš projekto lėšų įdiegtos 24 Wi-Fi stotelės, mokiniai gali naudotis sparčiuoju Wi-Fi tinklu. Sudaryta galimybė saugiai naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroniniu (skaitmeniniu) ugdymo turiniu.

Galimybes realizuoti idėjas suteikė „Kokybės krepšelio“ projektas, pagal kurį progimnazija galėjo įsigyti kompiuterinės technikos. Užsienio kalbų mokymo laboratorijos programinė įranga – 16 ausinių su mikrofonais, programinės įrangos komplektas su įrengimo paslaugomis – atsiėjo 11,979 tūkst. Eur, už 11,809 tūkst. Eur nupirkta 16 nešiojamųjų kompiuterių HP ProBook 450 G8. Mokykla taip pat įsigijo 25 nešiojamuosius kompiuterius, kurie kainavo per 143 tūkst., kompiuterinės technikos mobiliąją įkrovimo spintą, programavimui skirtas mokymosi priemones – 4 robotus (1,996 tūkst. Eur).

Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondas) lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-04-0001 „Specialiųjų mokymo priemonių ir ugdymui skirtų techninės pagalbos priemonių įsigijimas“, kurio tikslas – didinti švietimo prieinamumą specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, gautos interaktyvios grindys, komunikatorius, begalybės tunelio skydas.

„Visa tai turi didžiulės įtakos pažangai“, – kad per projektus atsiradusios galimybės padeda kurti šiuolaikinę aplinką visai mokyklos bendruomenei, akcentavo R. Viskontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas