Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
„Pyktis ir frustracija yra gera paskata kurti, kūryba padeda su šiais jausmais susitaikyti, išlieti juos ne tiesiogiai, o menine forma”, – savo kūrybos įkvėpimo šaltinį įvardijo kretingiškis Kristijonas Valančius, kartu su Benu Kalinausku (iš kairės) ir Jokūbu Andriuliu (iš dešinės) subūrė grupę „Akli“.

Nesenai įvykusiuose skandalinguose M.A.M.A apdovanojimuose nuskambėjo ir grupės „Akli“ pavadinimas – jie buvo nominuoti metų roko grupės nominacijoje. Nors „Akli“ apdovanojimo ir nelaimėjo, grupė verta dėmesio dėl savo savitumo ir išskirtinumo, o grupės vokalistas ir įkūrėjas yra mūsų kraštietis kretingiškis Kristijonas Valančius.

„Akli“ įkvėpė aplinka

Grupė „Akli“, praėjusiais metais išleidusi savo debiutinį albumą „Taika“, greitai pasiekė klausytojų ausis. Joje groja trys vaikinai: Kristijonas Valančius – muzikos kūrėjas, prodiuseris, vokalistas ir groja gitara, Benas Kalinauskas groja bosine arba elektrine gitara, Jokūbas Andriulis – būgnais ir perkusija.

Grupės vokalistas K. Valančius tvirtino, kad grupė susikūrė pakvietus ankstesnės grupės narius: „Ilgą laiką drauge turėjome kitą grupę – „Gizzah“. Laikui bėgant tos grupės kūryba pradėjo stagnuoti, panašiu metu aš įnikau į tamsesnę post punk muzikos žanro pusę. Mano kūryba pasuko būtent šia linkme, vienas pradėjau daryti įrašus, juos miksuoti. Taip gimė albumas „Taika“. Žinojau, kad albumo kūriniams atlikti gyvai reikės muzikantų, tad pasiūliau kolegoms iš „Gizzah“ dalyvauti šiame projekte. Taip gimė grupė „Akli“.

Paklausus grupės pavadinimo istorijos reikšmės, pašnekovas atsakė: „Pavadinimas, kaip ir muzika, gimė iš aplinkos. Dažnai gyvenime sutinku žmonių, kurie įsispyrę laikosi savo požiūrio ir nesugeba į situaciją pažiūrėti iš kitos perspektyvos. Mano nuomone, tokie žmonės gali būt vadinami aklais.“

Jo teigimu, muziką ir albumą „Taika“ sukurti įkvėpė neigiamos emocijos. „Pyktis ir frustracija yra gera paskata kurti, kūryba padeda su šiais jausmais susitaikyti, išlieti juos ne tiesiogiai, o menine forma. Manau, kad kuriant reikia būti atviram, muzika mano kūryboje visada buvo savireflektyvi“, – savo kūrybos įkvėpimo šaltinį įvardijo vaikinas.

Suvienijo roko muzika

K. Valančius pasidalino savo įžvalgomis apie roko muzikos žanrą ir kodėl jis pasirinko būtent jį: „Rokas – labai plati sąvoka. Po ja slepiasi labai daug subtilių žanrų su savais niuansais. Man patinka šitos muzikos laisvė, jos galimybė per gyvus pasirodymus perteikt stiprias emocijas. Ši muzika gyva.“

Vaikinas neslėpė, kad grupę vienija noras groti sunkiai, agresyviai: „Visi grupės nariai klausosi įvairios muzikos, mus vienija tai, kad visi mėgstame groti sunkiai, agresyviai. Dabartinėje muzikoje radome nišą, kuri patinka visai grupei. Jei vardinčiau visus muzikos atlikėjus, kurie man padarė įtaką, tikriausiai trukčiau visą dieną, jų buvo labai daug. „Akli“ kūrybai daug įtakos turėjo grupės „The Cure“ albumai „Pornography“, „Faith“ ir „Disintegration“, grupės „Interpol“, „Failure“, „Soft Moon“, „Joy Division“, „Kino“, „Molchat Doma“.

Rašydamas šį albumą pašnekovas į jį sudėjo visas savo negatyvias emocijas, ieškojo vidinės ramybės. „Todėl ir pavadinau jį „Taika“, nors tai yra visiška antitezė albume skambančiai muzikai. Čia slepiasi graži mintis, kad ir pyktyje galima rasti savo taiką“, – teigė dainų kūrėjas.

K. Valančius atskleidė, kad dar besimokydamas Pranciškonų gimnazijoje žinojo, jog savo ateitį sies su muzika. „Pradėjau groti gitara ir rašyti dainas būdamas maždaug 15 metų, prieš tai baigiau Kretingos meno mokyklą. Gimnazijoje su draugais turėjome kelias grupes, dalyvaudavome gimnazijos talentų konkursuose. Būtent tuo metu ir atsirado noras muzika užsiimti rimčiau – baigęs mokyklą, Vytauto Didžiojo universitete studijavau muzikos produkciją“, – prisiminė muzikantas.

Vaikinas taip pat pridėjo, kad be muzikos nežinotų, ką veikti gyvenime: „Paskutinius 6 metus nematau jokių kitų alternatyvų. Muzika yra mano gyvenimo centrinis taškas, aplink kurį sukasi visos kitos veiklos.“

Nominacija – netikėta

Šiais metais M.A.M.A apdovanojimuose grupė „Akli“ buvo nominuota metų roko grupės kategorijoje. Tai buvo didelis pripažinimas šiai jaunai grupei. „Visi buvome nustebę. Smagu, kad mus pastebėjo ir nominavo. Tikėkimės, kad ne paskutinį kartą“, – kalbėjo pašnekovas.

„Akli“ taip pat buvo pripažinti LRT OPUS „Raudonos rožės radijo“ (angl. „Red Rose Radio“) laidoje, kurioje alternatyvaus roko grupės „ba.“ įkūrėjas ir vokalistas Benas Aleksandravičius teigė, kad „Akli“ – 2020 metų debiutas. K. Valančius yra dėkingas už šiuos žodžius: „Benas labai daug mums padėjo leidžiant albumą ir dėl jo sklaidos.

Jis pakvietė mus pagroti savo radijo laidos „Red Rose Radio“ naujai susikūrusių grupių koncerte ir dalyvauti pačioje radijo laidoje. Be jo pagalbos tikrai nebūtume pasiekę tokios auditorijos.“

Grupės nariai dalyvauja ir kituose projektuose, tačiau, K. Valančiaus teigimu, grupės narių veiklos netrukdo „Akli“ darbui. „Mes visi vieni kitus palaikome ir džiaugiamės, kad randame skirtingų būdų išreikšti save per muziką. Manau, kad tai padeda mums augti ne tik kaip muzikantams, bet ir kūrėjams“, – atviravo kretingiškis.

Paklausus, kaip karantinas paveikė kūrybą, vaikinas atsakė, kad jis buvo gana produktyvus: „Keista, bet karantinas viską palengvino. Per pirmą karantino bangą užbaigiau mūsų debiutinį albumą, šiuo metu stipriai pasistūmėjau su antruoju. Man asmeniškai ši pandemijos situacija leido susikoncentruoti prie muzikos ir per daug nesiblaškyti.“

„Akli“ kai kurios dainos skamba lietuvių, kitos – anglų kalba. K. Valančius tvirtino anksčiau kūręs tik anglų kalba. „Anksčiau rašydavau tik angliškai, kūryba lietuvių kalba man buvo naujas žingsnis. Buvau užstrigęs savotiškoje komforto zonoje, rašymas anglų kalba leisdavo išlaikyti kažkokį barjerą tarp savęs ir klausytojo. Dainuoti lietuviškai yra visiškai kitokia, intymesnė patirtis, prie kurios vis dar stengiuosi priprasti“, – atskleidė kretingiškis.

Pašnekovas pasidalino ir grupės ateities planais: „Šiuo metu dirbame prie naujo albumo, tikimės, kad turėsime progų pagroti šią vasarą. Jei bus atlaisvinti karantino suvaržymai, manau, kad tikrai pagrosime ir pajūryje. Labai pasiilgome koncertų ir žmonių.“

Viltė KNIEŽAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas